(str. 6) Psi, pejskové, hafani na Karlově

V Muzeu Policie České republiky na Karlově bude od poloviny března fotograf Miloslav Novotný vystavovat rozsáhlý soubor fotografií PSI KAMARÁDI – PŘÁTELÉ.

Dřívější generace znala z Muzea policie především vycpaného psa-hrdinu Breka, ale to už je minulost. Nově reprezentativně upravené prostory i moderně pojatá zajímavá stálá expozice Muzea policie ČR bude hostit ve svých výstavních prostorách stovky psů, tentokrát na fotografiích.

Miloslav Novotný je fotografem psů. Ve svých snímcích zúročuje své zkušenosti úspěšného chovatele i poznatky z předchozí krajinomalby. S citem chovatele zachycuje kvality a krásu vítězů národních a mezinárodních soutěží, daří se mu zaznamenat i výraz tak typický pro jednotlivá plemena či situace skupiny psů v přirozeném pohybu v přírodním prostředí, na závodech. Uvidíme záběry z chrtích závodů, rodinky ovčáků, psí smečky, myslivecké zátiší s jezevčíky či dekorativní skupinky společenských plemen. Se snímky tohoto fotografa jsme se setkávali na stránkách časopisů, knih i jejich obálkách.

Pro děti i další zájemce je připravena ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Modřany řada doprovodných akcí, seznamujících s výcvikem asistenčních a slepeckých psů, povídání zvěrolékařky s dětmi, jak se chovat k pejskům, malování i beseda s autorem. Při této příležitosti je vyhlášena literární soutěže pro děti Můj nejpěknější zážitek se psem – podmínky najdete v Muzeu policie ČR a na webových stránkách DDM Modřany.

Psi, pejskové, hafani kamarádi – přátelé vás zvou na výstavu svých fotografií do Muzea Policie České republiky (Ke Karlovu 1), sídlícího v prostorách areálu bývalého kláštera kanovníků sv. Augustina vedle kostela Panny Marie a svatého Karla Velikého s legendami opředenou gotickou klenbou.

Výstava bude přístupná od 14. března do 8. dubna, od úterý do neděle (10:00 – 17:00).

haj

Zveřejněno: 14.04.2007 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout