(str. 6) Knihovna na Vinohradech se bude stěhovat

Letos na jaře se chystá stěhování Knihovny na Vinohradech z Korunní 15 do nově zrekonstruovaných prostor na adrese Vinohradská 69.

Knihovna bude proto od 5. března uzavřena a po přestěhování otevřena pro čtenáře v nových prostorách pravděpodobně 2. května. Výpůjční lhůta v současnosti vypůjčených knih bude automaticky prodloužena do poloviny června, a tak se nikdo nemusí bát zasílání upomínek.

V nových prostorách čeká čtenáře knihovna barevnější, modernější a stále dobře dopravně dostupná (metrem ze stanice Jiřího z Poděbrad nebo tramvají ze zastávky Vinohradská tržnice). Ze společného vstupu bude možné vejít do oddělení pro děti, či do oddělení pro dospělé. K dispozici zde bude samostatná studovna – čítárna se třemi počítači s přístupem na internet. V oddělení pro děti bude zajímavým prvkem schodové pódium, kde budou moci sedět, číst si, hrát hry, povídat si nebo poslouchat povídání paní knihovnice. V dětském oddělení budou k dispozici dva počítače s elektronickým katalogem knih as přístupem na internet. V půjčovně pro dospělé bude přístup k elektronickému katalogu knih a velký volný výběr knih.

Informace o otevření knihovny v nových prostorách budou zveřejněny na webových stránkách MČ Praha 2 (www.praha2.cz) v sekci Knihovna na Vinohradech, nebo se je zájemci budou moci dozvědět na e-mailové adrese: bbehounkova@seznam.cz.

Knihovna na Vinohradech poskytuje v současnosti výpůjční služby necelým třem tisícům čtenářů. V roce 2006 využilo jejích služeb 21 621 návštěvníků, kteří si dohromady vypůjčili

120 952 knihovních jednotek. V knihovně se půjčují knihy a periodika, v současné době má ve fondu cca 55 273 knihovních jednotek a odebírá 42 různých periodik. V roce 2006 přibylo 1707 nových knih. Výpůjční činnost byla silně narušena vykradením knihovny na počátku listopadu 2006. Knihovna poskytuje kromě výpůjčních služeb také služby rešeršní a reprografické, přístup na internet, možnost tisku informací z internetu, individuální zaškolování a pomoc čtenářům při práci s internetem, besedy pro děti. Z ankety pořádané na podzim roku 2006 vyplynulo, že 92 % čtenářů je spokojeno s nabídkou knih.

Těšíme se, že všechny stávající i nové čtenáře v květnu přivítáme v nových prostorách Knihovny na Vinohradech na Vinohradské 69.

Běla Běhounková,

ředitelka Knihovny na Vinohradech

Zveřejněno: 14.04.2007 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout