OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: parkování (Stoček jaroslav 23.4.2021 11:03)
  Dobrý den. Proč si platím parkování když nemám kde zaparkovat. Denně od křižovatky U Kanálky - Polská až ke křižovatce Polská -Slavíková parkuje cca 30 automobilů s SPZ která není pražská.Děkuji Vám za vaši starost, že máme kde zaparkovat.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.04.2021 13:08)

   Dobrý den,

   dle SPZ vozů se již dnes nemůžete řídit, nepřepisují se (když si koupíte auto s brněnskou značkou, zůstane mu brněnská značka), to že značka není pražská automaticky neznamená, že daný vůz nemá parkovací oprávnění. To platí pro auta s mimopražskou SPZ, stejně jako zahraniční SPZ vozů. A obratem pražská SPZ automaticky negarantuje platnost parkovacího oprávnění.
   Kontroly jsou plně v kompetenci zřizovatele ZPS, a tím je hl. m. Praha.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkování automobilu s cizím číslem (Alexander 6.4.2021 13:14)
  Dobrý den. Moje otázka je o parkování automobilu s cizím číslem. Jsem cizinec, trvale pobývající v Praze 2. Chci na nějakou dobu (3-4 měsíce) zaparkovat auto se zahraničními čísly.
  Je to možné a jak by to mělo být uspořádáno?
  Díky předem za Vaši odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 06.04.2021 14:02)
   Dobrý den,

   cizí poznávací značka vozidla nemá na získání parkovacího oprávnění vliv. Parkovací oprávnění lze získat na jakoukoliv značku. Dostavte se na výdejnu parkovacích oprávnění, nám. Míru 600/20 s dokladem o přechodném/trvalém pobytu (plus např. pas, pokud doklad o pobytu neobsahuje fotografii) a originálem technického průkazu k vozidlu (musí být originál). Na 3 měsíce stojí rezidentské oprávnění 300 Kč.
    
   Tento týden máme otevřeno středa 8-11:45, 13-17:15 a na čtvrtek se dá minimálně den dopředu objednat na našich webových stránkách https://v3.kadlecelektro.cz/obj/index.php?id=118
   Pátek máme zavřeno.

    
   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař
   odbor dopravy a územního rozvoje
 • Otázka: Parkování pro řemeslníky (Jan Škrabal 24.3.2021 19:11)
  Dobrý den, jsem vlastníkem bytu v Neklanově ulici, Praha 2- Vyšehrad, který se chystám v průběhu prvních dvou týdnů v dubnu rekonstruovat. Existuje možnost nějakého předplatného parkování v oblasti pro řemeslníky, kteří budou rekonstrukci provádět? Za odpověď předem děkuji a jsem s pozdravem.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.03.2021 9:02)

   Dobrý den,

   řemeslníci si mohou zažádat o parkovací oprávnění abonentské pro podnikatele/firmy, musí mít vlastní IČO, ať už se jedná o s. r. o. nebo fyzickou osobu podnikající.

   Předkládají smlouvu o dílo nebo objednávku potvrzenou oběma stranami. Je nutné, aby bylo uvedeno, kde se bude pracovat (adresa na Praze 2) a kdy (od kdy do kdy).

   Dále předloží originál velkého technického průkazu od vozu, že jsou vlastníci daného vozu a že je vozidlo psáno na dané IČO.

   Kratší parkovací oprávnění se dá zařídit na týden za 250 Kč (možno i víc týdnů za sebou), či na 1 měsíc za 900 Kč.

   Podrobnosti přímo Vašeho případu s námi můžete prodiskutovat na zps@praha2.cz nebo na tel. číslech výdejny parkovacích oprávnění 236 044 266, 236 044 371.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: jaké je číslo účtu pro zaplacení Zony placeného strání pro Prahu 2 Ulici Tyršova 12 (Ivo Hrazdíra 18.3.2021 15:51)
  Dobrý den,
  mám schválenou žádost na parkování v oblasti Praha 2 /ulice Tyršova 13/. Byl mi zaslán i variabilní symbol 8502099996, ale nikde jsem nenašel číslo účtu /MČ Praha 2/, kam mám poslat finanční úhradu pomocí internetového bankovnictví - převodem na účet.
  Děkuji za odpověď I. Hrazdíra
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.03.2021 7:57)

   Dobrý den,

   číslo účtu je rovnou nad oním variabilním symbolem.

   E-mailem Vám byl zaslán zálohový list - v něm máte všechny detaily. RZ vozu, období, na které bude parkovací oprávnění vydáno, cenu. A trochu níže je tabulka "Bankovní spojení": číslo bankovního účtu a pod ním variabilní symbol.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Značení vyhrazených míst (Andres 21.2.2021 10:02)
  V ulicích V tůních, Na rybníčku včetně její slepé části, Ke karlovu a Melounova jsou již delší dobu naprosto nezřetelná značení na vozovce doprovázejí svislou dopravníi značku označujíicí vyhrazená parkovací stání. Žádám o jejich nové přemalování na vozovce aby bylo jasně vyznačeno. Děkuji !
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.02.2021 8:08)
   Dobrý den,

   Váš podnět předáváme správci ZPS TSK s žádostí o obnovu. Pokud jde o případná vyhrazená stání pro právnickou nebo fyzickou osobu, zajišťuje si obnovu každý sám.

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Parkovani (Jan Svoboda 18.2.2021 14:00)
  Dobry den,


  chtel jsem se zeptat zda nevite jestli auta s kamerami co kontroluji parkovani v zonach snimaji i auta co jsou zaparkovane mimo modre nebo smisene zony? Na co se chci zeptat je, zda kontroluji i auta co jsou zaparkovane na chodnicich nebo tam kde je zakaz zastaveni nebo stani. Prijde, ze posledni dobou se toto parkovani na cerno hodne rozmohlo a mestska policie to evidentne neresi.


  Dekuji za odpoved

  Svoboda
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.02.2021 13:57)
   Dobrý den,

   přesně Vám asi odpovědí na parkujvklidu.cz, což je základní webová stránka pro zóny placeného stání. je tam formulář. Položte jim dotaz přesně tak, jako zde.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmiín
 • Otázka: Cena ročního placeného parkování (Ludmila 27.1.2021 13:47)
  Dobrý den, naše společnost má sídlo Korunní, Vinohrady, Praha 2. Kancelář máme v ul. Šumavská 1050/19. Vchod do kanceláře z Moravské. Potřebujeme pro jedno vozidlo placené stání pro jednatele před kanceláří. Prosím jaká je cena? Lze jedno placené parkování na firmu pro případ, že se jednatelé v kanceláři střídají?
  Děkuji velice za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.01.2021 14:14)

   Dobrý den,

   vzhledem k tomu, že celá Praha 2 je v Zóně placeného stání, tak není možné pro firmy zřídit vyhrazené parkování.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: rezidenční povolení na r. 2021 (Iva Mudrová 22.1.2021 12:56)
  Dobrý den, mám trvalé bydliště na Praze 2, ale momentálně využívám půjčený vůz od jiné soukromé osoby. Je možné, abych si na tento automobil vyřídila možnost rezidenčního stání a co je pro to potřeba ? Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.01.2021 13:20)

   Dobrý den,

   na vůz vlastněný jinou fyzickou osobou nelze žádat o parkovací oprávnění (s jednou výjimkou níže).

   Mohla byste žádat o parkovací oprávnění pakliže:

   1) Vůz by vlastnila právnická osoba (s. r. o./a. s./fyzická osoba podnikající - vůz je veden na IČO), která má oprávnění k půjčování vozidel. Pak byste si sepsali výpůjční/nájemní smlouvu na vůz a mohla byste si zažádat o rezidentské parkovací oprávnění.

   2) Vůz by byl na leasing/úvěr na fyzickou osobu (vlastníkem zůstává leasingová/úvěrová společnost) a leasingová/úvěrová společnost by vydala souhlas s užíváním vozidla třetí osobou.

   3) Vlastníkem vozu by byl Váš manžel.

   Pakliže se Vás týkají body 1-3, obraťte se na výdejnu parkovacích oprávnění, kde probereme podrobně, jaké doklady bude třeba předložit. Můžete se dostavit osobně, kontaktovat e-mailem zps@praha2.cz či tel. 236 044 266, 236 044 371.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Zastavení na 3 min v modré zóně (Dana Denemarková 7.1.2021 14:47)
  Dobrý den,
  dnes jsem zastavila v souladu se zákonem č. 361/2000 Sb. o silničním provozu na modré zóně na dobu nepřekračující 3 minuty. Zrovna však projíždělo kolem auto s kamerami a nyní se bojím, že dostanu pokutu, přestože jsem zastavila jen na takto krátkou dobu. Jakým způsobem je ošetřeno, aby nebyli řidiči v takovém případě pokutováni, resp. jak budu moci případně prokázat, že jsem zde skutečně zastavila na 3 minuty a nezaparkovala zde auto na delší dobu? Děkuji za odpověď, Denemarková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 07.01.2021 15:42)

   Dobrý den,

   skenovací vozidlo jede 2x stejnou trasu v rozestupu několika minut právě proto, aby se vyloučily případy zastavení za účelem vystoupení/nastoupení apod.

   Potřebujete-li více informací, obraťte se, prosím, přímo na Technickou správu komunikací, a. s., (správce zón placeného stání) https://www.parkujvklidu.cz/cs/kontakt/, či případně Eltodo, a. s., která zajišťuje provoz vozidel https://www.eltodo.cz/kontakty/.

    

   S pozdravem

    

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: rezidenční karta na auto na rok 2021 (Marie Šímová 16.12.2020 10:35)
  Prosím o zprávu, kdy, nebo jakým způsobem mohu zaplatit rezidenční kartu na další rok. Chtěla jsem se objednat na určitou hodinu, což přes net nefunguje. Event. prosím uvedení aktuálních návštěvních hodin pro veřejnost. Děkuji, zdravím, Marie Šímová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.12.2020 12:00)

   Dobrý den,

   parkovací oprávnění lze zaplatit již tři měsíce před koncem platnosti.

   Máte možnost zažádat si online přes svůj účet, pakliže ho máte (přihlášení na https://osu.zpspraha.cz/login ). Nemáte-li, zavolejte si na linku 388 901 185 Po-Pá 9-15, a účet Vám zařídí. Viz http://praha2.cz/ZONY-PLACENEHO-STANI-MC-PRAHA-2.html kde, mimo jiné, je i aktuální otevírací doba  výdejny parkovacích oprávnění. V tu dobu můžete přijít osobně na Úřad bez objednání, tj. pondělí 8-12:45 a středa 8-17:15. Sledujte ale aktuality na webu www.praha2.cz, doba se může změnit v závislosti na vládních opatřeních.

   Případně je možnost objednat se na úterý či čtvrtek (je-li tam ještě místo) - https://v3.kadlecelektro.cz/obj/index.php?id=118

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje