ZŠ Sázavská uspěla v mezinárodní soutěži

Rádi bychom pogratulovali žákům první a druhé třídy ZŠ Sázavská, kteří se v mezinárodní soutěži  Accelium Olympics umístili v konkurenci 107 škol z celého světa na úžasném 6. místě.
(kompletní pořadí je zde: https://www.accelium.com/copy-of-accelium-edu-4 )

Mezinárodní soutěž Accelium Olympics je součástí širší výukové  koncepce Accelium School. Organizátorem této soutěže je Izrael a tuto vzdělávací metodiku přijalo více než 30 zemí světa.

Principem metodiky je učení na bázi logických a strategických her, jejichž myšlenkové koncepty pak děti využijí v běžné praxi. Většina her je tvořena odborníky na šachovou teorii a teorii her. Žáci se seznamují s analytickými nástroji, které pak použijí při řešení problémů. Užití těchto nástrojů pak dětem umožňuje větší rozhodnost, efektivitu a odolnost.

Letos byla tato soutěž poprvé pořádána digitálně, na rozdíl od předchozích ročníků, kde se pracovalo na bázi deskových her. Žáci základních škol od 1. do 8. ročníku soutěžili ve čtyřech kategoriích. Každá škola mohla přihlásit libovolný počet soutěžících, výsledek byl počítán pro celou školu přepočtem na žáka. Každá kategorie měla uzpůsobenou skladbu her a žáci měli v daném období odehrát 20 výzev ve třech hrách. Výzvy mohly být opakovány tak, aby se dosáhlo co nejlepšího  možného výsledku.

Za školu soutěž dokončilo 10 žáků. Krásné 6. místo dokazuje jejich odhodlání a pečlivou práci, která je odměněna skvělým umístěním v obrovské konkurenci. Ještě jednou děkujeme všem zúčastněným.

Zveřejněno: 30.06.2020 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout