Vyšehrad v neděli ožil soutěží voříšků

V neděli 22. května se na Letní scéně na Vyšehradě v rámci festivalu Vyšehraní uskutečnil pátý ročník oblíbené psí soutěže Vyšehradský voříšek. Dorazilo 300 návštěvníků, soutěžilo 70 účastníků, převážně z Prahy 2 a sousedních městských částí. Na podporu útulků se vybralo 6 tisíc korun.

„Akce měla úžasnou přátelskou atmosféru plnou radosti a porozumění. Potěšila všechny přítomné milovníky zvířátek, včetně mne. A to i přes pálící slunce, horko a velkou spotřebu vody na pití i na polévání“, podělila se o své dojmy místostarostka Michaela Mazancová, členka poroty, v níž zasedla spolu s dvěma odborníky z psí branže. Záštitu soutěži poskytl radní Prahy 2 Jaroslav Šolc. Soutěžilo se v pěti hlavních kategoriích (Voříšek malý, velký, junior, senior, podobný plemeni), z finalistů byl vybrán Nejvoříškovatější voříšek, kterým se letos stala Agáta paničky Kateřiny. Atraktivní volnou disciplínou byl Piškotový slalom, kde se projevovala občas tenká hranice mezi disciplínou a mlsností. Diváci dávali hlasy v soutěži Pes sympaťák a Podoba pán a pes, ve které zvítězila Tereza s pejskem Spike v kostýmu Máničky a Žeryka. O přízeň a nový domov šlo v kategorii Útulkový švihák. Po celou dobu byl na místě přítomen odborný veterinární dohled

Původně malá sousedská akce se vypracovala díky hlavní organizátorce Kristýně Svobodové, podpoře Máme rádi psy a řadě dobrovolníků na oblíbené setkání stovek majitelů a milovníků psů. Všichni si užili spoustu radosti a zábavy, nikdo nebyl pokousán a na zemi bylo po akci zcela čisto. Tak zase napřesrok.

Text: jš
Foto: Zdroj facebook akce


Vyšehradský voříšek Vyšehradský voříšek Vyšehradský voříšek Vyšehradský voříšek Vyšehradský voříšek
Zveřejněno: 26.05.2016 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout