Výprava k Botiči

Výprava k Botiči  Ve středu 22.4.2015 bylo počasí jako v létě, a tak jsme v tričkách s krátkým rukávem vyrazili na naši sedmou výpravu, abychom se stali znalci parku Folimanka. Parkem protéká potok Botič a tomu jsme se věnovali na začátku vycházky. Už víme, jak vznikl jeho název, jaké ryby v něm žijí a jak to dříve vypadalo na jeho březích.
Výprava k Botiči
Park Folimanka zdobí řada zajímavých sochařských děl. Pěkně popořadě jsme si je prohlédli. Viděli jsme sochy věnované sportovní tématice s názvem Basketbalista a Gymnastka. Pod Nuselským mostem jsme se divili zvláštní lampě svítící vzhůru a ještě zvláštnějšímu nápisu „memento mori“.

Výprava k Botiči  Výprava k Botiči
Vysvětlili jsme si, co tento pomník znamená a proč se jmenuje Z vlastního rozhodnutí. Spočítali jsme medvídky ze sousoší Medvědí rodina. Podívali se i na hanbatou svlékající se dívku – někteří jen jedním okem, protože socha Svlékání některé děti dosti pobouřila.
Nakonec jsme téměř detektivně vypátrali, jak se jmenují Tři. Fanda, Milouš a Julie.

Výprava k Botiči  V tajence jsme vyluštili jméno staroměstského měšťana Jakuba Folimana, který v těchto místech v době Karla IV. vlastnil vinici a díky němuž se tento příjemný park jmenuje Folimanka. Všichni, kdo luštili správně, byli zařazeni do slosování o ceny a tři šťastlivci si domů odnesli hezké dárky od Městské části Praha 2. Nakonec proběhl kvíz. Malý klíček dnes pro svou školu vybojoval tým ze ZŠ Slovenská.
Zveřejněno: 06.05.2015
Vytisknout