1 2 3 4 5  další 
 • Startuje 1. ročník participativního rozpočtu Prahy 2


  PRAHA (29. ČERVENCE 2021) Městská část Praha 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Občané se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů korun.
 • Praha 2 zajistila svým občanům během pandemie i psychologickou pomoc. Tuto nabídku využily stovky zájemců.


  PRAHA (28. ČERVENCE 2021) Občané druhé městské části si mohli během pandemie promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim zprostředkovala radnice Prahy 2. Nabízenou pomoc využily stovky zájemců.
 • Radní a úředníci Prahy 2 pomohou Všeobecné fakultní nemocnici, po roce opět darují krev


  PRAHA (19. ČERVENCE 2021) Kritický nedostatek transfuzní krve, se kterým se nyní potýká Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN), pomohou odstranit ve čtvrtek 22. července 2021 politici a úředníci radnice Prahy 2. Osobním příkladem v této prospěšné činnosti jim půjdou v transfuzním centru na Karlově náměstí starostka Jana Černochová a radní Michal Zuna.
 • Praha 2 navýšila financování na pomoc obětem domácího násilí


  PRAHA (15. ČERVENCE 2021) Městská část Praha 2 dlouhodobě pomáhá lidem, kteří se dostali do krizové životní situace. Organizacím, které nabízejí pomoc obětem domácího násilí či uskutečňují preventivní programy na školách zřizovaných Prahou 2, poskytne v letošním roce finanční prostředky ve výši 920 tisíc korun. Navýšení veřejné finanční podpory ze strany městské části je mimo jiné i reakcí na častější případy týrání, zneužívání či jiného ohrožení osob v uzavřených domácnostech v loňském roce.
 • Praha 2: Výstavbu volnočasového areálu Folimanka zahájíme již v srpnu. S novým areálem přibude zeleně


  PRAHA (8. července 2021) Výstavba nového volnočasového areálu v parku Folimanka pod Nuselským mostem by mohla začít již v průběhu srpna. Termín dokončení je plánován v srpnu příštího roku.
 • Praha 2 obdaruje strážníky, policisty i hasiče


  Praha (1. července 2021) Městská část Praha 2 daruje strážníkům, policistům a hasičům výpočetní techniku, mobilní telefony, výstroj a vybavení posilovny v celkové hodnotě 240 tisíc korun. Částku ve výši 350 tisíc korun pak věnuje na motivační odměny pro strážníky městské policie. S rozhodnutím radních Prahy 2 souhlasili zastupitelé na svém červnovém zasedání.
 • Praha 2 pokračuje v elektronických aukcích nájmů bytů


  PRAHA (28. ČERVNA 2021) Městská část Praha 2 od začátku roku nabízí své byty k nájmu prostřednictvím elektronické aukce. Radnice tak reagovala na poptávku a zvolila v době epidemie nejbezpečnější způsob veřejné soutěže. Historicky první online aukci nájemného uspořádala letos v únoru a i v období postupného rozvolňování protiepidemických opatření v této formě soutěže pokračuje.
 • Praha 2 poslala finanční dar obcím postiženým tornádem


  Praha (25. června 2021) Radní městské části Praha 2 v pátek 25. června na mimořádném jednání schválili poskytnutí finančního daru 200 000 Kč čtyřem moravským obcím na Hodonínsku a Břeclavsku, které nejvíce postihlo tornádo. Okamžitou pomoc dostanou obce Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice a Lužice.
 • Bezpečnostní situace v Praze 2


  Praha (24. června 2021) Zastupitelé MČ Praha 2 se na svém pondělním zasedání seznámili s bezpečnostní situací v této městské části. Své bilanční zprávy jim předložili zástupci Policie ČR, Městské policie a Hasičského záchranného sboru Praha. Policejní statistiky za rok 2020 ukazují, že počty přestupků, správních deliktů i trestných činů mají ve většině ukazatelů klesající tendenci. Loňská pandemie a související vládní opatření však výrazně ovlivnily činnost obou policejních složek i kategorie nejčastěji páchaných trestných činů.
 • Praha 2 představila Nový domov, unikátní evropský projekt pro seniory


  Praha (23. června 2021) Městská část Praha 2 chce na svém území vybudovat nové centrum sociálních a zdravotních služeb – Centrum sociálních služeb Nový domov Praha 2 (CSSP2 Nový domov). Po dokončení by mělo lůžkovou kapacitou plně nahradit stávající domovy pro seniory v ulicích Máchova a Jana Masaryka. Odborným garantem projektu je přednosta Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze docent Martin Anders.
 • Změny v Zastupitelstvu městské části Praha 2


  PRAHA (22. června) Členové zastupitelstva Mgr. Ondřej Machů a MUDr. Otto Schwarz rezignovali na mandát člena Zastupitelstva městské části Praha 2, nahradili je MUDr. Libor Zámečník, Ph.D. a Mgr. Michal Tobrman.
 • Praha 2: Karlovo náměstí je bezpečnější, pomohly častější policejní kontroly


  Praha (/18. června 2021) Městská část Praha 2 se v uplynulých týdnech zaměřila na řešení zhoršené bezpečnostní situace na Karlově náměstí. Do parku se totiž začaly hromadně přesouvat osoby bez přístřeší i narkomani. Zvýšil se nepořádek, povalovaly se zde použité injekční stříkačky i lahve od alkoholu
 • Praha 2: Vybavujeme školy novou výpočetní technikou


  Praha (10. června 2021) Městská část Praha 2 vybavuje v těchto dnech základní školy novou, moderní výpočetní technikou, jejíž výběr probíhal na základě konkrétních požadavků škol samotných. Tam, kde je to potřeba, přispěla i na vylepšení IT infrastruktury. V rámci nově vznikajícího programu „Dvojka digitální“ vyčlenila radnice pro tyto účely ze svého rozpočtu 7 milionů korun. Praha 2 chce dlouhodobě pomáhat školám v oblasti IT s důrazem na využití moderních technologií ve vzdělávacím procesu.
 • Praha 2: občané naleznou mlhoviště a mlžítka na patnácti místech


  PRAHA (8. června 2021) Městská část Praha 2 v těchto dnech obnovila provoz mlžítek na Ostrčilově, Palackého a Tylově náměstí, a na Výtoni. V jedné z nejzelenějších městských částí se tak Pražané i další návštěvníci mohou v parných dnech osvěžit hned na patnácti místech.
 • Praha 2: Poplatky za předzahrádky odpustíme až do konce října


  PRAHA (1. června 2021) Městská část Praha 2 pokračuje v pomoci podnikatelům a živnostníkům. Až do konce října tak mohou mít provozovny restaurační předzahrádky zcela zdarma. Poplatky úředníci odpustili i dalším prodejcům a farmářům.
 • Praha 2 vybrala vítěze veřejné architektonické soutěže o obnovu parku U Hradeb


  Praha (24. května 2021) Praha 2 již zná výsledky veřejné architektonické soutěže o obnovu parku U Hradeb. V konkurenci osmi soutěžních návrhů zvítězil návrh architektů Miroslava Cikána a Pavly Melkové z ateliéru MCA. Soutěžní porota byla složená ze zástupců MČ Praha 2 a nezávislých odborníků z řad předních českých architektů a krajinářů. Cílem soutěže bylo vybrat návrh, který nabídne nejlepší architektonické i krajinářské řešení revitalizace území kolem Novoměstských hradeb, navazující na okolní parkové lokality.
 • Praha 2 zřídila již čtvrtou dobíjecí stanici pro elektromobily


  Praha (20. května 2021) Místostarosta Prahy 2 Jan Korseska dnes na Ostrčilově náměstí představil další veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily. Radnice tak pokračuje v dílčích projektech Smart Cities a spolu s Pražskou energetikou, a. s., rozšiřuje vlastní dobíjecí síť pro elektromobily. Kromě pěti chytrých lamp nyní v Praze 2 zájemci naleznou i čtyři dobíjecí stanice.
 • Praha 2 uzavřela memorandum o spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad


  Praha (14. května 2021) Memorandum o spolupráci dnes podepsali starostka Prahy 2 Jana Černochová a ředitel Národní kulturní památky Vyšehrad Petr Kučera.
 • Praha 2 letos odstraní více než 2000 m² graffiti, do speciálního programu je zapojeno přes 600 domů


  Praha (5. května 2021) Městská část Praha 2 úspěšně pokračuje v antigraffiti programu, který realizuje už jedenáctým rokem. Během prvních tří měsíců letošního roku bylo v rámci projektu vyčištěno 57 domů, na kterých bylo odstraněno více než 319 m² graffiti. Celkově v roce 2021 plánuje odstranit více než 2000 m² graffiti.
 • Praha 2: Rok svaté Ludmily odstartoval


  PRAHA (3. 5. 2021) V pondělí 3. května odpoledne byla za zvuku fanfár u chrámu sv. Ludmily na náměstí Míru slavnostně zahájena první z řady akcí chystaných v Praze 2 k letošnímu Roku svaté Ludmily. Ten je připomenutím mučednické smrti první české kněžny před 1100 lety.
 • Praha 2: Pod Nuselským mostem v parku Folimanka vznikne nový volnočasový areál


  PRAHA (28. dubna 2021) Zastupitelům městské části Praha 2 a také veřejnosti prostřednictvím on-line přenosu z jednání zastupitelstva v pondělí 26. dubna místostarosta Václav Vondrášek představil připravovanou podobu nového volnočasového areálu v parku Folimanka. Návrh ukázal nové architektonické pojetí dosud volného prostoru pod Nuselským mostem, kde se nedařilo zeleni a byla tu jen udusaná hlína. Plánovaný areál bude opticky oddělen od stávajícího parku nově vysazenou zelení a vytvoří nové atraktivní místo pro setkávání rodin a lidí všech věkových kategorií u společných volnočasových či sportovních aktivit.
 • Výtěžek potravinové sbírky v Praze 2 předčil všechna očekávání


  PRAHA (26. dubna 2021) – V sobotu 24. dubna proběhla na náměstí Míru potravinová sbírka. Městská část Praha 2 se k celorepublikové charitativní akci připojila vůbec poprvé. Sběrné místo zřízené přímo pod širým nebem přilákalo velké množství zájemců a výsledky sbírky předčily veškerá očekávání organizátorů. Dárci přinesli celkem 800 kilogramů potravin a drogerie.
 • Praha 2 se letos poprvé připojí k celorepublikové sbírce potravin


  Praha (21. dubna 2021) V sobotu 24. dubna přímo na náměstí Míru budou moci obyvatelé Prahy 2 přinesené potraviny předat a tím do sbírky potravin přispět. Akce se koná pod záštitou místostarostky Praha 2 Alexandry Udženija a radní Renáty Kašické.
 • Praha 2: Čisté ulice jsou pro nás priorita


  PRAHA (20. dubna 2021) Městská část Praha 2 činí nezbytné kroky k tomu, aby z ulic na jejím území zmizely černé skládky u stanovišť tříděného odpadu. V těchto dnech se obrátila na vedení hlavního města Prahy s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.
 • Praha 2 vysadí v ulicích a parcích více než 50 nových stromů


  Praha (15. dubna 2021) Praha 2 bude letos opět zelenější. Dosadbou chybějících stromů chce zkvalitňovat životní prostředí a zároveň čelit horku. Doplněním alejí zkrášlí ulice a sníží dopady dopravy na životní prostředí.
 • Praha 2: Magistrát rozhoduje bez městských částí


  PRAHA (7. DUBNA 2021) Městská část Praha 2 zásadně nesouhlasí s Magistrátem hl. m. Prahy ve věci plánované úpravy dopravního režimu v oblasti Smetanova nábřeží. Přesun tranzitu až třiceti tisíc vozidel denně z obou břehů Vltavy na objízdné trasy povede k dramatickému zvýšení dopravní zátěže v Praze 2 a bude mít negativní dopad na životní prostředí a kvalitu života lidí v této městské části.
 • Praha 2: Bezpečnost našich občanů je pro nás prioritou


  PRAHA (31. BŘEZNA 2021) Praha 2 apeluje na ministra vnitra Jana Hamáčka a primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba, aby zajistili bezpečnost Pražanů. Téměř letní teploty těchto dní vylákaly Pražany ve velkém do ulic, parků i na náplavky, kde docházelo k četnému porušování vládních opatření.
 • Velikonoce na Dvojce opět (ne)tradičně


  PRAHA (30. BŘEZNA 2021) – Dvanáctý ročník oblíbené akce „Pleteme pomlázky s Městskou policií Praha 2“ má kvůli pokračující pandemii už podruhé v řadě jinou podobu. Stejně jako loni však malí koledníci o tento symbol Velikonoc nepřijdou. Strážníci jim upletené pomlázky zanechají u vybraných škol.
 • První elektronická aukce nájmů bytů byla úspěšná


  PRAHA (26. BŘEZNA 2021) Městská část Praha 2 uskutečnila s ohledem na přetrvávající zhoršenou epidemickou situaci historicky první elektronickou aukci o nájem bytů. Zájem občanů předčil očekávání, osm z devíti nabízených bytů už má své nájemce. V aukcích tak bude Praha 2 pokračovat, už nyní připravuje další online aukci.
 • Do Havlíčkových sadů se vrátil kůrovec


  PRAHA (17. BŘEZNA 2021) Městská část Praha 2 musí nechat v dohledné době pokácet dva jehličnany. Usychaly od loňského podzimu, nakonec se potvrdilo napadení kůrovcem. Stromy i dřevní hmota budou odstraněny, aby se kůrovec nešířil dál. Stejnou situaci řešila druhá městská část ve svých parcích už loni. Tehdy musela nechat pokácet v Riegrových a Havlíčkových sadech čtyři jehličnany.