1 2 3 4 5  další 
 • Praha 2 vysadí v ulicích a parcích více než 50 nových stromů


  Praha (15. dubna 2021) Praha 2 bude letos opět zelenější. Dosadbou chybějících stromů chce zkvalitňovat životní prostředí a zároveň čelit horku. Doplněním alejí zkrášlí ulice a sníží dopady dopravy na životní prostředí.
 • Praha 2: Magistrát rozhoduje bez městských částí


  PRAHA (7. DUBNA 2021) Městská část Praha 2 zásadně nesouhlasí s Magistrátem hl. m. Prahy ve věci plánované úpravy dopravního režimu v oblasti Smetanova nábřeží. Přesun tranzitu až třiceti tisíc vozidel denně z obou břehů Vltavy na objízdné trasy povede k dramatickému zvýšení dopravní zátěže v Praze 2 a bude mít negativní dopad na životní prostředí a kvalitu života lidí v této městské části.
 • Praha 2: Bezpečnost našich občanů je pro nás prioritou


  PRAHA (31. BŘEZNA 2021) Praha 2 apeluje na ministra vnitra Jana Hamáčka a primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba, aby zajistili bezpečnost Pražanů. Téměř letní teploty těchto dní vylákaly Pražany ve velkém do ulic, parků i na náplavky, kde docházelo k četnému porušování vládních opatření.
 • Velikonoce na Dvojce opět (ne)tradičně


  PRAHA (30. BŘEZNA 2021) – Dvanáctý ročník oblíbené akce „Pleteme pomlázky s Městskou policií Praha 2“ má kvůli pokračující pandemii už podruhé v řadě jinou podobu. Stejně jako loni však malí koledníci o tento symbol Velikonoc nepřijdou. Strážníci jim upletené pomlázky zanechají u vybraných škol.
 • První elektronická aukce nájmů bytů byla úspěšná


  PRAHA (26. BŘEZNA 2021) Městská část Praha 2 uskutečnila s ohledem na přetrvávající zhoršenou epidemickou situaci historicky první elektronickou aukci o nájem bytů. Zájem občanů předčil očekávání, osm z devíti nabízených bytů už má své nájemce. V aukcích tak bude Praha 2 pokračovat, už nyní připravuje další online aukci.
 • Do Havlíčkových sadů se vrátil kůrovec


  PRAHA (17. BŘEZNA 2021) Městská část Praha 2 musí nechat v dohledné době pokácet dva jehličnany. Usychaly od loňského podzimu, nakonec se potvrdilo napadení kůrovcem. Stromy i dřevní hmota budou odstraněny, aby se kůrovec nešířil dál. Stejnou situaci řešila druhá městská část ve svých parcích už loni. Tehdy musela nechat pokácet v Riegrových a Havlíčkových sadech čtyři jehličnany.
 • Praha 2: Očkujeme, očkujeme, očkujeme


  PRAHA (12. BŘEZNA 2021) – Zájem o očkování organizované přímo městskou částí Praha 2 trvá, pracovníci infolinky Prahy 2 vyřizují jeden telefon za druhým. Od začátku fungování linky odbavili více než 2,5 tisíce volajících.
 • Praha 2 pokračuje v pomoci podnikatelům


  PRAHA (11. BŘEZNA 2021) – Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání znovu projednali návrh na poskytnutí slevy z nájmu podnikatelům a živnostníkům provozujícím svou činnost v nebytových prostorách městské části. Podpora ve formě poskytnutí padesátiprocentní slevy z nájmu za první dva měsíce letošního roku se nakonec týká konkrétně více než stovky nájemců, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. O podporu mohou požádat prostřednictvím vzorového formuláře dostupného na webu městské části.
 • Praha 2: Bezpečí a zdraví je stále na prvním místě


  PRAHA (10. BŘEZNA 2021) – Praha 2 začala testovat zaměstnance úřadu městské části v předstihu, nečekala na platnost nařízení. S aktivním testováním úředníků začala už minulý týden. Prvními antigenními testy zatím prošlo více než sto úředníků městské části, pozitivní byl jen jeden. Bezpečí a zdraví občanů městské části jsou stálou prioritou radnice Prahy 2.
 • Nadační fond Dvojka srdcem rozdává respirátory potřebným


  PRAHA (9. BŘEZNA 2021) – Už tento týden začne na Praze 2 rozdávání respirátorů těm, kteří si je nemohou dovolit. I na takové lidi myslí Dvojka srdcem – nadace, která propojuje dárce a obdarované v místě, které je jim společné. Prvních 1000 respirátorů FFP2 daroval dlouholetý partner fondu, Penta Real Estate s.r.o.
 • Podloubí u I. P. Pavlova čeká proměna, prostor bude i pro předzahrádky


  PRAHA (9. BŘEZNA 2021) Okolí u stanice metra I. P. Pavlova čeká rozsáhlá revitalizace. Městská část Praha 2 o zvelebení podloubí a parterů domů v Sokolské ulici usiluje již několik let. Nyní se na společném postupu shodli signatáři memoranda.
 • Praha 2: Rádi pomůžeme nečekaně těhotným ženám


  PRAHA (4. BŘEZNA 2021) – Městská část Praha 2 podporuje projekt „Nesoudíme. Pomáháme“. Ten nabízí praktickou pomoc nečekaně těhotným ženám, které se cítí být nuceny k ukončení těhotenství i přesto, že by si rády dítě ponechaly. Projektu, jehož zřizovatelem je Hnutí Pro život ČR, udělila osobní záštitu Alexandra Udženija, místostarostka pro oblast sociální a zdravotnictví.
 • Praha 2 zlepší komunikaci s neslyšícími


  PRAHA (3. BŘEZNA 2021) – U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší městská část Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online, s. r. o., komunikaci s neslyšícími. Komunikační systém pro sluchově postižené Úřadu městské části Praha 2 slouží neslyšícím již 18 měsíců. Vede k němu ikona přeškrtnutého ucha v levém horním rohu webové stránky. Nově bude tato služba rozšířena i o převod textu na řeč. Usnadní tak komunikaci s úřadem i osobám se zhoršenou srozumitelností řeči nebo její úplnou ztrátou.
 • Praha 2: zájem o očkování trvá, telefony stále vyzvání


  PRAHA (2. BŘEZNA 2021) – Na infolince Prahy 2 je opravdu rušno. Pracovníci linky odbavují jeden telefon za druhým. Zájem o očkování z řad seniorů 75+ značně převyšuje očekávání. Po úspěšném proočkování zájemců 80+ nyní nastupuje další věková kategorie seniorů 75+, a začíná už i oslovování zájemců z řad 70+.
 • Praha 2 schválila rozpočet. Plánované výdaje se snižovat nebudou


  PRAHA (1.BŘEZNA 2021) Hospodaření městské části Praha 2 bude i v letošním roce vyrovnané. Plánované výdaje na aktivity městské části, investice a opravy se snižovat nebudou. Nejvíce peněz, podobně jako v předcházejících letech, půjde do oblasti školství, dále pak do sociální oblasti, na péči o veřejná prostranství, o zeleň a na obnovu bytového fondu v majetku městské části.
 • Praha 2: Naše školy i školky jsou připraveny pomoci


  PRAHA (27. ÚNORA 2021) – Školy a školky Prahy 2 jsou připraveny na krizový scénář. V pondělí přijmou děti rodičů vybraných klíčových profesí. Případní zájemci by se měli hlásit přes svá personální oddělení na Magistrát hlavního města Prahy, který alokaci těchto dětí do jednotlivých škol a školek zaštiťuje.
 • Praha 2 podepsala memorandum o spolupráci s centrem pro oběti domácího a sexuálního násilí


  PRAHA (26. ÚNORA 2021)Memorandum o budoucí spolupráci podepsali ve čtvrtek 25. února 2021 starostka Prahy 2 Jana Černochová, radní pro bezpečnost Michal Zuna a ředitelka centra pro oběti domácího a sexuálního násilí proFem, o. p. s., Jitka Poláková.
 • Praha 2 chce pokračovat v pomoci podnikatelům


  PRAHA (23. ÚNORA 2021) Radní Prahy 2 na jednání 22. února 2021 schválili další podporu podnikatelům a živnostníkům v nebytových prostorách městské části, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. Konkrétně jde o slevu z nájmu, možnost uzavření splátkových kalendářů a neuplatnění sankčních poplatků k dlužnému nájemnému, a také míry inflace u smluv o nájmu nebytových prostor pro rok 2021.
 • Praha 2 bude mít novou lávku přes Bělehradskou ulici


  PRAHA (18. ÚNORA 2021) – Nová lávka propojí Vinohrady a Nové Město. Na jedné straně z ulice U Zvonařky, na druhé z Wenzigovy ulice. Dojde tak ke splnění dlouhodobého přání obyvatel Prahy 2.
 • Tančící dům se rozsvítil na modro v naději na léčbu pro malého Olivera a další „andělské děti“


  PRAHA (16. ÚNORA 2021) – Tančící dům se v pondělí 15. února rozzářil modrou barvou pod záštitou starostky městské části Praha 2 Jany Černochové a místostarostky Alexandry Udženija u příležitosti Mezinárodního dne Angelmanova syndromu. A to s jediným cílem – podpořit jedinečný výzkum, který dává tomuto onemocnění velké šance na vyléčení.
 • Dvojka: Pusťme děti bezpečně do škol


  PRAHA (12. ÚNORA 2021) – Po neprodloužení nouzového stavu vedení městské části Praha 2 operativně řeší bezpečný scénář fungování škol v městské části. Kromě šíření nákazy je třeba předejít i zbytečné traumatizaci dětí opakovaným nepříjemným PCR testováním.
 • V Riegrových a Havlíčkových sadech se mohou děti i dospělí oddávat sněhovým radovánkám bez obav


  PRAHA (10. ÚNORA 2021) – Výjimku z obecně závažné vyhlášky hlavního města Prahy o ochraně veřejné zeleně schválila Rada městské části Praha 2 už v roce 2009. Obyvatelé a návštěvníci parků v Riegrových a Havlíčkových sadech si tak mohou užít současné sněhové nadílky dle libosti.
 • Tančící dům se rozsvítí na modro pro malého Olivera a další „andělské děti“


  PRAHA (10. ÚNORA 2021) – V pondělí 15. února se v 18 hodin pod záštitou starostky Jany Černochové a místostarostky Alexandry Udženija městské části Praha 2 rozsvítí u příležitosti Mezinárodního dne Angelmanova syndromu Tančící dům na modro. Na pomoc malému Oliverovi a dalším rodinám, které se každý den potýkají s nelehkým osudem.
 • Praha 2: první vlna očkování seniorů proběhla úspěšně, informační kampaň pokračuje!


  PRAHA (1. ÚNORA 2021) – Od 16. ledna se ve Všeobecné fakultní nemocnici hladce a bez komplikací nechalo očkovat přes 560 seniorů 80+ z Prahy 2. Radnice Prahy 2 i nadále pokračuje v aktivní pomoci seniorům při zajištění očkování proti nemoci covid-19. Seniorům z Prahy 2 ve věku 80 let a více nadále pomáhá s registrací a zajištěním hladkého průběhu očkování ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) na Karlově náměstí prostřednictvím bezplatné linky, kterou pro tyto účely zřídila. Na linku 800 600 604 se od 12. ledna dovolalo přes 900 obyvatel dvojky.
 • Praha 2 mění portfolio bank a společností, které spravují její majetek


  PRAHA (29. LEDNA 2021) – Do nejbližšího jednání Rady městské části Praha 2 míří informace, že dojde ke změnám v portfoliu bankovních domů a investičních společností, které pro tuto městskou část realizují zhodnocování prostředků z prodeje nemovitostí. Jeden ze správců finančních prostředků, společnost Carduus Asset Management, totiž podala výpověď ze smlouvy.
 • Praha 2 v minulém roce zhodnotila finanční prostředky z prodeje nemovitostí o téměř 70 milionů Kč


  PRAHA (26. LEDNA 2021) – Rada MČ Praha 2 včera vzala na vědomí informaci o zhodnocování volných finančních prostředků k 31. 12. 2020. Městská část Praha 2 za rok 2020 zhodnotila finanční prostředky z prodeje domů a bytových jednotek v investičním portfoliu, na termínovaných vkladech a spořicích účtech celkem o téměř 70 milionů korun. Přestože minulý rok byl výrazně ovlivněný koronakrizí a s ní spojenou nervozitou na finančních trzích, jedná se o velmi dobrý výsledek, což potvrzuje i audit od renomované společnosti.
 • Praha 2 očkuje seniory 80+ bez front a bez stresu


  PRAHA (18. LEDNA 2021) – Pracovníci humanitního odboru Úřadu městské části Praha 2 vyřídili od úterního spuštění speciální informační linky 800 600 604 na 400 hovorů. Díky navázané spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze se během soboty podařilo oočkovat prvních 140 dvojkových seniorů ve věkové kategorii 80+.
 • Praha 2: Strážníků je málo a noví hned tak nebudou


  PRAHA (13. LEDNA 2021) – Městská policie v Praze 2 má přijít o 14 tabulkových míst. Důvod? Magistrát snížil rozpočet Městské policie hlavního města Prahy. Dlouhodobě v Praze 2 chybí téměř dvacet strážníků, v budoucnu jich tedy v ulicích dvojky může být ještě méně než dosud.
 • Klienti a zaměstnanci Centra sociálních služeb Praha 2 dostali vakcínu proti Covid-19


  PRAHA (12. LEDNA 2021) – Klienti a zaměstnanci Centra sociálních služeb Praha 2 podstoupili o víkendu očkování proti onemocnění Covid-19. Vakcínu už dostali senioři, kteří o očkování projevili zájem a jejich zdravotní stav jim to umožnil. Městská část Praha 2 teď plánuje pomoc při očkování seniorů ve věkové kategorii 80 let a více, které by mělo začít v nejbližších dnech.
 • Praha 2 testuje systém chytrého zavlažování v parcích, ušetří za vodu i energie


  PRAHA (12. LEDNA 2021) – Radnice městské části Praha 2 bude i letos pokračovat v testování systému chytrého zavlažování v parcích. Naváže tak na pilotní projekt z loňského roku v Sadech Bratří Čapků, který ukázal, že chytré zavlažování dokáže snížit spotřebu vody až o jednu čtvrtinu a šetří energie. Je to tak další konkrétní krok v rámci projektu Udržitelná dvojka, kterým se radní Prahy 2 aktivně snaží řešit důsledky klimatických změn.