1 2 3 4 5  další 
 • Praha 2 pokračuje v řešení havarijního stavu budovy bývalého nádraží Vyšehrad


  Praha (8. prosince 2021) Městská část Praha 2 pokračuje v řešení havarijního stavu budovy bývalého nádraží Vyšehrad. Na základě vyhodnocení možných rizik souvisejících s aktuálním stavem objektu, bylo vyvoláno jednání o přijetí dalších opatření vedoucích k zajištění bezpečnosti provozu na přilehlé pozemní komunikaci.
 • Praha 2 ocení pedagogy základních a mateřských škol


  Praha (6. prosince 2021) Radní Prahy 2 na svém dnešním jednání schválili mimořádné odměny ředitelům základních a mateřských škol zřizovaných městskou částí z rozpočtu těchto příspěvkových organizací v celkové výši 540 tisíc korun. Vedení městské části tím chce zohlednit jejich úsilí, které výrazně překračuje běžnou organizační agendu.
 • Na Dvojce se letos bruslí nejen v Grébovce, ale i v Riegrových sadech


  Praha (3. prosince 2021) Městská část Praha 2 zahájila v tomto týdnu bruslařskou sezónu hned na dvou kluzištích. Ledové plochy jsou u Gröbeho vily v Havlíčkových sadech a nově i v Riegrových sadech vedle zahradní restaurace. V provozu budou až do konce února.
 • Praha 2 pomáhá prodejcům zrušených vánočních trhů


  PRAHA (2. prosince 2021) Trhovci, kteří museli kvůli koronavirovým opatřením odstrojit stánky vánočních trhů na náměstí Míru, našli zastání u městské části Praha 2. Radnice od nich odkoupila téměř 300 balíčků s drobnými dárky, vínem, vánočním cukrovím, sušenkami a rukodělnými výrobky.
 • Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá tam, kde je třeba. Tentokrát s energiemi


  PRAHA (1. prosince 2021) Invalidní důchodkyni, která se kvůli novým zvýšeným zálohám na energie ocitla náhle v nouzi, pomohl Nadační fond Dvojka srdcem s jejich uhrazením. I na takové lidi myslí fond naší městské části, který aktivně pomáhá potřebným po celou dobu koronavirové krize a dlouhodobě podporuje samoživitelky, seniory i další ohrožené skupiny obyvatel.
 • Praha 2 se už počtvrté připojuje ke světovému svátku dárcovství Giving Tuesday


  Praha (30. listopadu 2021) Městská část Praha 2 se letos už počtvrté v řadě připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. I letos tak radnice pořádá charitativní sbírku krmiva, hraček a dalších potřeb pro zvířecí útulky. Sběrný kontejner je umístěn na náměstí Míru.
 • Vánoční trhy na náměstí Míru startují už tento víkend


  PRAHA (18. listopadu 2021) Druhá městská část bude letos v pořádání vánočních trhů první. Náměstí Míru se tak už v sobotu 20. listopadu zaplní tradičním sortimentem i dobrotami. O šest dní později, v pátek 26. listopadu, se pak sváteční atmosféra rozšíří i na Tylovo náměstí. Obě tržiště budou otevřena až do Štědrého dne.
 • Den válečných veteránů na náměstí Míru připomněl odvahu a statečnost našich vojáků


  PRAHA (11. listopadu 2021) Den válečných veteránů, jehož symbolem je rudý květ vlčího máku, si již posedmé připomněla městská část Praha 2 tradičně na náměstí Míru. Společně s Armádou ČR, Československou obcí legionářskou, Sdružením válečných veteránů ČR a Vojenským historickým ústavem tak dnes vyjádřila úctu válečným hrdinům obou světových konfliktů i našim vojákům padlým v novodobých zahraničních misích.
 • V Praze 2 byla odhalena pamětní deska věnovaná armádnímu generálovi Karlu Janouškovi


  PRAHA (27. října 2021) Dnes byla v Praze 2 odhalena pamětní deska jedinému československému maršálovi RAF. Armádní generál armádní generál i.m. a držitel britského vojenského řádu Knights Commander Karel Janoušek žil šest let v domě v ulici Malá Štěpánská. Významné osobnosti se u pietního místa sešly v den, kdy uplynulo 50 let od smrti této vojenské legendy.
 • V Praze 2 přibyly další Kameny zmizelých


  PRAHA (26. října 2021) Položením nových třinácti Stolpersteinů - Kamenů zmizelých si dnes Praha 2 připomněla oběti holocaustu a nacistického režimu, které se do svých domovů už nevrátily. Jejich památce se již tradičně poklonila i starostka Prahy 2 Jana Černochová spolu s místostarostou Jaroslavem Šolcem a radním Michalem Zunou.
 • Počet lidí s Alzheimerovým onemocněním meziročně roste o téměř 5 %, v příštích 20 letech se tento počet zdvojnásobí


  PRAHA (21. října 2021) Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit, je prevence a včasná diagnostika onemocnění. Onemocnění je závažné pro pacienty i pro jejich rodiny. Příbuzným v náročném prostředí hrozí syndrom vyhoření. Novinky v léčbě a prevenci Alzheimerovy choroby, rizika pro pečující osoby a návrh reformy dlouhodobé péče v ČR představil odborný seminář, který uspořádala městská část Praha 2 ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze.
 • Praha 2 vybrala dodavatele na revitalizaci jihovýchodní části parku Čelakovského sady


  PRAHA (12. října 2021) Rada městské části Praha 2 rozhodla o výběru dodavatele revitalizace jihovýchodní části parku Čelakovského sady. Nejvhodnější nabídku k veřejné zakázce malého rozsahu podala společnost Gardenline, s. r. o., s nabídkovou cenou 7 098 877 Kč vč. DPH. S vítěznou společností začne městská část v nejbližší době jednat o podpisu smlouvy. Revitalizace začne v ideálním případě ještě letos.
 • Praha 2 vyzývá ostatní městské části, aby se připojily k deklaraci, kterou společně s Prahou 1 a 5 podepsala


  PRAHA (1. října 2021) Představitelé centrálních městských částí v deklaraci, kterou společně v polovině září podepsali, požadují od vedení hlavního města mimo jiné zlepšení komunikace v oblasti protidrogové politiky, rozšíření služeb pro drogově závislé a lidi bez domova i mimo centrální městské části, revizi obecně závazných vyhlášek a také účinné postihy pro osoby dlouhodobě vykazující závadové chování formou návratu institutu vykázání. Zmíněná deklarace byla primátorovi hlavního města Prahy doručena už minulý týden. Městská část Praha 2 nyní apeluje na ostatní městské části, aby se k ní připojily.
 • Praha 2 usiluje o vybudování heliportu na pontonu


  PRAHA (30. září 2021) Městská část Praha 2 více než rok usiluje o přemístění heliportu ze Zítkových sadů na Rašínovo nábřeží. Zatím bezvýsledně. Radní městské části Praha 2 na svém pondělním jednání vyjádřili nad liknavým a nevstřícným přístupem hlavního města Prahy znepokojení.
 • Encyklopedie Prahy 2 je nejlepší elektronickou službou v ČR


  PRAHA (21. ZÁŘÍ 2021) Městská část Praha 2 sklízí s webovou aplikací Encyklopedie Prahy 2 jeden úspěch za druhým. Po prvenství v krajském kole soutěže Zlatý erb si druhá městská část odváží zlato i z kola celostátního. Encyklopedie Prahy 2 s podtitulem kulturně historické dědictví je tak nejlepší elektronickou službou v České republice.
 • Praha 2 obdarovala strážníky, policisty i hasiče


  Praha (15. září 2021) Starostka Prahy 2 Jana Černochová a radní pro bezpečnost Michal Zuna začátkem tohoto týdne předali strážníkům městské policie výpočetní techniku a mobilní telefony v hodnotě 80 tisíc korun. Městská část Praha 2 tak završila letošní podporu bezpečnostních složek.
 • Vinobraní na Grébovce se bude letos konat v komornějším duchu


  Vinobraní na Grébovce bude! Opět se koná na tradičních místech, 17. září na náměstí Míru a o den později v Havlíčkových sadech (Grébovce), tentokrát ale v komornějším pojetí jako vinařské trhy. Vyžádala si to aktuální situace kolem koronavirové pandemie.
 • Praha 2 omezení konzumace alkoholu na náplavce vítá. K novele obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy o zákazu požívání alkoholu na veřejnosti má však i připomínky.


  Praha (13. září 2021) Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání projednali návrh obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Uvítali omezení alkoholu na náplavce, které dlouhodobě prosazovali, a také zpřesnění terminologie. Zároveň však žádají Magistrát hlavního města Prahy o doplnění návrhu o své zásadní připomínky.
 • Základní škola u sv. Štěpána má novou počítačovou učebnu


  Praha (10. září 2021) Starostka městské části Praha 2 Jana Černochová a místostarosta Jan Kolář dnes symbolicky otevřeli nově zrekonstruovanou počítačovou učebnu v Základní škole u sv. Štěpána. Akce se uskutečnila v rámci programu „Dvojka digitální“, kterým radnice pomáhá školám v oblasti IT s důrazem na využití moderních technologií ve vzdělávacím procesu.
 • Městská část Praha 2 uspěla v soutěži Zlatý erb


  Praha (9. září 2021) Ve středu 8. září 2021 byly v rezidenci pražského primátora na Mariánském náměstí vyhlášeny výsledky krajského kola letošního ročníku soutěže Zlatý Erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Praha 2 v tomto klání uspěla s webovou aplikací Encyklopedie Prahy 2 s podtitulem kulturně historické dědictví, encyklopedie.praha2.cz, a stanula na prvním stupni vítězů v kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City.
 • Na základních školách v Praze 2 startuje nový program „Profesionální trenéři v tělocviku“


  PRAHA (26. SRPNA 2021) Praha 2 spouští v novém školním roce pilotní program „Profesionální trenéři v tělocviku“. Zapojí se do něj celkem dvacet prvních tříd ze základních škol zřizovaných městskou částí. Profesionální trenéři ze společnosti Sport Academy se budou pravidelně zapojovat do hodin tělocviku a spolu s pedagogy děti seznamovat s různými druhy sportů. Cílem je zkvalitnit a zpestřit hodiny tělesné výchovy a motivovat děti k tomu, aby více sportovaly.
 • Akce k výročí 1100 let pokračují venkovní hrou Putování Prahou 2 za kněžnou Ludmilou


  PRAHA (19. SRPNA 2021) V rámci Roku svaté Ludmily, kdy si připomínáme výročí 1100 let od mučednické smrti patronky České země, nabízí Praha 2 venkovní tematickou hru. Při ní účastníci navštěvují zajímavá místa, pomocí chytrých mobilů plní úkoly a osvěžují si tak školní vědomosti. A zahrát si ji zájemci mohou až do 30. září.
 • Praha 2 pokračuje ve společném projektu s Bílým kruhem bezpečí


  PRAHA (18. SRPNA 2021) Dvouletý projekt „Praha 2 – městská část vlídná k obětem“, který před rokem odstartoval na Karlově náměstí, úspěšně pokračuje. V důsledku loňských protiepidemických opatření musely být plánované vzdělávací aktivity odloženy. Nyní už projekt běží opět naplno.
 • Praha 2 revitalizuje okolí kostela sv. Ludmily


  PRAHA (11. SRPNA 2021) Radnice tak navazuje na předchozí revitalizace parku, které proběhly v letech 2002 a 2010. Stavební a sadovnické práce na náměstí Míru budou pokračovat až do května příštího roku.
 • Startuje 1. ročník participativního rozpočtu Prahy 2


  PRAHA (29. ČERVENCE 2021) Městská část Praha 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Občané se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů korun.
 • Praha 2 zajistila svým občanům během pandemie i psychologickou pomoc. Tuto nabídku využily stovky zájemců.


  PRAHA (28. ČERVENCE 2021) Občané druhé městské části si mohli během pandemie promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim zprostředkovala radnice Prahy 2. Nabízenou pomoc využily stovky zájemců.
 • Radní a úředníci Prahy 2 pomohou Všeobecné fakultní nemocnici, po roce opět darují krev


  PRAHA (19. ČERVENCE 2021) Kritický nedostatek transfuzní krve, se kterým se nyní potýká Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN), pomohou odstranit ve čtvrtek 22. července 2021 politici a úředníci radnice Prahy 2. Osobním příkladem v této prospěšné činnosti jim půjdou v transfuzním centru na Karlově náměstí starostka Jana Černochová a radní Michal Zuna.
 • Praha 2 navýšila financování na pomoc obětem domácího násilí


  PRAHA (15. ČERVENCE 2021) Městská část Praha 2 dlouhodobě pomáhá lidem, kteří se dostali do krizové životní situace. Organizacím, které nabízejí pomoc obětem domácího násilí či uskutečňují preventivní programy na školách zřizovaných Prahou 2, poskytne v letošním roce finanční prostředky ve výši 920 tisíc korun. Navýšení veřejné finanční podpory ze strany městské části je mimo jiné i reakcí na častější případy týrání, zneužívání či jiného ohrožení osob v uzavřených domácnostech v loňském roce.
 • Praha 2: Výstavbu volnočasového areálu Folimanka zahájíme již v srpnu. S novým areálem přibude zeleně


  PRAHA (8. července 2021) Výstavba nového volnočasového areálu v parku Folimanka pod Nuselským mostem by mohla začít již v průběhu srpna. Termín dokončení je plánován v srpnu příštího roku.
 • Praha 2 obdaruje strážníky, policisty i hasiče


  Praha (1. července 2021) Městská část Praha 2 daruje strážníkům, policistům a hasičům výpočetní techniku, mobilní telefony, výstroj a vybavení posilovny v celkové hodnotě 240 tisíc korun. Částku ve výši 350 tisíc korun pak věnuje na motivační odměny pro strážníky městské policie. S rozhodnutím radních Prahy 2 souhlasili zastupitelé na svém červnovém zasedání.