Tipy

Reprezentační ples
K vrcholům plesové sezóny v Praze 2 tradičně patří reprezentační ples v Národním domě na Vinohradech.
Letos se koná již posedmé, tentokrát v jarním termínu v pátek 29. 3. od 20:00 ve všech sálech Národního domu. O předtančení se postará Taneční klub Lucerna H. Karasové, taneční ukázky postupně předvedou čtyři páry vynikajících tanečníků. K tanci a poslechu zahrají mimo jiné Big Band L. Bareše, Orchestr J. Hlavsy, Pražské žesťové kvarteto či Slovácká krojovaná dechová hudba.
Příznivce moderní hudby potěší diskotéka J. Linky. Slovem budou večerem provázet A. Hemala a K. Pullmann.   
Novoměstská radnice
Ve výstavních prostorách Novoměstské radnice pořádá od 8. 2. do 8. 3. 2002 Polský institut v Praze ve spolupráci s Galerií PUSTA z Hornoslezského centra kultury v Katovicích výstavu prací polských fotografů Kontakty: Čas přelomu – přelom času.   

Vyšehrad
Informační centrum ŠPIČKA (v torzu gotické brány), prodej suvenýrů, propagace, občerstvení. STÁLÉ EXPOZICE: l Pevnost Vyšehrad v dějinách pražského opevnění – vchod z Cihelné (Pražské) brány, odkud je též vchod do kasemat a podzemního sálu Gorlice, kde jsou umístěny některé originální barokní sochy z Karlova mostu. Expozice je denně otevřena 9:30 – 16:30 l Základy románské a předrománské sakrální stavby – Bazilika sv. Vavřince (Soběslavova 14, vedle tzv. Starého děkanství). Otevřeno: středa – neděle, 11:00 – 15:00.

Premiéra Na Vinohradech
Po dramatických událostech loňského podzimu a možná rušném závěru roku chtějí mnozí z nás vstoupit do dalších dnů s úsměvem. A právě těmto čtenářům je určena naše pozvánka do divadla.
Vinohradské divadlo sáhlo po osvědčeném komediálním autorovi a ve spojení s hereckým mistrovstvím předních členů souboru je to volba jistě šťastná. Johan Nepomuk Nestroy napsal frašku Talisman jako komedii o svádění žen muži a mužů ženami. Veselá komedie o životě, o přetvářce a pokrytectví, o honbě za majetkem, ale i o šťastném životě bez něj.
Hostující režisér Petr Novotný zvolil divadlo na divadle. Na scéně Ivo Žídka vidíme, že všechno na jevišti je možná jen hra, jak smutná, tak veselá. Postavy ale vycházejí ze života, a tak můžeme děj sledovat s úsměvem i zamyšlením a mnohým z nás mohou ledacos připomínat. Premiéra frašky Talisman je 13. února. Doufáme, že tento den bude šťastný jak pro účinkující, tak pro diváky.    

Ke kořenům
V Galerii bratří Čapků bude 5. 2. v 18:00 zahájena výstava obrazů a objektů Lenky Uchytilové nazvaná Ke kořenům. V loňském roce se výtvarnice představila dvěma úspěšnými výstavami v Muzeu policie hl. m. Prahy a na Novoměstské radnici. Výstava Ke kořenům potrvá do 27. 2. a kromě pondělí bude otevřena denně od 10:00 do 18:00.   

len, red, Helena Dostálová

Zveřejněno: 27.02.2002 – support@publix.cz
Vytisknout