OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Programi prevence kriminality (Barbora H. 22.3.2020 19:23)
  Dobrý den,

  zajímalo by mě jaké programy prevence jsou v rámci Prahy 2 realizovány, prosím. Myslím tím hlavně prevence kriminality, drog... Děkuji moc!
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.03.2020 8:36)
   Dobrý den, programy prevence vycházejí z Koncepce protidrogové politiky a prevence kriminality městské části Praha 2 na období 2019 až 2022. Celý dokument najdete zde http://www.praha2.cz/file/oUt1/Koncepce-protidrogove-politiky.pdf

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: drogové doupě (Tomáš 10.9.2019 13:47)
  Dobrý den, mám otázku, co lze udělat s hospodou v Jaromírově 50, která slouží jako místo obchodů s drogami a srocování se problémové mládeže. Poslední rok se tam sjíždí feťáci z celé Prahy, po přestěhování podnikatele provozujícího Ghetta bar na Vinohradech. Proč mají asi zabedněná okna, to policii nedochází? Nepamatuji, že by bylo v těchto místech takových problémů s osobami pod vlivem, když se srocují na fajfku na chodníku. Mám informace o urážení, napadání kolemjdoucích i v okolí včetně šarvátek se psy. Městská policie se v okolí vůbec nevyskytuje, chodí na kafe na pumpu a hlídat přechody pro děti. Na závěr pro informaci - cenrála tohoto byznysu je na adrese Šafaříkova, ale my o toto v Nuslích zájem nemáme. https://ghettabar.webnode.cz/
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 11.09.2019 9:31)

   Dobrý den, pane Tomáši,

   Váš poznatek předáme Policii ČR.

   S pozdravem

   Bc. L. Veselák

   Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

 • Otázka: Dotaz (Kateřina 28.1.2018 12:23)
  Dobrý den chtěla jsem se zeptat , zad proběhne změna jména když půjdu žádat pouze s duplikátem rodného listu. Originál nemohou nalézt. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.01.2018 14:27)

   Dobrý den,

   matriční doklady mají povahu veřejné listiny a jako takové musí být dle zákona předkládány v originále nebo úředně ověřené kopii. Prostou fotokopii není možné akceptovat. Pokud nemůžete originál rodného listu najít, obraťte se na matriku v místě Vašeho narození a požádejte o vydání duplikátu.

   S pozdravem,

   Mgr. Miluše Bromová

   vedoucí odboru matrik

 • Otázka: Bezdomovci v parku Folimanka (Pocarová 24.10.2017 11:54)
  Dobrý den,ráda bych se zeptala na problematiku bezdomovců v parku Folimanka. Policie zde projíždí pravidelně, ale autem a po cestách. Vrchni cesta pod Nuselský most je dole zatarasena a policie se na vrchní cestu autem nedostane, bohužel. Bezdomovci jsou v křoví pod hradbami a v křoví nad medvědy, místní hlídač byl na ně upozorněn s tvrzením, že o nich ví, ale co mají chudáci dělat? Vyhánět je prý nebude. Prosím o informaci, zda je to v pořádku, nebo jak bude obec toto řešit a jakým způsobem. Děkuji,Pocarová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.10.2017 15:39)

   Dobrý den, paní Pocarová,

   problematiku kterou zmiňujete, nám není neznámá. Uvedenou oblast pravidelně kontrolují místně příslušní okrskáři městské policie Praha 2. Ani nám se situace nelíbí, ale bohužel musíme konstatovat, že po novelizaci přestupkového zákona jsou policejní orgány a orgány městských částí bezmocné tuto problematiku řešit. Legislativně bylo značně znemožněno udělování zákazu pobytů těmto osobám a udělování pokut, které nikdy nebudou uhrazeny nic neřeší. Snažíme se situaci získat pod kontrolu přes neziskové organizace, které se věnují bezdomovectví. V tomto případě jsou výsledky značně mizivé, jelikož tyto osoby o pomoc nestojí.

   S pozdravem

     Bc. Veselák Ladislav

     Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

     Odbor kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2

    
 • Otázka: rodny list (David Cerveny 5.8.2016 16:11)
  Dobry den, chtel bych se zeptat zda li je mozne udelat kopii meho rodneho listu,kterou zazada ma matka a pak i vyzvedne,ziji v zahranici a nemam cas toto resit osobne. Dekuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 08.08.2016 10:03)
   Dobrý den,
   o vydání duplikátu rodného listu může kromě osoby, jíž se matriční zápis týká, požádat také osoba v přímé příbuzenské linii. Matka má tedy samozřejmě na vydání duplikátu rodného listu syna nárok. Stačí, když se dostaví na matriku v místě narození syna se svým občanským průkazem. Správní poplatek za vydání duplikátu je 100,- Kč. 

   S pozdravem
   Mgr. Miluše Bromová,
   vedoucí odboru matrik
 • Otázka: rodný list (Nela Škopková 15.7.2016 10:40)
  Dobrý den přeji. Za jak dlouho mi bude zaslán duplikát RL pokud o něj budu žádat písemně? Jen pro správnost. Žádost musí obsahovat: jméno a příjmení, datum narození, místo trvalého bydliště a přiložit 100 Kč. Velice Vám děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.07.2016 13:59)

   Dobrý den,
   do písemné žádosti  o vydání duplikátu rodného listu napište své jméno, příjmení, rodné příjmení, datum narození a adresu současného trvalého bydliště, vzhledem k tomu, že rodný list Vám bude zaslán poštou do vlastních rukou. Správní poplatek je 100,- Kč. Bankovku vložte do obálky k žádosti a spolu s rodným listem Vám následně bude zaslán doklad o zaplacení správního poplatku.

   Žádost zašlete na adresu: Úřad městské části Praha 2, Odbor matrik, náměstí Míru 20/600,  120 39, Praha 2

   Zákonná doba na vydání rodného listu je do 30 dnů od podání žádosti. Snažíme se ale dle možností vyřizovat žádost rychleji, zpravidla zhruba do týdne.

   S pozdravem
   Mgr. Miluše Bromová
   vedoucí Odboru matrik
 • Otázka: rodny list (zdenka 5.7.2016 8:50)
  dobry den, mohu pozadat o vydani duplikatu rodneho listu online a zaslani postou. diky
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 11.07.2016 9:52)

   Dobrý den,
   o vystavení duplikátu rodného listu je možné zažádat osobně na Oboru matrik v místě  nebo zaslat písemnou žádost. Pokud je místem narození Praha 2, pak na adresu :

   Odbor matrik
   Úřad městské části Praha 2
   náměstí Míru 20/600
   120 39 Praha 2
    
   Do žádosti je nutné napsat jméno, příjmení, rodné příjmení a datum narození osoby o jejíž rodný list se jedná, a dále adresu současného trvalého bydliště, vzhledem k tomu, že rodný list bude zaslán poštou do vlastních rukou. Za vystavení duplikátu rodného listu se platí 100,- Kč správní poplatek. Bankovku vložte do obálky a potvrzení o zaplacení Vám bude zasláno společně s matričním dokladem.

   DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Matriční události (narození, sňatky a úmrtí), které se staly na území celé Prahy v letech 1900–1949, jsou zapsány v matričních knihách uložených u Úřadu městské části Praha 1, Vodičkova 18, o duplikáty matričních dokladů  z uvedených ročníků je nutno žádat matriku tohoto úřadu.


   S pozdravem,

   Mgr. Miluše Bromová
   vedoucí Odboru matrik

 • Otázka: výměna průkazu ZTP/P (Eva Davídková 6.10.2015 14:28)
  Jsem držitelem uvedeneného průkazu od r. 2013. Je tam uvedena platnsot do 31.12.2015.

  Musím k prodloužení či vydání nového dokládat znovu všechna lékařská vyšetření? Jsem stařec , s postiženou páteří - chůzí a špatně chodím . Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Pavel Křišťan (Web Admin) 08.10.2015 10:21)
   Dobrý den,
   výměna průkazu mimořádných výhod (ZTP/P) a dočasných průkazů osob se zdravotním postižením je v kompetenci Úřadu práce ČR, kontaktní pracoviště pro Prahu 2, Šafaříkova 14, tel: 950 178 503 nebo 950 178 212). Držitelé výše uvedených průkazů, vydaných do 31. 12. 2013, jsou povinni před samotnou výměnou průkazu podat žádost o přechod nároku na průkaz osoby se zdravotním postižením. Až poté jim může být příslušným kontaktním pracovištěm Úřadu práce ČR vydán průkaz v nové podobě. Pro účely vydání nového průkazu osoby se zdravotním postižením je dále třeba doložit aktuální průkazovou fotografii a předložit občanský průkaz.
   S přátelským pozdravem
   Mgr. Vladimíra Červenková, DiS.
   vedoucí oddělení sociálních služeb
   humanitní odbor
 • Otázka: demonstrace 2 (Sergey Kushniruk 30.5.2015 20:13)
  Dori den.Chtěl bych Vas vyrušit ještě jednou.Pokud bych chtěl demonstrovat jako jedna osoba a jsem postiženy velice zavaznou vadou obličeje,smim li čast obličeje přikryt?Tyka se to leve časti nosu.Mam ho t lidi to často vyvolava odpudivy dojem .Myslim že jako osoba postižena měl bych na to pravo.Samozřejmě měl bych usebe prukaz totožnosti pro připadnou kontrolu a na požadavek třeba policie bych tento malej obvaz i sundal pro ověženi me totožnosti.
  Dale bych chtěl vědět .Přesto že skutečně mam děsive postiženi -rošťěp rtu a patra a mimožadňě velkou deformaci nosu -nevlastnim ale prukaz ozp jelikož jsem praceschopny . Jsem li v připaďě demonstrace ze zakonu osobou postiženou jelikož jsem praceschopny ? A tyka se mě taky tato vyjimka o povoleni přkryt postiženou čast obličeje nebo ne(pokud ovšem ekzistuje)?
  • Odpověď: (webadmin@p2.mepnet.cz Admin_P2 (Admin_P2) 03.06.2015 15:53)

   Dobrý den,
   pokud by se vůbec jednalo o shromáždění (což není účast jedné osoby) ve smyslu zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, účastník je dle komentáře k uvedenému zákonu povinen nemít zakrytý obličej způsobem ztěžujícím nebo znemožňujícím jejich identifikaci, ale to pouze v případě, je-li proti shromáždění prováděn zákrok útvaru Policie České republiky.

   S pozdravem

   Jan Bureš
 • Otázka: demonstrace (Sergey Kushniruk 23.5.2015 19:53)
  Dobry den .Lze demonstrovat s plakatem sam jako jeden člověk ? A musim li v takovem připadě žadat o povoleni ? Mužu li na plakatu psat že uřčita osoba je zločincem , pokud vim , že tomu tak je a jsem schopny to prokazat v připadě potřeby u soudu ( třeba policie ignoruje moje trestni oznameni i přes poskytnute dukazy a nelze se tim to spusobem dosahnout spravedlonosti ).Demonstrace se tyka jak věřejneho mista před oddělenim polisii tak i věřejneho mista před pracovištěm dotyčne osoby.
  • Odpověď: (webadmin@p2.mepnet.cz Admin_P2 (Admin_P2) 25.05.2015 13:12)

   Obecně pro „demonstraci“ není třeba povolení, shromažďování je založeno na principu ohlašovacím. Projev/přítomnost jedné  osoby nebude zřejmě shromážděním ve smyslu zákona č. 84/1990, o právu shromažďovacím. Lze-li však předpokládat, že bude účastno více osob (případně se přidají), doporučuje se shromáždění ohlásit. V Praze je příslušným orgánem pro ohlášení Magistrát hl. m. Prahy.

   Pokud má být někdo na plakátu označen „zločincem“ apod., doporučuje se maximální uvážlivost; subjektivní vnímání nemusí odpovídat skutečnosti. Jednání „demonstranta“ by mohlo zakládat občanskoprávní odpovědnost za újmu, v krajním případě i odpovědnost trestněprávní (pomluva).

    

   právní oddělení