Radní a úředníci Prahy 2 po roce opět darují krev

Kritický nedostatek transfuzní krve, se kterým se nyní potýká Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN), pomohou odstranit ve čtvrtek 22. července 2021 politici a úředníci radnice Prahy 2. Osobním příkladem v této prospěšné činnosti jim půjdou v transfuzním centru na Karlově náměstí starostka Jana Černochová a radní Michal Zuna.

„Všeobecná fakultní nemocnice nám v poslední době významně pomáhala například s očkováním našich spoluobčanů proti onemocnění covid-19. V kritické situaci s nedostatkem transfuzních přípravků, která je v těchto dnech o poznání horší než v předchozích obdobích, chceme naopak my podat pomocnou ruku nemocnici. Stejně jako v srpnu loňského roku proto půjdeme darovat krev,“ vysvětluje starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Důvodem akutního nedostatku krve je mimo jiné snaha o co nejrychlejší obnovení plánované péče a odložených operací v nemocnici, ale také doba dovolených a únava lidí po dlouhém lockdownu. Již začátkem července proto VFN vyzvala všechny dobrovolné dárce, aby neváhali a přišli krev darovat.

„Nyní je ta pravá chvíle si darování krve ve VFN zopakovat. V letních měsících jsou zásoby krve v nemocnicích vždy nižší. Vítám, že letní pomoc politiků a úředníků z Dvojky se stává tradicí. Tradicí, na kterou chceme i dále navazovat,“  konstatujeradní pro bezpečnost Prahy 2 Michal Zuna.

Radnice druhé městské části spolupracuje s VFN dlouhodobě. Vzájemná podpora a spolupráce s nemocnicí, která se nachází v katastrálním území Prahy 2, se týká nejrůznějších projektů. V posledním roce se vztahuje zejména ke koronavirové pandemii, kdy VFN zajistila bezproblémové očkování proti covidu-19 seniorům z Prahy 2, kteří o to projevili zájem. Výsledkem všestranné spolupráce je i současná výstava unikátních fotografií na Karlově náměstí, které pořídila fotografka Alžběta Jungrová na různých odděleních VFN včetně pacientů s covidem-19. Výstava potrvá do 31. srpna.

Zveřejněno: 20.07.2021 – webadmin@praha2.cz