Prodejní výstava 52 obrázků dětí z Jedličkova ústavu

Čtrnáctidenní prodejní výstava 52 obrázků dětí z Jedličkova ústavu a škol (JÚŠ), která se počátkem léta konala v pasáži Černá růže Na Příkopech, vynesla 14 tis. Kč a z vystavených děl se prodala téměř polovina. Lidé se na ní mohli seznámit s pracemi dětí a s další činností nadace na podporu Jedličkova ústavu. Finanční výnos přispěje na rekonstrukci domku na Vyšehradě v areálu JÚŠ, který se promění v Dílnu tvořivosti pro tělesně postižené děti - budou zde mít k dispozici materiál pro různé ruční práce a k vlastní výrobě jednoduchých předmětů. Zájemci, kteří nestihli navštívit výstavu, se mohou s pracemi žáků JÚŠ seznámit v obchůdku Borůvka na Vyšehradě, kde jsou kresby vystaveny celoročně.
Ve středu 26. 6. byl v areálu ústavu a škol v Praze 4 také otevřen nový rehabilitační bazén. Starý malý bazének 4 x 3 m v přízemí školní budovy v roce 1996 zakázal provozovat hygienik. Žáci, kteří plavání potřebují jako podstatnou součást rehabilitace, proto museli jezdit na rehabilitace do Hostivaře a na Strahov. Bazén a jeho rehabilitační část přišly na 25 mil. Kč, které poskytlo jednak hl. město Praha (a rovněž MČ Praha 2), jednak soukromí dárci a Nadace Jedličkova ústavu. Nový bazén se dvěma protiproudy, ve kterém budou od září plavat a rehabilitovat žáci a studenti, je součástí dostavby JÚŠ a zahrnuje ještě rehabilitační pavilon, posunutí garáží a zbourání provizorních tesko pavilonů. Zařízení bude sloužit i dětem z mateřských škol z Prahy 2. Bazén má rozměry 12,5 x 6 m
a je 1,20 m hluboký, aby v něm mohl stát asistent a učit plavání. Menší bazén o rozměrech 3 x 4 m má hloubku 90 cm a je vybaven vířivkou a masážními proudy.

van

Zveřejněno: 19.08.2002 – support@publix.cz
Vytisknout