Prezident Klaus navštívil Prahu 2

V pondělí 13. prosince podnikl prezident republiky Václav Klaus s manželkou Livií návštěvu městské části Praha 2. Přijel na pozvání starosty Michala Basche, který ho také po celý den doprovázel. „Exkurze“ po městské části začala ráno na Novoměstské radnici a skončila v podvečer na vánočních trzích u Ludmily. Prezident Klaus se během ní setkal se zastupiteli Prahy 2, se školáky a studenty, s podnikateli i s lidmi na ulici. Přinášíme fotoreportáž z této události.

klaus_zmč.jpg
Hosté na mimořádném zasedání Zastupitelstva MČ Praha 2: zleva M. Baschová, L. Klausová a prezident V. Klaus; vedle nich pak starosta M. Basch a jeho zástupkyně J. Černochová.
 klaus_titul1.jpg
V Novoměstské radnici se prezident Klaus setkal se zastupiteli a významnými osobnostmi veřejného i společenského života městské části. Obdržel zde symbolický klíč od Prahy 2.
 klaus_kladská.jpg
V Základní škole Kladská s rozšířenou výukou jazyků si prezident vybral k „inspekci“ hodinu němčiny v 7. b. Školu navštívil právě v době pořádání „stonožkové“ výstavy (viz zde).
 klaus_botičská.jpg
Ukázka volnočasových aktivit v Gymnáziu Botičská… jak je ze snímku vidět, z hroznýše královského měla respekt nejen paní Klausová, ale také radní J. Rybínová (vzadu).
 klausová_css.jpg

První dáma se seznámila s péčí, jakou seniorům poskytuje Centrum sociálních služeb Praha 2 v Máchově ulici…

klaus_gröbovka.jpg
… a prezident mezitím v zrekonstruovaném přízemí Gröbeho vily diskutoval s podnikateli.
 klaus_vinice2.jpg
Při návštěvě Viničního altánu v Havlíčkových sadech.
 klaus_titul2.jpg
S dětmi na školním hřišti v areálu ZŠ Botičská.
 klaus_pěšky.jpg
Není pravda, jak psaly některé noviny, že by prezidentovu návštěvu obléhaly davy policistů. Prezidenta, který volně chodil po ulicích Prahy 2, kromě jeho doprovodu a dalších hostů provázelo jen pár členů ochranky.
 klaus_mírák.jpgSvoji návštěvu v Praze 2 zakončil prezident Klaus až kolem 16. hodiny neformálním setkáním s občany na vánočních trzích na náměstí Míru
Fotoreportáž: MBr, hav

Zveřejněno: 23.01.2005 – support@publix.cz