Pošta v Moravské je těsně před otevřením

Zhruba po roce prací se chýlí ke konci rekonstrukce pošty v Moravské. Ještě před koncem letošního roku by tato pobočka České pošty, jejíž dlouhodobé uzavření postihlo především obyvatele Vinohrad, měla být opět otevřena pro veřejnost.
Rekonstrukce a generální oprava objektu začala vloni v září, což vedlo k rozptýlení jednotlivých služeb na náhradní pracoviště. Provoz byl převeden na okolní menší pošty a do provizorního prostoru v Trojické ulici. Dokončení kompletní obnovy zchátralého a nevyhovujícího objektu v Moravské ulici se předpokládá zhruba v říjnu. Pak je třeba provést montáž interiéru a vybavit objekt nábytkem. Tato rekonstrukce je největší investiční akcí České pošty, a. s., odštěpného závodu Střední Čechy, po dokončení hlavní pošty v Jindřišské ulici.
Uživatelé pošty v Moravské najdou po jejím znovuotevření na místě zastaralé pobočky moderní pracoviště. „V objektu byly provedeny zásadní dispoziční změny, vedoucí k rozšíření haly pro veřejnost a vybudování samostatných pracovišť pro oddělené jednání se zákazníky. S tím souvisí i zcela nové vybavení haly vestavěným interiérem, respektujícím původní vzhled vnitřních prostor. Budova je vybavena odpovídajícím zázemím pro technologické zpracování zásilek a sociálním zázemím pro pracovníky pošty,“ říká Ing. Jiří Štraberger, ředitel odštěpného závodu, a dodává: „Česká pošta také vyšla maximálně vstříc obyvatelům okolní zástavby a provedla částečné zakrytí dvora v místech zpracování zásilek tak, aby byl minimalizován hluk a zatěžování životního prostředí dvorní části obytného bloku.“
Zvláštní kapitolu představovala obnova venkovního vzhledu budovy. Konečné barevné řešení fasády, oken i ostatních prvků se neobešlo bez konzultací s odborníky městské části, magistrátu i Národního památkového ústavu. Výsledný efekt stojí za to.

Text a foto: len

Zveřejněno: 12.10.2004 – support@publix.cz
Vytisknout