OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: úpravy KN (PN 18.4.2021 21:48)
  Dobrý den,
  četl jsem na idnes.cz, že po rekonstrukci KN má vzniknout trvalá uzávěra ulice před kostelem sv. Ignáce.
  Myslím, že je to dost nešťastný nápad. Už teď se nedá na KN zaparkovat. Navrhovanou úpravu zmizí cca polovina parkovacích míst.
  Pro mě jako invalidu, který ujde max. 30 metrů, dost hrozná představa. Snad abych před návštěvou polikliniky 2 hodiny objížděl stále dokola. Vlastně dokola to nepůjde, protože z ulice U nemocnice se k poliklinice už dostat nepůjde, jedině velkou oklikou.
  Myslí někdo při těchto úpravách na motoristy? Děje se stejná chyba, jako při rekonstrukci Bělehradské, kde také ubyla řada parkovacích míst, takže si člověk s omezenou mobilitou, který nedojde na MHD, nemá šanci nakoupit.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.04.2021 15:45)

   Dobrý den,

   Karlovo náměstí bude od ulice U Nemocnice ke sv. Ignáci neprůjezdné do ulice Ječná (slepá ulice). To neznamená, že bude uzavřené. Parkování automobilů bude v této fázi zachováno. Celá koncepce úpravy dopravních režimů na KN se již na základě tlaku MČ Praha 2 pozměnila ve prospěch motoristů.


   Hezký den,

   Jan Korseska

   Místostarosta pro oblast financí, investic a dopravy

 • Otázka: Zápisy do MŠ 2021 (Roubalova 19.4.2021 15:31)
  Dobrý den, chtěla bych se ještě zeptat, do kolika MŠ je možné podat přihlášku? Jestli je potřeba vybrat si jednu MŠ, nebo je možné to zkusit zároveň do víc MŠ? Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.04.2021 15:44)

   Vážená paní Roubalová,

   můžete podat přihlášku do libovolného počtu MŠ. Není to nijak omezeno.

   Hezký den,


   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Školka (Silva 7.4.2021 20:41)
  Dobrý den , chtěla bych se zeptat jestli na stránkách metě části naleznu odkaz na zápis do mateřské školky do vstupu do systém o vydávání žádosti.A kde prosím naleznu do jaké spádové školky mohu dceru přihlásit.Dekuji
 • Otázka: Dotaz k provozu škol od 12.4.2021 (Oršulová 8.4.2021 17:04)
  Dobrý den, s odkazem na bod 14 Mimořádného opatření Č. j.: MZDR 14600/2021-1/MIN/KAN ze dne 6.4.2021 je od 12.4.2021 dětem IZS, které jsou žáky 1. stupně základní školy a vztahuje se na ně rotační výuka, povolena celodenní osobní přítomnost ve školní družině nebo školním klubu, a to v týdnech, ve kterých v jejich třídě probíhá distanční výuka. Tuto družinu/klub má zajistit domovská ZŠ žáka nebo "vybraná ZŠ - jako v době nouzového stavu"? Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 09.04.2021 8:25)

   Dobrý den paní Oršulová,

   děti pracovníků IZS se vracejí zpět do svých kmenových škol. Vybrané základní a mateřské školy končí svoji činnost tento týden.

   S pozdravem,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Zápisy do MŠ 2021 (Michaela Roubalová 7.4.2021 10:41)
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy budou zveřejněny termíny pro zápisy do MŠ? Děkuji.
 • Otázka: Parkování automobilu s cizím číslem (Alexander 6.4.2021 13:14)
  Dobrý den. Moje otázka je o parkování automobilu s cizím číslem. Jsem cizinec, trvale pobývající v Praze 2. Chci na nějakou dobu (3-4 měsíce) zaparkovat auto se zahraničními čísly.
  Je to možné a jak by to mělo být uspořádáno?
  Díky předem za Vaši odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 06.04.2021 14:02)
   Dobrý den,

   cizí poznávací značka vozidla nemá na získání parkovacího oprávnění vliv. Parkovací oprávnění lze získat na jakoukoliv značku. Dostavte se na výdejnu parkovacích oprávnění, nám. Míru 600/20 s dokladem o přechodném/trvalém pobytu (plus např. pas, pokud doklad o pobytu neobsahuje fotografii) a originálem technického průkazu k vozidlu (musí být originál). Na 3 měsíce stojí rezidentské oprávnění 300 Kč.
    
   Tento týden máme otevřeno středa 8-11:45, 13-17:15 a na čtvrtek se dá minimálně den dopředu objednat na našich webových stránkách https://v3.kadlecelektro.cz/obj/index.php?id=118
   Pátek máme zavřeno.

    
   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař
   odbor dopravy a územního rozvoje
 • Otázka: Parkování pro řemeslníky (Jan Škrabal 24.3.2021 19:11)
  Dobrý den, jsem vlastníkem bytu v Neklanově ulici, Praha 2- Vyšehrad, který se chystám v průběhu prvních dvou týdnů v dubnu rekonstruovat. Existuje možnost nějakého předplatného parkování v oblasti pro řemeslníky, kteří budou rekonstrukci provádět? Za odpověď předem děkuji a jsem s pozdravem.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.03.2021 9:02)

   Dobrý den,

   řemeslníci si mohou zažádat o parkovací oprávnění abonentské pro podnikatele/firmy, musí mít vlastní IČO, ať už se jedná o s. r. o. nebo fyzickou osobu podnikající.

   Předkládají smlouvu o dílo nebo objednávku potvrzenou oběma stranami. Je nutné, aby bylo uvedeno, kde se bude pracovat (adresa na Praze 2) a kdy (od kdy do kdy).

   Dále předloží originál velkého technického průkazu od vozu, že jsou vlastníci daného vozu a že je vozidlo psáno na dané IČO.

   Kratší parkovací oprávnění se dá zařídit na týden za 250 Kč (možno i víc týdnů za sebou), či na 1 měsíc za 900 Kč.

   Podrobnosti přímo Vašeho případu s námi můžete prodiskutovat na zps@praha2.cz nebo na tel. číslech výdejny parkovacích oprávnění 236 044 266, 236 044 371.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Rozvody optických kabelů na Internet (Pavel Novák 25.3.2021 13:09)
  Dobrý den,
  Plánuje Praha 2 rozvod optických kabelů? Či Internetoví poskytovatelé?
  Zajímaly by mě veškeré informace na toto téma, zvláště pak harmonogram v jednotlivých ulicích.
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.03.2021 8:03)
   Dobrý den, pane Nováku,

   rozvod optických kabelů není akcí Prahy 2 a nemáme k němu žádnou informaci, kterou bychom Vám mohli posklytnout.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Bioodpad (Dominika Nagyová 18.3.2021 18:50)
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda Praha 2 neuvažuje o komunitních kompostérech jako má např. Praha 3 nebo Praha 10. Náš bytový dům nemá hnědou popelnici na bioodpad a majitel domu ji plánuje zařadit až příští rok. Předpokládám, že hnědé popelnice umístněné volně v ulicích nejsou vhodným řešením, protože jsem si sama všimla, že občané do popelnic vyhazují cokoliv. Na Praze 10 jsem ale na ulici viděla uzamykatelný kompostér, a tak bych se ráda zeptala, zda by to nebyla vhodná možnost i pro Prahu 2. Děkuji za odpověď a zdravím, Dominika.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.03.2021 15:21)

   Vážená paní Nagyová,

   naše městská část o komunitních kompostérech v současné době samostatně neuvažuje. Kompostéry samozřejmě podporujeme, ale na veřejném prostranství je není možno umístit. Pokud máte možnost umístění např na dvoře či ve vnitrobloku, najdete informace na

   https://www.praha2.cz/Obcane-mohou-zadat-o-kompostery.html

   S pozdravem 

   Bc. Dana Havránková

   referentka

 • Otázka: jaké je číslo účtu pro zaplacení Zony placeného strání pro Prahu 2 Ulici Tyršova 12 (Ivo Hrazdíra 18.3.2021 15:51)
  Dobrý den,
  mám schválenou žádost na parkování v oblasti Praha 2 /ulice Tyršova 13/. Byl mi zaslán i variabilní symbol 8502099996, ale nikde jsem nenašel číslo účtu /MČ Praha 2/, kam mám poslat finanční úhradu pomocí internetového bankovnictví - převodem na účet.
  Děkuji za odpověď I. Hrazdíra
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.03.2021 7:57)

   Dobrý den,

   číslo účtu je rovnou nad oním variabilním symbolem.

   E-mailem Vám byl zaslán zálohový list - v něm máte všechny detaily. RZ vozu, období, na které bude parkovací oprávnění vydáno, cenu. A trochu níže je tabulka "Bankovní spojení": číslo bankovního účtu a pod ním variabilní symbol.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje 

Zveřejněno: 12.04.2010 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout