OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Rozvody optických kabelů na Internet (Pavel Novák 25.3.2021 13:09)
  Dobrý den,
  Plánuje Praha 2 rozvod optických kabelů? Či Internetoví poskytovatelé?
  Zajímaly by mě veškeré informace na toto téma, zvláště pak harmonogram v jednotlivých ulicích.
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.03.2021 8:03)
   Dobrý den, pane Nováku,

   rozvod optických kabelů není akcí Prahy 2 a nemáme k němu žádnou informaci, kterou bychom Vám mohli posklytnout.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Mlčenlivost pracovníků ÚMČ Praha 2 (Dan Richter 10.3.2021 10:16)
  Zajímalo by mě, zda musí zaměstnanci ÚMČ Praha 2 zachovávat mlčenlivost v rámci plnění svých pracovních povinností např. nezveřejňovat v médiích fotografie z bytů nájemníků s uvedením jména nájemníka. Pravděpodobně jde i o jiná ustanovení zákona, než má na mysli zákon na ochranu osobních údajů.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.03.2021 10:17)
   Dobrý den, pane Richtře,

   zaměstnanci ÚMČ Praha 2 postupují při výkonu své činnosti tak, aby neporušovali platné právní předpisy příslušné pro výkon své konkrétní pracovní náplně.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: historické názvy ulic (Vladimír Kudlík 28.1.2021 19:09)
  Dobrý den, v roce 1924 měla jedna z ulic na Vinohradech název Havlíčkova tř.. V té ulici byla kavárna U Waltrů. Můžete mi sdělit jak se nyní ta ulice jmenuje? (narodila se tam moje babička) Děkuji. Zdraví Vladimír Kudlík
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.01.2021 8:07)
   Dobrý den,

   dřívější havlíčkova třída je nyní Bělehradská ulice. Více najdete zde https://encyklopedie.praha2.cz/ulice/9-belehradska, zaniklou kavárnu se nám bohužel dohledat nepovedlo.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: home office (František Moravec 6.1.2021 10:02)
  Dobrý den, kolik zaměstnanců Úřadu městské části (ve vztahu k celkovému počtu) v současné epidemické situaci PES 5 pracuje na home office?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 06.01.2021 11:37)

   Dobrý den,

   k dnešnímu dni máme uzavřenou dohodu o práci z domova se 7 zaměstnanci, tj. 3 % z celkového počtu zaměstnanců.

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Hluční popeláři před 6:00 ráno (Strahinja Mladenovic 10.12.2020 22:46)
  Dobrý den,

  bydlime v Jaromirove ulici, ktera je i tak velice hlucna ulice kvuli tramvajove doprave po 24h. Ale jeste nas trapi i Hluční popeláři o kterych se uz psalo i v mediich. Pry ze od MÚ P2 maji povoleno odvazet odpad i pred 06:00 ranni. Poradite nam prosim jak s tim bojovot, kdyz uz musime poslouchat tramvaje cely den a noc, tak aspon nemusi odvazet odpad v 05:30 a i kdyz musi, tak nemuseji hazet popelnicami. Pockam na vasi odpoved a pokud nebude nejak uspokojuci, tak se obavam ze budeme muset rano volat policii za ruseni nocniho klidu.

  Dekuji,
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.12.2020 7:50)

   Dobrý den, k Vaší otázce přikládáme vyjádření zástupce Komwagu:


   Na Jaromírce máme skutečně výjimku a možnost nejdřívějšího svozu popelářským vozem je kvůli blokování dopravy přes den posunuta na pátou hodinu ranní. Tuto výjimku nám pro pořádek neuděluje MÚ P2, ale MHMP.

   Pokud má bytový dům zanášku, naši pracovníci (stejně jako všech ostatních svozových společností) se v domech pohybují ještě dříve, aby nádoby ke svozu připravili. Vycházíme z měření hluku které prokazuje, že vynáška sama o sobě nadměrný hluk nezpůsobuje. Toto měření je obecné, je samozřejmě možné, že v jednotlivých případech se pracovníci z různých příčin chovají hlučněji – v tomto případě je asi možné situaci řešit přes policii – jaký by byl výsledek, nevím…

   Tomáš Kuklík

   vedoucí divize odpadu

 • Otázka: Podzemny chodnik Fugnerovo namesti (Yuri 1.12.2020 16:56)
  Dobry den.
  Timto chci se upozornit Městskou Čast na problemovy sjezd kočarku do podzemního chodniku přes ulice Legerova z ulice Koubkova směrem na Fugnerovo naměsti. Bohužel, ten sestup pro kočarky je velmi strmý, a existuji jenom nominalne, mam dojem, že apousta maminek s kočarkem ani ho nemužou zvladnut. Doufam, že v budoucnu sestup bude upraven.
  S učtou,
  Yury Lukmanov.

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 02.12.2020 8:55)

   Dobrý den,

   jste první, kdo na toto upozorňuje, v minulosti byly připomínky ze strany cyklistů, ale ty se týkaly vlastních ližin pro kola vedle těch pro kočárky. V té době jsme podali podnět k úpravě tak, aby to vyhovovalo jak cyklistům, tak i kočárkům, a bylo nám sděleno, že tento stav je dostačující.

   Pokud se bude provádět nějaká oprava nebo rekonstrukce podchodu, budeme s tím počítat.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Vanocni osvetleni (Xenie 27.11.2020 20:20)
  Dobry den, chapu ze v dobe covidu byly po cele Praze zruseny vanocni trhy. Ale bude pridano aspon vanocni osvetleni ci vyzdoba pro nahozeni svatecni atmosfery? Nebo letos se na Praze 2 Vanoce nekonaji? Kazdy rok touto dobou uz se rozsvitilo na nam.Miru nebo Tylovem nam., letos nejak nevypada, ze by se neco chystalo... Predem dekuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 28.11.2020 10:28)
   Dobrý den,

   včera večer se rozsvítil vánoční strom na náměstí Míru - u něj je nový betlém. Další výzdoba se tozsvítí v pondělí. Bohužel ze známých důvodů nejsou trhy, ale v pondělí se spustí u stromu charitativní sbírka pro zvířecí útulky v rámci Giving Tuesday, a také tradičně děti z našich mateřských škol ozdobí malé vánoční stromky umístěné u záhonků na náměstí Míru.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: ochrana stromů (Zuzana Kricnerová 3.11.2020 16:24)
  Dobrý den, neuvažuje se na dvojce opatřit krytem kořeny všech stromů tak, jako u nových chodníků v Chodské v úseku mezi Moravskou a Korunní. I parkování by bylo příjemné a nerozjezdila by se se zem v okolí stromů.
  Děkuji za odpověď
  Zuzana Kricnerová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 04.11.2020 8:22)

   Vážená paní Kricnerová,

   odbor životního prostředí  má  velký zájem o instalaci ochran stávajících dřevin v uličních stromořadích, kde dochází v rámci parkování k poškozování  stromů a utužování povrchu rabátek.  Proto v rámci plánovaných rekonstrukcí chodníků požaduje instalaci ochrany dřevin. Vámi zmiňovanou ochranu stromů však lze provést u mladších výsadeb, u starších výsadeb je problém s kořenovým systémem.  V září 2020 proběhlo jednání se správcem  uličních stromořadí, kterým je TSK hl. m. Prahy, a. s., kde  byla odsouhlasena  uvedená ochrana dřevin  a bylo dohodnuto, že  bude styl postupně sjednocován dle  přidělených finančních prostředků.

   Dana Hrachová

   pověřená vedením odd. ochrany ŽP

 • Otázka: HLUK (Loosová Petra 25.9.2020 9:12)
  Dobrý den, v komplexu domů v Jugoslávské ulici č.2578/19 (Česká spořitelna) probíhají v celém komplexu stavební úpravy - bourací práce atd. Jelikož tyto práce probíhají každodenně více, jak dva měsíce situace se stává neúnosnou zejména díky hluku a prachu. Jelikož bydlíme přímo naproti stavbě jsme denně probouzení okolo 5 hodiny ranní hlukem ( zavážení kontejnerů, stavebního materiálu ) . Mám desetiletého syna, který je školou povinný a ani o víkendech nemá možnost se vyspat. Na stavbě není uveden stavební dozor – kontakt a ani nevím jak dlouho tyto práce budou trvat, natož jak dlouho bude trvat zábor parkovacích míst v zóně placeného stání . Předem děkuji za informaci a zajištění oznámení o době trvání prací, případný kontakt na správce stavby. Loosová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 02.11.2020 9:15)
   Dobrý den, paní Loosová,

   stavební práce jsou povoleny od 15. 7. 2020 do 26. 4. 2021. Žadatelem záboru je firma Konstruktis, a. s., Kolbenova 616/34, Praha 9.
   Stavební úřad nám sdělil následující:

   „Stavební úřad v rámci své kontrolní činnosti prověřoval stavební úpravy prováděné na uvedené adrese a zjistil, že zde probíhají stavební úpravy a udržovací práce, které nepodléhají stavebnímu povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu.

   Hluk ze stavby je v kompetenci především Hygienické stanice hl. m. Prahy, při rušení nočního klidu doporučujeme obrátit se na Policii České republiky.“

   Doporučuji Vám tedy kontaktovat Hygienickou stanici hl. m. Prahy, pobočku CENTRUM (http://www.hygpraha.cz/obsah/Centrum_57_1.html) a konzultovat s nimi případná opatření.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Rekonstrukce chodníků (Vojtěch Létal 6.10.2020 20:18)
  Dobrý den,

  je prosím na stránkách někde harmonogram oprav chodníků? Resp. dojde i na vydláždění chodníku v ulici Lužická? Přeci jen se tam hodně řešila stromová alej a její stav, což s tím souvisí.

  Díky
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 07.10.2020 8:56)
   Dobrý den,

   harmonogram byl uveřejněn na fb stránkách MČ Praha 2 14. září, avšak Lužickou tam nenajdete. Podle posledních informací je dán Technickou správou komunikací hl. města Pray, a. s., stop stav, než se vyřeší ochrana kořenových systémů stromů.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin