Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou neplatnou e-mailovou adresou.

Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Špatná izolace chodnik/budova po oprave chodniku (Petr Karas 2.12.2021 16:45)
  Dobry den, v roce 2019 probehla uprava/dokonceni chodniku v ukici Šumavska roh Slovenska, od teto doby 2 byty v přizemí trpí plísni. Podle našich odborníků zřejmě špatné položená izolace chodnik/budova. Na koho se prosím mohu obrátit abychom vyřešili situaci? Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 06.12.2021 15:49)
   Dobrý den, pane Karasi,

   zkuste se obrátit na Oblastní správu TSK Praha, a. s., pracoviště: Praha 2, Štěpánská 544/1, 2.NP (1. patro), tel.: 257 015 868. Úřední den je středa od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 15:00 hodin.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: aukce (Honza Klas 1.12.2021 16:08)
  Dobry den, rad bych se zeptal, kdyz mam trvale bydliste mimo Prahu, ale chci se do Prahy prestohovat, mohu se ucastnit aukce bytu? Znama mi rikala, ze ne, ze to mohu jen obcane s trvalym bydlistem na Praze 2? Je to skutecne tak? A jestli ano, proc prosim? Moc dekuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 01.12.2021 16:33)
   Dobrý den, pane Klasi, Vaše známá se mýlí.

   Trvalé bydliště v Praze 2 platí pouze pro prvního kola (či jednokolové aukce). Dvoukolové soutěže se může účastnit občan, který má nejméně dvouletý trvalý pobyt na území MČ Praha 2. Ostatní se mohou účastnit soutěže, pakliže splňují níže uvedené podmínky včetně trvalého pobytu na území České republiky (viz pravidla na webu v dolní části odkazu): 

   Druhého kola dvoukolové soutěže a jednokolové soutěže se mohou účastnit fyzické osoby:

   1.  s neomezenou svéprávností,

   2.  proti nimž není vedeno exekuční řízení ani insolvenční řízení nebo nebylo rozhodnuto o jejich úpadku podle zvláštního zákona,

   3.  nemající vůči městské části Praha 2 dluh, které jsou zároveň,

   a)  občany České republiky, kteří mají trvalý pobyt na území České republiky,

   b)  občany ostatních členských států Evropské unie a států, které jsou smluvními stranami Dohody o Evropském hospodářském prostoru (tzn. Island, Lichtenštejnsko, Norsko) a Švýcarské konfederace, kteří mají trvalý pobyt na území České republiky.

   Účastník doloží trvalý pobyt svým občanským průkazem nebo dokladem o trvalém pobytu vydaným příslušným správním orgánem.

   Pokud má účastník s městskou částí Praha 2 již uzavřenou nájemní smlouvu k jinému bytu, musí nejpozději při podpisu nájemní smlouvy uzavřít Dohodu o ukončení nájmu takového bytu, popř. byt předat správci domu, pokud tak po ukončení nájmu ještě neučinil.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Peštuková (Magda 30.11.2021 21:34)
  Dobrý den,

  Rozhodnutí vlády v minulých dnech vedlo k takřka disneyovskému narušení Vánoc a předvánočních trhů. Zajímalo by mne však, zda je součástí vládního zákazu i zhasnutí vánoční výzdoby? Proč na náměstí Míru a na Tylově náměstí nesvítí stromeček?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 01.12.2021 15:22)
   Dobrý den, paní Peštuková,

   je nám líto, že jsou obě zmiňovaná náměstí bez fungujících vánočních trhů taková smutná. Se soukromým provozovatelem momentálně řešíme alespoň adventní osvětlení a výzdobu.

   Pracujeme na tom, ale záleží na technických procesech, které provozovatel přislíbil dořešit během tohoto týdne.

   Věříme, že tak učiní ke spokojenosti nás všech z Prahy 2 stejně, jako tomu bylo v minulých letech.

   Děkujeme za trpělivost.

   Petr Tomíšek
   webadmin

    

 • Otázka: Buňka na Ostrčilově náměstí (Vlasta Trnková 4.11.2021 15:10)
  Dobrý den, zajímalo by mně, k čemu slouží "buňka" na Ostrčilově náměstí, která je nejen ohavná, ale taky překáží a kdy bude odstraněna.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 05.11.2021 11:05)
   Dobrý den,

   buňka na Ostrčilově náměstí slouží jako místo, kde se provádí antigenní testy na COVID-19, a to od 7. 9. 2021 do 6. 3. 2022.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Novy chodnik (Tomas 29.9.2021 21:21)
  Dobry den,
  Bydlim v ulici Lublanska uz 35 let. Momentalne zde probihaji inzenyrske prace na chodniku a tak by me zajimalo jestli se po te pocita ze v useku od metra az k rumunske ulici bude polozen novy chodnik z dlazebnich kostek. V teto cast ulice je mnoho restauraci a barů a kdyz jde rano clovek do prace tak je vsude rozlity alkohol a nechci rikat co jeste. Je to velice vytizena ulice tak si myslim nez zase zalepovat chodniky by bylo hezci a lepsi polozit dlazbu. Dokonce jsem to pred nekolika lety cetl v novinach prahy 2 ze je to v planu ale zatim nic.
  Moc dekuji za odpoved
  Tomas
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 30.09.2021 9:08)

   Dobrý den,

   vlastníkem pozemní komunikace Lublaňská je hl. m. Praha, respektive rekonstrukce a větší opravy plánuje a provádí pověřený správce pozemních komunikací hl. městem Praha, a tím je Technická správa komunikací hl. m. Praha, a. s., (dále jen TSK).

   Dotazem na TSK nám bylo sděleno, že v současné době není plánovaná žádná investice do rekonstrukce ul. Lublaňská a ani větší oprava, jinými slovy Pražská plynárenská distribuce, a.s., která je investorem stavby, musí dát komunikaci do původního stavu tak, aby byl chodník schůdný a řádný.

   Úřad městské části, odbor dopravy a územního rozvoje, jako příslušný silniční správní úřad nemůže nařídit zhotoviteli stavby, aby po ukončení stavby provedl ještě rekonstrukci chodníku v plném rozsahu, v jeho kompetenci je pouze povolení, nebo nepovolení zvláštního užívání, pokud nejsou dodrženy zákonné podmínky pro povolení, a tím jsou především, předchozí souhlas vlastníka pozemní komunikace, resp. správce pozemní komunikace, předchozí koordinační souhlas správce pozemní komunikace, stavební povolení nebo ohlášení, a může-li zvláštní užívání ovlivnit bezpečnost nebo plynulost silničního provozu, tak také s předchozím souhlasem příslušného orgánu Policie České republiky

   Jinak s Vámi souhlasíme, že je škoda, že se těchto akcí nevyužije a neprovede se alespoň větší oprava, a to přesto, že TSK pro tyto stavby vydává koordinační souhlas a rovněž jejich vyjádření jde na evidenci majetku Magistrátu hl. m. Praha, ale ani zde správce nemůže stavebníkovi nařídit rekonstrukci nebo větší opravu chodníku, ale jak se zmiňujeme výše, stavebník musí dát pozemní komunikaci do původního stavu.

   Odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: parkování (Michal Navrátil 28.9.2021 11:28)
  Dobrý den, včera byly masivně rozmístěny značky se zákazem zastavení v oblasti ulic Šafaříkova, Na Zvonařce a Záhřebská. Prosím o informaci do kdy bude tento zábor a kde máme pakovat, protože jde odhadem o zábor 50% parkovacích míst. Děkuji. M.Navrátil
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.09.2021 9:42)

   Dobrý den, pane Navrátile,

   na Vinohradech v tomto území probíhají Probíhají zde práce na pokládce inženýrských sítí (optický kabel). Práce jsou rohzděleny po etapách a zasahují ulice Lublaňská, Rumunská, Legerova, Tyršova, Bělehradská, Koubkova, Wenzigova, Šafaříkova, U Zvonařky, Londýnská, Záhřebská, Bruselská. Povolený zábor najdete zde (počínaje 13. září, práce by měly skončit 21. října).

   Parkovat lze na celém území Prahy 2 mimo vyhrazená místa dle příslušného parkovacího oprávnění. Parkovací kapacity v systému zón placeného stání provozovaného HMP MHMP nelze nahradit, jelikož v takto nastaveném systému neexistuje žádná odstavná plocha, kterou by šlo v takovém případě rezidentní kapacitu navýšit. Tec hnicky není možné na toto místo vložit více obrázků, níže najdete odkaz na zákresy v jednotlivých etapách ve formátu pdf.

   3


   Hezký den,

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: Bezohledná jízda cyklistů po chodnících (Dan Richter 27.9.2021 12:33)
  Zajímalo by mě, jak starostka Černochová dbá na bezpečnost chodců na chodnících a jak řeší bezohlednou jízdu cyklistů po chodnících.

  Sdělte mi prosím, kolik pokut a v jaké celkové výši udělila městská policie v Praze 2 za jízdu cyklistů a jízdu na koloběžkách po chodnících za porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích v roce 2021.

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.09.2021 13:49)

   Dobrý den,

   řízení provozu na pozemních komunikacích je ze zákona plně v dikci Policie ČR. Městská policie Praha pouze svým výkonem vypomáhá k zajištění veřejného pořádku a dopravy na území hl. m. Prahy a jsou ji zákonem svěřena některá oprávnění, co lze řešit blokově a co nikoliv. Městská část Praha 2 nemá žádný vliv ani na jednu z těchto složek, jelikož ani jednu z těchto složek nezřídila a tudíž neřídí. Městská část je k těmto složkám pouze k dispozici a v rámci vzájemné spolupráce a snaží se přispět ve svém obvodu  k ochraně obyvatel.

   Městská část Praha 2 neeviduje ani nemá oprávnění tyto statistiky přestupků cyklistů či koloběžek evidovat. Tuto informaci Vám zřejmě poskytne po písemném vyžádání Městská policie Praha popř. Policie ČR.

   S pozdravem příjemného dne

   L. Veselák
   Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

 • Otázka: Parkování (Martina 23.9.2021 13:19)
  Dobrý den, bydlím a trvalý pobyt mám v jižních Čechách.
  Mám osobní vůz, který ale využívám i ke služebním účelům. Jak je to prosím, když potřebuji parkovat u firmy na Praze 2, ve které pracuji a vůz je ale napsaný na mě? Jde to nějak zařídit přes firmu? Moc děkuji a přeji krásný den. S pozdravem
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.09.2021 13:57)

   Dobrý den,

   tady je víc možností v závislosti na tom, zda např. máte vlastní IČO a v dané firmě vykonáváte zakázku nebo jste třeba jednatelkou dané firmy.

   Pakliže jste ve firmě pouze jako zaměstnanec, jste návštěvník, parkovací oprávnění nezískáte. Parkovací oprávnění by mohla zařídit pouze daná firma, tzv. přenosné. Stojí 30 000 Kč/rok.

   Pokud jste ale např. jednatelkou dané firmy, nebo máte vlastní IČO a vykonáváte na Praze 2 zakázku, byla by možnost parkovací oprávnění získat. Bude se řešit i vozidlo, komu patří, respektive, zda ho máte psáno na své rodné číslo či IČO.

   Je tu příliš mnoho neznámých a možností, obraťte se, prosím, telefonicky přímo na výdejnu parkovacích oprávnění 236 044 266 / 236 044 267 / 236 044 371 nebo na e-mail zps@praha2.cz.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: topna sezona (jaroslav dostálík 22.9.2021 18:45)
  Dobry den, dnes po obede jsem byl na navsteve u maminky v Belgicke 21, radiotory stale studene, prinesl jsem ji elektricke topitko...kdy zacne dodavka tepla? Dekuji za odpoved JD p.s. rano bylo na Vinohradech 9 - 10 stupnu...
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.09.2021 12:45)

   Dobrý den,

   (1) Otopné období začíná 1. září a končí 31. května následujícího roku.

   (2) Dodávka tepelné energie se zahájí v otopném období, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 st. C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 st. C pro následující den.

   (3) Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7.00, 14.00 a ve 21.00 hod., přičemž teplota měřená ve 21.00 hod. se počítá dvakrát.

   (5) V případě souhlasu nejméně dvou třetin konečných spotřebitelů se vytápění uskutečňuje mimo otopné období, vyžaduje-li to průběh venkovních teplot a připouští-li to technické a zásobovací podmínky.

   Dnes např. průměr teplot je předpovídán cca 17,5 st. C a i příští týden vypadá na podobné teploty.

   Dohodnou-li se nájemci  - viz bod 5, můžeme vytápění zahájit dříve.

   S pozdravem

   Dagmar Skalická

   oddělení správy a ekonomiky majetku

 • Otázka: Oprávnění k parkování (Marek 22.9.2021 16:30)
  Dobrý den,
  Chtěl jsem se zeptat, zda-li je možné si vyřídit oprávnění k parkování na modrých zónach v blízkosti nemovitosti ve které platím nájem (Praha 2)? Jsem studentem VŠ a nemám v Praze trvalé bydliště. Zaslechl jsem někde že je možné si zažádat o přechodné bydliště a vyřídit si parkování s nájemní smlouvou. Děkuji za info.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.09.2021 17:20)

   Dobrý den,

   žádat o parkovací oprávnění rezidentské můžete pouze na základě adresy trvalého pobytu (uvedena v občanském průkazu), na nájemní smlouvu žádat nelze. Přechodný pobyt můžou mít cizinci žijící v ČR. Jiné další možnosti k získání parkovacího oprávnění jsou pouze vlastnictví nemovitosti či podnikání na dané městské části.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje 

Vytisknout