Nový volnočasový areál pod Nuselským mostem

Jedinečný areál, který nabídne zábavu, relax a sport pro všechny generace, vznikne pod Nuselským mostem. Na své si v novém areálu přijde každý bez ohledu na věk.

Cílem projektu je oživení části parku pod Nuselským mostem a rozšíření stávající nabídky sportovních a volnočasových aktivit v Praze 2. Nový multifunkční areál návštěvníkům nabídne na jednom místě vodní prvek s pískovištěm pro děti, hřiště na pétanque, prostor pro cvičení jógy a zdravotní cvičení seniorů, ale i tři griloviště a víceúčelovou plochu. Ta si své využití najde ve všech ročních obdobích. Její rovný povrch mohou v letních měsících využívat například skateboardisté nebo bruslaři na in-linech, v zimě se plocha promění v kluziště.

Tuto část parku zároveň oživí i nová zeleň. Městská část vysadí nové stromy, stovky keřů a tisíce rostlin.

Území, jehož se změny týkají, teď a v budoucnu

Jedním z hlavních prvků volnočasového areálu bude víceúčelová plocha v podobě velkého modrého oválu. Během teplých letních měsíců bude tento ovál sloužit jako zábavná sportovní, rekreační nebo taneční plocha s interaktivními prvky pro děti. V zimě se pak ovál promění v kluziště pro veřejné bruslení. Chladící technologie kluziště bude mobilní a bude instalovaná pouze na zimu.

Architekti do návrhu zakomponovali také cvičební plochu určenou především pro jógu a další formy cvičení. Nedaleko je pak umístěno oblé hřiště s vodní pumpou vytvářející interaktivní vodní prvek určený převážně pro děti a přinášející příjemné osvěžení v horkých letních měsících. Ve zbytku areálu se nachází velké množství laviček, stolů a židlí určených pro setkání s přáteli nebo rodinou a nechybí zde ani speciální místo pro grilování s kruhovým posezením.

 

Podrobnější informace v přiložené prezentaci: Nový sportovní a volnočasový areál pod Nuselským mostem (PDF)


Zveřejněno: 31.08.2021
Vytisknout