Moji milí dvojkoví spoluobčané, milí sousedé,

rozhodnutím zastupitelstva dne 20. prosince 2021 jsem byla zvolena Vaší starostkou. Svou novou funkci přebírám s velkou úctou a pokorou, po své drahé kolegyni, přítelkyni a mentorce, Janě Černochové.Alexandra Udženija
Jana Černochová byla dlouhá léta úspěšnou starostkou Prahy 2 a její práce, kterou pro naši městskou část s velkým odhodláním dělala, si nesmírně vážím. Nyní má ale před sebou novou výzvu v podobě Ministerstva obrany, a já jí přeji, aby její nová mise byla stejně úspěšná, jako byla zde u nás v Praze 2. Bylo mi ctí být 16 let po jejím boku a učit se od ní. Jsem hrdá na to, co jsme společnými silami zvládly a kam jsme naši městskou část posunuly.
Mým úkolem bude navázat na její práci a k pozici starostky budu přistupovat vždy zodpovědně a s rozvahou, prostě tak, jak mě to Jana Černochová vždy učila. Naše radnice je přátelská a otevřená. Vždy jsme se snažili vyslyšet potřeby našich občanů, a ti vědí, že když něco slíbíme, také to dodržíme. Máme jednu z nejlepších péčí o seniory v republice, špičkové základní a mateřské školy, děláme maximum pro to, aby naše ulice a parky byly čisté a bezpečné. Jako první radnice jsme se vypořádali s hernami a neváhali jsme dělat i nepopulární kroky, které ale vždy měly vést k tomu, aby se v naší městské části žilo lépe. Opakovaně jsme získali nejrůznější ocenění, jako například nejlepší místo pro podnikatele, nebo přívětivý úřad. Máme jednu z nejkrásnějších čtvrtí v Praze, a i přesto, že jsme centrální městská část, tak se nám podařilo udržet rezidenční charakter s veškerou občanskou vybaveností, která k dobrému bydlení patří. V této práci hodlám s pevným odhodláním pokračovat a vždy budu dělat maximum pro to, aby se nám tu všem dobře a spokojeně žilo.
Jana Černochová nasadila velmi vysokou laťku a já udělám maximum, abych v její skvělé práci pokračovala. Nehodlám zklamat ani ji, ani své drahé kolegy, a hlavně ne Vás, naše občany. Jsem člověk, který umí naslouchat, který je otevřený k diskusi a hlavně člověk, který má rád kompromisy a nemá rád neshody. Chci vás všechny ubezpečit, že každý z Vás má u mě vždy dveře otevřené.   Děkuji svým kolegům, ale i Vám za důvěru a těším se na vše, co nás čeká.

Vaše Sandra

Zveřejněno: 20.12.2021 – webadmin@praha2.cz