Městská část Praha 2 je nositelem titulu "Vorařská obec"

Titul slavnostně převzali starostka Prahy 2 Jana Černochová a radní Michal Zuna v rámci dvoudenních oslav k 150. výročí Spolku Vltavan. Městská část, jež je Podskalím s historií vorařství úzce spjata, se tak zařadila mezi dvaadvacet obcí a měst z Německa, Francie, Španělska, Itálie, Slovinska, Litvy a České republiky, které se snaží tradici vorařského řemesla zachovat.

Oslavy započaly již v sobotu ráno, kdy pražským Podskalím procházel tradiční krojovaný průvod Vltavanů s živou muzikou. Součástí oslav byly i pietní akce na památných místech, jako je pomník legionářů nebo místo, kde stávala hospoda U Hejduků, kde byl 11. června 1871 spolek založen na podporu plavců, rybářů a dalších lidí „od vody“. Zazněla také spolková píseň Na památku kamarádům, která se zpívá jen při slavnostních příležitostech. Samotného průvodu i piety se zúčastnila i zástupkyně Prahy 2 – radní Renáta Kašická.

Vyvrcholením letošních oslav bylo již zmíněný slavnostní ceremoniál, v rámci kterého došlo k předání certifikátu "Vorařská obec" a oficiální vlajky vorařské asociace. Ten se uskutečnil symbolicky na palubě parníku Vyšehrad.

Titul Vorařská obec

Oslavy 150 let Vltavanu