Kouzelná Noc s Andersenem pro děti

Na rohu ulic Dittrichova a Na Moráni sídlí od roku 2001 automatizovaná pobočka Obvodní knihovny pro Prahu 1, 2 a 3 Městské knihovny Praha. Pobočka nepatří k největším, vloni měla zaregistrováno 2110 čtenářů. Protože má bezbariérový přístup, mohou ji navštěvovat také vozíčkáři a maminky s kočárky. Knihovna se koncem března připravovala na velkou akci Noc s Andersenem, která chce připomenout Svátek dětské knihy, slavený 2. dubna, ve výroční den narození H. Ch. Andersena. Akci pořádají Klub dětských knihoven SKIP a Sdružení BMI. Do „kouzelné noci“ se zapojí registrovaná místa u nás, na Slovensku a v Polsku (vloni jich bylo 264). Děti, které mnohdy poprvé stráví noc bez rodičů, si ověří, že číst může být velké dobrodružství, poslouchají pohádky nebo se mohou zapojit do společného nočního dětského chatu.

Letošní jubilejní 5. ročník kouzelné noci pro malé čtenáře je spojen s oslavami 200. výročí narození H. Ch. Andersena a bude se konat v pátek 1. dubna. Organizátoři si navíc vymysleli pěkný nápad: na památku velkého dánského pohádkáře vyroste celý les pohádkových stromů (Pohádkovníků Andersenových). Děti totiž při této příležitosti vysadí v místech svého bydliště stromky.

Účastníci Noci s Andersenem z knihovny v Dittrichově zasadí v Botanické zahradě UK Na Slupi v 17:30 také svůj pohádkovník – bude to cedr. Pracovnice knihovny jim připravily ještě další dvě překvapení, která redakci prozradily předem: moderátorka počasí Taťána Míková, která si do Dittrichovy chodí půjčovat knihy, pro děti připraví předpověď počasí a přečte jim pohádku; večer malí čtenáři navštíví s bratrem Jeronýmem klášter Emauzy, který sídlí hned naproti přes ulici.


děti na procházkách, organizovaných knihovnou v dittrichově, navštěvují také botanickou zahradu univerzity karlovy na slupi; foto: archiv knihovnyDěti na procházkách, organizovaných knihovnou v Dittrichově,
navštěvují také Botanickou zahradu Univerzity Karlovy Na Slupi

 

 

Text: van, foto: archiv knihovny

 

 

 

 

Zveřejněno: 25.04.2005 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout