Kapela T’N’T po prázdninách opět vystupuje na „dvojce“

Během prázdnin vystřídala hudební skupina T'N'T řadu festivalových pódií. Od září opět dvojice mladých interpretů pravidelně vystupuje v Praze 2.
Pokud se vypravíte na jejich koncert, máte na vybranou. Buď tam bude převládat zpěv, nebo mluvené slovo pozvaných hostů. Dáte - li přednost první variantě, stačí si kapelu vyhledat v programu Balbínovy poetické hospůdky. Tady Tomáš Ludvíček a Tereza Ženatá pořádají pravidelné recitály.
Jejich hudba sahá ke kořenům blues, gospelu, rock'n'rollu, country a bluegrassu. Nebojí se však využít dramatických prvků šansonu nebo tradičních postupů folkových písničkářů. Jejich tvorba často bývá označována za „odvážnou hudební směs“. Nástrojový park sestává z jedné akustické kytary (Tomáš), ale hlasy toho dokážou velice mnoho. Ostatně Tereza studuje šestý rok „Ježkárnu“ a zpívá kdeco, od Kühnova dětského sboru až po rockový Terezor. V současnosti vystupuje v Semaforu. Absolventem Ježkovy konzervatoře je i Tomáš se zkušenostmi v bluegrassových kapelách (Přísně tajné, Torzo, Forte a další). Od roku 1999 je mj. stálým členem rockové kapely Fever, kterou můžete slyšet například v klubu Batalion. Vedle čistě hudebních projektů pořádá tato dvojice i zajímavé večery s hosty v Salmovské literární kavárně (Salmovská 16). Pozor! Kapacita této kavárny je omezena. Vstupenky si můžete rezervovat na telefonu 224 919 364.
V klubu Rybanaruby (Mánesova 87) probíhají pravidelná autorská čtení s hudbou T'N'T. „Víme, že pro začínající či méně známé autory je dost těžké prosadit se. Vidina psaní do šuplíku může odradit mnohé talentované lidi. Proto chceme touto cestou mladé literární tvůrce podpořit,“ řekl Tomáš Ludvíček. Pokud je mezi vámi někdo, kdo píše a má zájem prezentovat svá dílka na koncertech kapely T'N'T, stačí poslat e-mail na adresu: tomas.a.tereza@seznam.cz, nebo zavolat na mobil: 777 825 236.    

Koncerty:
• 7. října, 19:30, Salmovská literární kavárna, Salmovská 16
• 20. října, 20:00, Autorské čtení s hudbou T'N'T, klub Rybanaruby, Mánesova 87

Martina Rodová

Zveřejněno: 12.10.2004 – support@publix.cz
Vytisknout