Jednou větou

- V pátek 28. 6. otevřela Všeobecná fakultní nemocnice na Karlově nám. ve fakultní poliklinice osm nových onkologických ambulancí; jejich součástí je i stacionář s 25 křesly pro poskytování chemoterapie.
- Na žádost odboru životního prostředí Pra-
hy 2 omezila od 1. 7. firma KOMWAG provozní dobu stálého stanoviště velkoobjemového odpadu ve Studničkově ulici; nyní funguje pouze v pracovní dny.
- Vyhláškou ministerstva vnitra došlo od 1. 7. 2002 ke změně vnějšího označení policie: nové služební průkazy (plastová karta) neobsahují jméno policisty, ale jeho osobní evidenční číslo; mění se i odznak služby kriminální policie (kovový ovál modré barvy s orámováním ve stříbrné barvě a nápis stříbrné barvy „Služba kriminální policie a vyšetřování" - v dolní části odznaku je ryté pětimístné číslo).
- Ve středu 17. 7. se konal v hale Sokola Královské Vinohrady 5. ročník akce Hvězdy proti leukémii, pořádané pod patronací českého basketbalisty J. Zídka na pomoc dětem postiženým leukémií; výtěžek z dražby darovaných předmětů a obrázků, které namalovaly děti z kliniky hematologie FN Motol, bude věnován na konto Kapka naděje.
- Od 1. 8. byla jmenována novou ředitelkou Základní školy Na Smetance PaedDr. Hana
Vítová.
- Do konce září vystavuje fotograf Jakub Ludvík ve Vinohradském pavilonu portréty slavných osobností pod názvem Legendy umění (po až so: 9:30 - 21:00, ne: 12:00 - 20:00).
- V pondělí 15. 7. zvolilo Zastupitelstvo HMP radního pro kulturu, církve a sport RNDr. Igora Němce (ODS) novým primátorem Prahy; jeho mandát bude platit do voleb do Zastupitelstva hl. m. Prahy (1. - 2. 11. 2002).
- Hlavní město bude smět čerpat úvěr 75 mil. eur na dostavbu úseku metra C nádraží Holešovice - Kobyliské náměstí - Ládví: smlouvu o úvěru mezi Prahou a Evropskou investiční bankou podepsal koncem června nám. primátora M. Hejl; provoz v novém úseku by měl být zahájen v roce 2004.
- Od 1. 7. platí v hlavním městě zákaz pochůzkové pouliční reklamy; zákaz tohoto druhu reklamy vyplývá z novely tržního řádu schváleného MHMP v dubnu; Pražané a turisté by tedy v ulicích už neměli potkávat lidi, kteří jim nabízejí letáčky, příp. nesou poutače s informacemi o kulturních či sportovních akcích, provozovnách, službách nebo zboží.
- Magistrát vyčlenil na vybavení Policie ČR v letošním roce dar ve výši 20 mil. Kč: 11. 8. dostala sanitku za více než 800 tis. Kč, která bude s dalšími třemi sanitními policejními vozy sloužit policistům a také při nebezpečných akcích, kdy hrozí zranění lidí. Za městské peníze získá policie i přenosné počítače pro databáze odcizených aut a hledaných lidí a přístroje na měření alkoholu v krvi řidičů.
- Radnice Prahy 10 chce kvůli stavbě nového stadionu Bohemians ve Vršovicích posunout koryto Botiče o několik desítek metrů; moderní fotbalový stadion má stát spolu s atypickou velkoprodejnou potravin a bytovým domem na pozemku mezi Vršovickou a Petrohradskou ulicí a nynějším stadionem.

van

Zveřejněno: 19.08.2002 – support@publix.cz
Vytisknout