Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Rekonstrukce chodníků úspěšně pokračují

05.08. 2021
    Z původního plánu bych jich do konce srpna měla být opravena více než polovina.
  • V ulici Na Moráni budou nové přechody

04.08. 2021
    V ulici Na Moráni budou probíhat stavební práce na komunikacích. Jde o výstavbu bezbariérových přechodů a opravu vozovky. Termín prací je rozvržen od 9. srpna do 4. záíří 2021. Práce provádí firma DAP.
  • 108. pražské Primátorky se pojedou třetí víkend v září

04.08. 2021
    Nejslavnější veslařský závod na území České republiky – 108. UNIQA Primátorky – se letos pojedou třetí víkend v září. Atmosféru nejstaršího závodu na Vltavě, který se koná i pod záštitou starostky Prahy 2 Jany Černochové, si závodníci i diváci budou moci užít o víkendu 18. – 19. září 2021. V pátek 17. září se o vavříny utkají také nejlepší vysokoškolské osmiveslice v souboji Univerzitních osem.
  • Leperiben: My nezapomínáme

03.08. 2021
    V pondělí 2. srpna proběhl na náměstí Míru již potřetí v řadě komponovaný pietní večer připomínající oběti Porajmos – romského holokaustu.
  • Vyhlášení programu participativního rozpočtu

01.08. 2021
    Městská část Praha 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Občané se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů korun.
  • Praha 2 zajistila svým občanům během pandemie i psychologickou pomoc. Tuto nabídku využily stovky zájemců.

28.07. 2021
    Občané druhé městské části si mohli během pandemie promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim zprostředkovala radnice Prahy 2. Nabízenou pomoc využily stovky zájemců.
  • Chopinovu ulici čekají opravy

26.07. 2021
    V Chopinově ulici mezio čísly 2 až 10 budou probíhat stavební práce na komunikacích. Dojde k opravě veřejného osvětlení, k pokládce kabelového vedení a k opravě chodníku, obrubníků a parkovacího stání. Práce začnou 2. srpna a potrvají do 4. září letošního roku.
  • Politici i zaměstnanci darovali krev (vloženo video)

22.07. 2021
    Radní spolu s úředníky neváhali a šli darovat krev. Již začátkem července vyzvala Všeobecná fakultní nemocnice všechny dobrovolné dárce, aby pomohli v období kritického nedstatku transfuzní krve.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další