Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Praha 2 pokračuje v řešení havarijního stavu budovy bývalého nádraží Vyšehrad

08.12. 2021
    Praha (8. prosince 2021) Městská část Praha 2 pokračuje v řešení havarijního stavu budovy bývalého nádraží Vyšehrad. Na základě vyhodnocení možných rizik souvisejících s aktuálním stavem objektu, bylo vyvoláno jednání o přijetí dalších opatření vedoucích k zajištění bezpečnosti provozu na přilehlé pozemní komunikaci.
  • Praha 2 ocení pedagogy základních a mateřských škol

06.12. 2021
    Radní Prahy 2 na svém dnešním jednání schválili mimořádné odměny ředitelům základních a mateřských škol zřizovaných městskou částí z rozpočtu těchto příspěvkových organizací v celkové výši 540 tisíc korun. Vedení městské části tím chce zohlednit jejich úsilí, které výrazně překračuje běžnou organizační agendu.
  • Na Dvojce se letos bruslí nejen v Grébovce, ale i v Riegrových sadech

03.12. 2021
    Městská část Praha 2 zahájila v tomto týdnu bruslařskou sezónu hned na dvou kluzištích. Ledové plochy jsou u Gröbeho vily v Havlíčkových sadech a nově i v Riegrových sadech vedle zahradní restaurace. V provozu budou až do konce února.
  • Dotazníkový průzkum zájmu o Kotlíkové dotace v hl. m. Praze pro rok 2022

03.12. 2021
    Ministerstvo životního prostředí ČR ve spolupráci se SFŽP ČR, připravuje na rok 2022 vyhlášení výzvy č. 4 dotačního programu „Zlepšování kvality ovzduší v hl. m. Praze pořízení ekologického vytápění v domácnostech“, která bude zaměřená na výměnu kotlů 1. a2. emisní třídy, zejména u sociálně slabých domácností.
  • Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá tam, kde je třeba. Tentokrát s energiemi (video)

07.12. 2021
    Invalidní důchodkyni, která se kvůli novým zvýšeným zálohám na energie ocitla náhle v nouzi, pomohl Nadační fond Dvojka srdcem s jejich uhrazením. I na takové lidi myslí fond naší městské části, který aktivně pomáhá potřebným po celou dobu koronavirové krize a dlouhodobě podporuje samoživitelky, seniory i další ohrožené skupiny obyvatel.
  • Praha 2 pomáhá prodejcům zrušených vánočních trhů

02.12. 2021
    Trhovci, kteří museli kvůli koronavirovým opatřením odstrojit stánky vánočních trhů na náměstí Míru, našli zastání u městské části Praha 2. Radnice od nich odkoupila téměř 300 balíčků s drobnými dárky, vínem, vánočním cukrovím, sušenkami a rukodělnými výrobky.
  • Zemřel politický vězeň, disident a novinář Petr Uhl

02.12. 2021
    S lítostí jsme přijali zprávu o úmrtí Petra Uhla, politického vězně, disidenta, novináře a občana, který prožil život v Praze 2.
  • Děti z MŠ a ZŠ ozdobily vánoční stromky na náměstí Míru

01.12. 2021
    Již tradiční adventní zdobení dnes přivedlo na náměstí Míru desítky dětí mateřských a základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další
  • 15. řádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 2

08.12. 2021
    Starostka městské části Praha 2 Jana Černochová svolává 15. řádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 2 na pondělí 20. 12. 2021 v 15:00 hod.
  • Obvodní soud pro Prahu 2 potřebuje nové přísedící

16.02. 2021
    Přísedící obvodního soudu pro Prahu 2 volí na svém zasedání Zastupitelstvo městské části Praha 2 na dobu 4 let. Po svém zvolení skládá přísedící slib do rukou předsedy soudu a je zařazen k výkonu funkce do konkrétního soudního senátu.
  • Výzva živnostenského odboru

15.10. 2020
    Vážení podnikatelé, svá podání, prosíme, zasílejte elektronicky datovou schránkou ID DS y7yb44i nebo e-mailem posta@praha2.cz podepsaným elektronickým podpisem nebo poštou na adresu Úřad městské části Praha 2, živnostenský odbor, náměstí Míru 20/600, 120 39 Praha 2. Formuláře jsou k dispozici na webové adrese https://www.rzp.cz/elpod.html
  • Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky