5. vycházka – Kde je nejskrytější pražské večeřadlo?

Ve středu 12. 10. 2016 se uskutečnila pátá vycházka z letošního ročníku cyklu Klíč od Prahy 2 nazvaná Kde je nejskrytější pražské večeřadlo?

Tato vycházka v sobě letos skrývala trochu nostalgie. Ne proto, že byla poslední před dlouhou zimní přestávkou, ale proto, že nám počasí přichystalo pěkně zádumčivý den. A tak jsme pod zamračenou oblohou dumali – o tom, co skrývá jeden z nejoblíbenějších parků v Praze – Havlíčkovy sady, zvané Grébovka. Do křížovky jsme si postupně řádek po řádku zapisovali to nejdůležitější a nejzajímavější, co jsme se o ní dozvěděli. Za nehty nám zalézal protivný chlad a my jsme se krok za krokem dozvídali o životě workoholika s iniciálami MG a jeho splněné představě o krásné vile obklopené velkým parkem, vymodelovaném podle přání svého majitele díky stavbě nedalekého tunelu. Zastavili jsme se téměř u všech atrakcí, které Grébovka nabízí dodnes, ať to jsou jezírka, vyhlídky, dřevěné pavilonky nebo umělé pařezy, kořeny či dokonce grotta.  Jméno zakladatele Grébovky jsme odhalili skryté a tajuplně napsané na jedné ze stěn vily. Na konci vycházky jsme si ukázali obrázek od nejvšestrannějšího renesančního umělce (a nebyla to žena s nejzáhadnějším úsměvem), abychom si uvědomili všechny významy slova večeřadlo.  

Pak už zbývalo jen napsat tajenku z dnešní křížovky, abychom mohli vylosovat tři výherce drobných cen od MČ Praha 2. Tentokrát si domů odnesli krásná trička s motivem Prahy 2. Malý klíček od Prahy 2 nezískal pro svou školu žádný z týmů. Pravidla pro jeho získání jsou jednoduchá, ale přísná – vyhrává ten, kdo odpoví naprosto správně a nejrychleji. Jelikož při této vycházce byla v odpovědích všech školních týmů nějaká chyba, klíček nezískal nikdo.

 

Zveřejněno: 10.11.2016
Vytisknout