OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Zastavení na 3 min v modré zóně (Dana Denemarková 7.1.2021 14:47)
  Dobrý den,
  dnes jsem zastavila v souladu se zákonem č. 361/2000 Sb. o silničním provozu na modré zóně na dobu nepřekračující 3 minuty. Zrovna však projíždělo kolem auto s kamerami a nyní se bojím, že dostanu pokutu, přestože jsem zastavila jen na takto krátkou dobu. Jakým způsobem je ošetřeno, aby nebyli řidiči v takovém případě pokutováni, resp. jak budu moci případně prokázat, že jsem zde skutečně zastavila na 3 minuty a nezaparkovala zde auto na delší dobu? Děkuji za odpověď, Denemarková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.1.2021 15:42)

   Dobrý den,

   skenovací vozidlo jede 2x stejnou trasu v rozestupu několika minut právě proto, aby se vyloučily případy zastavení za účelem vystoupení/nastoupení apod.

   Potřebujete-li více informací, obraťte se, prosím, přímo na Technickou správu komunikací, a. s., (správce zón placeného stání) https://www.parkujvklidu.cz/cs/kontakt/, či případně Eltodo, a. s., která zajišťuje provoz vozidel https://www.eltodo.cz/kontakty/.

    

   S pozdravem

    

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: rezidenční karta na auto na rok 2021 (Marie Šímová 16.12.2020 10:35)
  Prosím o zprávu, kdy, nebo jakým způsobem mohu zaplatit rezidenční kartu na další rok. Chtěla jsem se objednat na určitou hodinu, což přes net nefunguje. Event. prosím uvedení aktuálních návštěvních hodin pro veřejnost. Děkuji, zdravím, Marie Šímová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.12.2020 12:00)

   Dobrý den,

   parkovací oprávnění lze zaplatit již tři měsíce před koncem platnosti.

   Máte možnost zažádat si online přes svůj účet, pakliže ho máte (přihlášení na https://osu.zpspraha.cz/login ). Nemáte-li, zavolejte si na linku 388 901 185 Po-Pá 9-15, a účet Vám zařídí. Viz http://praha2.cz/ZONY-PLACENEHO-STANI-MC-PRAHA-2.html kde, mimo jiné, je i aktuální otevírací doba  výdejny parkovacích oprávnění. V tu dobu můžete přijít osobně na Úřad bez objednání, tj. pondělí 8-12:45 a středa 8-17:15. Sledujte ale aktuality na webu www.praha2.cz, doba se může změnit v závislosti na vládních opatřeních.

   Případně je možnost objednat se na úterý či čtvrtek (je-li tam ještě místo) - https://v3.kadlecelektro.cz/obj/index.php?id=118

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkování řemeslníků (Martina Miklovičová 7.12.2020 20:48)
  Dobrý den, plánujeme v bytě rekonstrukci, jak v tuto dobu mohou u domu parkovat řemeslníci, počítám po cca 10 dnů. Lze využít nějaké výhodné jednorázové parkovné
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.12.2020 10:57)

   Dobrý den,

   řemeslníci si mohou zažádat o parkovací oprávnění abonentské, musí mít vlastní IČO, ať už se jedná o s.r.o. nebo fyzickou osobu podnikající.

   Předkládají smlouvu o dílo nebo objednávku potvrzenou oběma stranami. Je nutné, aby bylo uvedeno, kde se bude pracovat (adresa na Praze 2) a kdy (od kdy do kdy).

   Dále předloží technický průkaz od vozu, že jsou vlastníci daného vozu. Měli by předložit velký technický průkaz, ze kterého bude zřejmé, že je vozidlo psáno na dané IČO.

   Kratší parkovací oprávnění se dá zařídit na týden za 250 Kč (možno vzít víc týdnů za sebou), či na 1 měsíc za 900 Kč.

   Podrobnosti přímo Vašeho případu s námi můžete prodiskutovat na zps@praha2.cz nebo na tel. číslech výdejny parkovacích oprávnění 236 044 266, 236 044 371.

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Manželka (Ondřej 13.11.2020 10:54)
  Dobrý den, manželka má trvalý pobyt na Praze 2 a využívá k dopravě auto napsané na mě. Já na teto adrese z pracovních důvodu nemám. Je možné pro ni vyřídit parkovací kartu bez toho aby jsme museli vozidlo složitě přepisovat na její osobu? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.11.2020 14:56)

   Dobrý den,

   ano, je to možné na základě společného jmění manželů, pakliže byl vůz pořízen v době trvání manželství. Je potřeba předložit:

   1) Čestné prohlášení manželů o společném jmění, ve kterém bude uvedeno, že předmětné vozidlo bylo pořízeno v době trvání manželství a nebylo ze SJM vyňato. Toto prohlášení bude podepsáno oběma manželi a podpisy budou ověřeny. Případně se můžete oba dostavit na výdejnu a prohlášení podepsat přímo na výdejně parkovacích oprávnění před úředníkem.

   2) Originál velkého technického průkazu vozidla.

   3) Doklady totožnosti obou manželů.

   4) Oddací list

   Na daný vůz by nemělo být zřízeno jiné rezidentské parkovací oprávnění.

   S pozdravem

   Josef Tesař

   oddělení dopravy

 • Otázka: Parkování firemním autem (Lucie Vaculíková 3.11.2020 9:05)
  Dobrý den, kolega má k užívání naše firemní auto a aby mohl parkovat před barákem na modrých zónách, potřebuje prý nějaké potvrzení pro městský úřad.
  Prosím o radu, jaké, jak má vypadat to potvrzení, co mu vytvoříme a jak to nazvat.
  PS: auto máme na leasing. Je nutné tedy i jejich podpis?
  Předem děkuji za RE:
  Vaculíková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.11.2020 10:56)

   Dobrý den,

   Váš kolega – žadatel o parkování – doloží firmou vyplněný (včetně informací o leasingové smlouvě) formulář Potvrzení o příjmu ze závislé činnosti, který je ke stažení na našich webových stránkách nebo https://www.parkujvklidu.cz/wp-content/uploads/2016/05/Potvrzeni_o_prijmu_ze_zavisle_cinnosti.pdf Formulář předejte i účetní, Vašemu kolegovi se bude navyšovat daňový základ.

   Při žádosti na výdejně v době otevíracích hodin předloží Váš kolega výše zmíněný formulář, občanský průkaz a originál osvědčení o registraci vozidla („malý technický průkaz“). Případně si může zavolat na linku 388 901 185 (Po-Pá 9-15), nechat se zavést do systému parkovacích oprávnění a zřídit si účet pro online podání žádosti. Při podání žádosti online pak přiložit Potvrzení o příjmu a foto/sken originálu malého TP.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Zmena bydliska (Boris Moravský 2.11.2020 12:25)
  Dobrý deň, presťahoval som sa z Prahy 3 na Prahu 2. Je možné prehlásiť zónu aj v prípade, že zatiaľ nemám zmenené prechodné bydlisko, ale nájomnú zmluvu mám a už som aj presťahovaný na Prahe 2. Prechodné bydlisko sa mi nepodarilo zmeniť, kvoli núdzovému stavu a bolo mi povedané, že to bude možné zmeniť až po skončení núdzového stavu. Ďakujem pekne za odpoveď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.11.2020 15:05)

   Dobrý den,

   vyřízení změny přechodného pobytu cizince nějaký čas zabere, ale pro potřeby parkovacího oprávnění stačí doložit dokument, že jste si o změnu bydliště zažádal na cizinecké policii. Takové potvrzení od cizinecké policie bude obsahovat Vaši novou adresu na Praze 2. Předložení nájemní smlouvy je nedostačující.

   Dále upozorňuji, že bude třeba zrušit parkovací oprávnění na Praze 3, teprve následně může platit oprávnění pro Prahu 2.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkovací zóny v ulici Čiklova (Anna Popelíková 12.10.2020 7:45)
  Dobrý den,
  v ulici Čiklova platí v části modrá parkovací zóna pro Prahu 2 (od křižovatky se Slavojovou až po přechod za domem č. 13) a v části (od zmíněného přechodu dále směrem pod Nuselský most) fialová zóna pro Prahu 4. Místní rezidenti tedy nemohou v této oblasti parkovat - parkovací místa zůstavají z většiny nevyužita.
  Chtěla bych se zeptat, zda by nebylo možné parkovací zóny sjednotit pod Prahu 2?
  Moc děkuji a přeji příjemný den.
  S pozdravem,
  Anna Popelíková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.10.2020 9:38)

   Dobrý den,

   problém je v tom, že městská část Praha 2, by musela vytvořit adekvátní náhradu pro občany Prahy 4 (tzv. průnikové zóny), což sev mihulosti také stalo, ale bez vědomí naší městské části a okamžitě jsme dostali spoustu rozhořčených e-mailů a telefonů od místních rezidentů, že nechtějí tuto průnikovou zónu, jelikož se zde na Praze 4 bojí parkovat, protože zde dochází k poškozování vozidel a tato zóna je mimo zastavenou oblast, kdežto v Praze 2 vede v zastavené oblasti a většina lidí z Prahy 4 by parkovala v Praze 2.

   Ještě pro úplnost dodávám, že fialová zóna v Praze 4 má platnost Po–Pá od 8:00 do 20:00 hod. a tudíž je přístupná bez placení vždy od 20:00 do 8:00 hod a v pátek od 20:00 až do pondělí 8:00.  

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Prodloužení parkovacího stání pro rezidenty (Oscar Balado 23.10.2020 11:02)
  Dobrý den,

  naše parkovací stání pro rezidenty vyprší 18.11.2020. Chtěl bych se zeptat, jak ho můžu prodloužit. Musím se osobně dostavit na úřad či lze zaplatit online? Děkuji Oscar Balado
 • Otázka: Prodloužení placeného parkování během koronaviru (Lucia Novotná 24.9.2020 15:01)
  Dobrý den, mám dotaz ohledně placeného parkování pro rezidenty - prodlužovala se doba, na kterou je původně zaplaceno o dobu, kdy byly modré zóny zrušeny? Jak dlouhá tato doba, prosím, je?
  Mám ještě jeden dotaz - již několik měsíců parkuje na adrese Římská 25 auto bez SPZ a jakéhokoliv označení. Jedná se o modrou zónu, přičemž toto auto jasně nemá (ani nemůže) mít parkování zaplaceno. Můžete to, prosím, předat na příslušné oddělení, aby auto mohlo být nakonec odtaženo? Již několik měsíců to nikdo, včetně městské policie neřeší.
  Děkuji.
 • Otázka: Koloběžky a skútry (Emilie Gajdůšková 22.9.2020 19:59)
  Ještě by mě zajímalo, jak je posuzováno "odklizení" (ne poničení!)těchto prostředků z hlediska policie, pokud neúsporně a bezohledně parkují (jeden skútr dokáže zabrat dvě místa), ony totiž při jakékoliv manipulaci spustí hlasitý alarm.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.9.2020 8:05)

   Dobrý den,

   to je otázka pro Městskou policii (podléhá Magistrátu hl. m. Prahy) a Policii ČR. Městská část Praha 2 není zřizovatelem ani jedné z policií a tudíž ani jednu z policií neřídí.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje