OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Modré čáry (Gajdůšková 16.7.2019 16:48)
  Dobrý den,
  konec Chopinovy je krásně obnovený, ale modré značení ukončli přesně na rozhraní nového asfaltu. proč neobnovili ještě pár metrů smazaného značení, které začíná u cedule pro kolmé stání - to je neobnovené jež nějaký rok, od poslední opravy povrchu.
  Děkuji
  Emilie
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.7.2019 9:26)
   Dobrý den, paní Gajdůšková,

   děkujeme za Váš podnět - předali jsme ho k vyřízení firmě odpovědné za značení, oprava by měla neprodleně proběhnout.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: pokuta (Petr Jungbauer 17.6.2019 20:52)
  Dobrý den, dnes (17.6.2019) přišla mojí matce pokuta za parkování na modré čáře ze dne 19.2.2019 ... můžete mi vysvětlit, proč trvá 4 měsíce!?! než se výmn podaří poslat dopis s žádostí o zaplacení pokuty? Myslel jsem si, že jsme ve 21. století...
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.6.2019 10:50)

   Dobrý den,

   samotná oznámení přestupků se dostávají na odbor správních agend s několikaměsíčním zpožděním, které Úřad městské části Praha 2 nemůže nijak ovlivnit - procesně začíná tato cesta mimo náš úřad. Pro Vaši informaci - např. v oznámeních, která jsme obdrželi v květnu tohoto roku, bylo nejvíce oznámení přestupků právě za únor. V souhrnu jde o tisíce položek. Další čas si žádá jejich zpracování, které žádný software negeneruje.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Parkování, Karlovo náměstí (Jan Novák 14.6.2019 16:14)
  Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat, jakým způsobem je definováno “vozidlo svatby”? A na základě jakého rozhodnutí byla značka povolující stání “vozidel svatby” umístěna na Karlově náměstí za Městským soudem?

  Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.6.2019 13:42)

   Dobrý den, pane Nováku,

   ke stanovení místní úpravy provozu před Novoměstskou radnicí došlo již v roce 2009. Povolení je pro vozidla svatby, a to pouze ve vymezené dny a v čase na parkovací oprávnění, které je k vyřízení na Odboru matrik ÚMČ Praha 2.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: zaplatit parkovani na dalsi mesice jako rezident (Zavodska 13.6.2019 20:10)
  Dobry den, mam zaplacene parkovani jako rezident do kvetna,a jelikoz jsem byla mimo Prahu tak jsem si nestihla zaplatit za dalsi mesice.Da se parkovani taky zaplatit online? Kdyz prijedu v nedeli a teprve v pondeli si muzu zaplatit na dalsi mesice , musim se obavat , ze mi auto odtahnou ? Dekuji za odpoved
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.6.2019 7:56)

   Dobrý den, paní Zavodská,

   nejjednodušší bude, když po příjezdu v neděli zaparkujete ve fialové zóně, kde je většinou přes víkend až do pondělního rána 8:00 hodin parkování zdarma - zkontrolujte si na dodatkové tabulce značky, že tomu tak je i v úseku, kde zaparkujete. Naše výdejna parkovacích oprávnění je otevřena v pondělí od 8:00 hodin. Přineste si občanský průkaz a technický průkaz k vozidlu.

   Online jde rezidentské parkovací oprávnění prodloužit přes osobní stránky uživatele, ale to pouze včas před vypršením platnosti parkovacího oprávnění.

   S pozdravem

   Josef Tesař

 • Otázka: Zákaz zastavení v Manesově ulici (Tomáš Jakl 31.5.2019 1:53)
  Dobrý den,
  chci se zeptat: kdy a kde byly v dubnu 2019 v Mánesově ulici rozmístěny značky B28 Zákaz zastavení? Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 31.5.2019 8:14)

   Dobrý den,

   svůj dotaz prosím směřujte na Odbor pozemních komunikací a drah MHMP, který vydával na toto dopravní značení stanovení přechodné úpravy na pozemních komunikací (http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/index.html?divisionId=718).

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkování víkend nebo všední den 24 hod (Karin Braham 28.5.2019 16:32)
  Dobrý den, mám dotaz ohledně parkování ve Václavské ulici či okolní ulice. Dá se zde ve všední den za poplatek z automatu parkovat 24 hod? Dále vím, že automat na parkování má provozní dobu od po do pá O8- 20 hod, mám z toho rozumět tomu, že od těchto hodin od pátku od 20 hod do pondělí ráno do 08 hod je parkování zdarma i pro nerezidenty? Tudíž zde může parkovat zdarma kdokoliv a v jak označené zoně? Zkrátka bych ráda věděla možnost parkování např pro mou návštěvu, která se u mě zdrží třeba tři dny ve všední den? A i prosím napište, jak to je tedy s parkováním o víkendu zdarma či ne? Předem děkuji. S pozdravem. Karin B
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.5.2019 11:32)

   Dobrý den,

   Václavská plus okolí tzv. fialové zóny za poplatek Po–Pá 8:00–20:00 hod. od 20:00 hod do 8:00 hod je každý všední den zdarma a pátek od 20:00 do pondělí 08:00 hod. zdarma.

   Parkování pro návštěvníky ve všední den se dá max. 24 h, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo prostřednictvím webové aplikace Virtuální hodiny (mpla.cz/praha)

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: parkování (Richard Kropáček 13.5.2019 18:18)
  Mám otázku ohledně parování a spolehlivosti systému parkuj v klidu.
  Naše firma Buchara sro má předplacené pakování pro dvě vozidla, jedno firemní stálé a druhé přenosné, které využívám já pro práci ve zmíněné firmě. když zaparkuji, tak první co udělám, se nahlásím do systému parkuj v klidu. Přesto mě přišla pokuta za neoprávněné parkování, i když jsem přesvědčen, že jsem parkování nastavil jako vždy. Nevím jestli šlo o výpadek sytému, zatím nikdy žádný problém nebyl. Jde o přestupek ze dne 7.12. 2018 spz vozidla 5A9 6203. Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem Kropáček
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.5.2019 14:37)
   Dobrý den, pane Kropáčku,

   Váš problém jsme přeposlali na Technickou správu komunikací, a. s, dnes jsme obdrželi odpověď - problém byl "přesunut" z TSK, a. s., na Odbor správních agend, odkud Vám zřejmě přišla původní výzva. Budeme se snažit vše vyřešit tak, aby bylo vše v souladu s pravidly, jež - jak deklarujete - dodržujete.

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: ZPS Vaclavska (Jiri Subrt 29.4.2019 11:19)
  Dnes zacala ve Vaclavske ulici stavba noveho vychodu z metra. S tim je spojeno znacna snizeni parkovacich mist. Pocita se prosim po dobu stavby s nejakou upravou rezimu parkovani v teto dotcene oblasti ve prospech parkujicich rezidentu s platnou parkovaci kartou?
  Dekuji,
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.4.2019 11:26)

   Dobrý den,

   zatím se s touto možností nepočítá, ale požádali jsme hl. m. Prahu, aby byl na celé městské části Praha 2 omezen provoz virtuálních hodin v rezidentních zónách max. na jednu hodinu.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: motorka - parkování v zonách (Renata 8.4.2019 13:31)
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s parkováním motorek na Karlově náměstí. Jsou tu placené zony, ale někde jsem četla, že za motorku se neplatí. Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.4.2019 15:36)

   Dobrý den,

   mopedy, jednostopé motocykly a motokola parkují na území ZPS zdarma.


   Hezký den,

   Mgr. Josef tesař
   Odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Stání na zóně (Červený 7.4.2019 20:18)
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jaké mám možnosti parkování v ulici moravská či okolních ulicích pokud sem dojizdim do školy? Je možné si zaplatit nějakou kartu?
  Děkuji Červený
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.4.2019 11:56)

   Dobrý den,

   pokud máte trvalé bydliště na Praze 2, můžete si opatřit parkovací oprávnění až na jeden rok na naší výdejně parkovacích oprávnění v přízemí hlavní budovy, místnost č. 014, které je platné pro celé území Prahy 2 a opravňuje Vás k parkování v modrých (parkování pro rezidenty) a fialových (smíšené parkování) zónách placeného stání.
   Pakliže nemáte trvalé bydliště na Praze 2, můžete parkovat pouze ve fialových zónách po zaplacení příslušného poplatku v automatu na ulici či přes virtuální parkovací hodiny, a to při každém parkování. Více informací naleznete na webu k ZPS http://www.parkujvklidu.cz/

    

   Mgr. Josef Tesař

   Odbor dopravy a územního rozvoje