Známe vítěze Národní soutěže vín (vloženo video)

Ve spolupráci Cechu českých vinařů, městské části Praha 2 a Novoměstské radnice byly v pondělí 3. června vyhlášeny výsledky Národní soutěže vín, česká oblast. Absolutním vítězem se stal Tramín červený z České zemědělské univerzity v Praze (Mělník), kam také putovala již tradiční cena věnovaná Prahou 2 – dubový sud. Potěšil úspěch vinice Grébovka, která zrodila tři vína oceněná zlatou medailí, dvě se stříbrnou medailí i nejlepší Pinot Noir české oblasti.
Cech českých vinařů poděkoval starostce Prahy 2 Janě Černochové, která se již potřetí slavnosti osobně zúčastnila. Za podporu českého vinařství a jako starostka "vinorodé obce" dostala z rukou prezidenta cechu Stanislava Rudolfského bronzovou sošku bohyně vína, kopii více než dvoumetrového originálu ze zámku Kuks, která je považována za nejvyšší ocenění cechu.

Text: kav
Foto: vin