Zasahuje

o „Ke rvačce dochází v jednom z domů v Myslíkově ul.“, znělo oznámení, které 10. 7. odpoledne přijali strážníci z Prahy 2. U jednoho bytu zaslechli hádku dvou mužů, kteří si slovně vyhrožovali zabitím. Majitel bytu strážníky požádal o zajištění ochrany, protože se cítí být ohrožen mužem, který byl u něho na návštěvě a neustále mu vyhrožoval podříznutím a obviňoval ho z pohlavního zneužívání jeho dětí a ženy. Muž se nakonec dal přesvědčit, aby opustil byt. Při odchodu z domu se ale z neznámé příčiny zhroutil na zem. Strážníci ihned přivolali záchranku, která ho odvezla do nemocnice na Karlově nám. Oběma mužům bylo následně doporučeno, aby případný spor řešili občansko právní cestou.
o Dvě osoby znečišťovaly 11. 7. v Belgické ul. chodník a tak neunikly pozornosti procházející hlídky. Nemohly prokázat svou totožnost a proto byly předvedeny na místní oddělení. Tam bylo zjištěno, že na Milana z Prahy byl vydán příkaz k zatčení pro trestný čin podvodu a zpronevěry a na Renatu, taktéž z Prahy, souhlas k zadržení pro neplacení výživného. Strážníci s nimi přestupek proti veřejnému pořádku vyřešili domluvou a předvedení následně putovali do policejní cely.
o „Chytili jsme neznámého muže, který si uschoval devět balení žvýkaček do kapes kalhot a potom pronesl pokladnou odcizené zboží bez zaplacení“, oznámili 16. 7. odpoledne pracovníci prodejny drogérie na Tylově nám. Strážníci zadrženého muže vyzvali k prokázání totožnosti, což neučinil. Na místním oddělení bylo zjištěno, že jde o 22letého Martina, kterému strážníci za přestupek proti majetku udělili pokutu tisíc korun. Nepoškozené odcizené zboží se vrátilo zpět do prodeje.

wai

Zveřejněno: 07.08.2001 – support@publix.cz
Vytisknout