Z Vinohrad až na konec světa

aneb napříč hudebními žánry i zeměmi
Do Riegrových sadů se přišli 9. a 10. června osvěžit pivem a kvalitní muzikou všichni, kteří mají rádi také přátelská setkání.
Pivobraní zahájili 9. června v odpoledních hodinách starosta Městské části Praha 2 Mgr. Michal Basch a starosta Městské části Praha 3 Milan Český. Letos poprvé se k nim připojil i starosta Městské části Praha 9 Jaromír Řihák. Společně si připili vychlazeným půllitříkem 11 stupňového Vévody z Lobkowicz a popřáli všem přítomným dobrou zábavu.
K posezení pod staletými kaštany nejprve vyhrávala dechová kapela Žižkovanka a poté zejména pro mladší generaci vystoupila ve večerních hodinách hudební rocková skupina OOZ a Krausberry. K dispozici byl i taneční parket.
V sobotu zde od 17 hodin vyhrávala Českomoravská hudební společnost, Schalsick Brass Band – prý nejšílenější dechovka ve střední Evropě!
Některé návštěvníky přilákala do Riegerových sadů muzika, jiní sem přišli „jen“ zahnat žízeň v horkém letním počasí. Pivo se čepovalo po oba dva dny a jak prozradil Daniel Merta z Městské části Praha 3, spoluorganizátor celé akce, vypilo se tentokrát 200 sudů, což představuje téměř 25 000 piv.
Na shledanou na podzim, kdy se pro Vás již opět připravuje Vinohradské vinobraní!

Eva Bělíková

Zveřejněno: 23.06.2000 – support@publix.cz