Výstava o Praze 2 ve Sklepě Grébovka zahájena (vloženo video)

Ve vinném Sklepě Grébovka byla otevřena nová výstava, která svým pojetím doprovází internetovou EncyklopediiPrahy 2 – kulturně historické dědictví, vzniklou v loňském roce. Výstava je malou ukázkou z velkého množství údajů, které jsou na webu k dispozici, a jsou v ní zahrnuta všechna témata od zdejších ulic, pamětních desek, zajímavých staveb či soch až po významné osobnosti a události Prahy 2.
Výstavu zahájili místostarosta městské části Praha 2 pro oblast kultury a sportu Jaroslav Šolc, Milan Polák (Milpo Media) a Pavel Bulánek za zdejší vinařství. Hudební doprovod kytary a flétny zajistili pedagogové ZUŠ Ilji Hurníka Pavel Kloub a Vladimír Petr.
Výstava tak může do vinného Sklepa Grébovka přivést v zimních měsících návštěvníky se zájmem o historii a kulturu. Encyklopedie je dostupná také v mobilní verzi.
Výstavu je možno shlédnout do konce října vždy v pátek od 14 do 22 hodin, tj. v otevírací době sklepa. Stále se rozrůstající Encyklopedie je pak k dispozici kdykoliv na adrese encyklopedie.praha2.cz.

Text: red
Foto: vin