Výprava z Pragy do Prahy

Asi dvacítka italských a několik českých amatérských cyklistů spřízněných se stavební společností Construzioni Manghi, jejíž česká pobočka sídlí v Praze 2, se zúčastnilo druhého ročníku cyklistické manifestace Praga – Praha 2001. Za osm dní cyklisté zdolali v osmi etapách celkem 1028 km. Během první etapy, jejíž start byl v neděli 29. července z předměstí severoitalského městečka Serravalle Scrivia, honosícího se názvem Praga, ujeli účastníci této ojedinělé akce 128 km. Nejdelší etapa (150 km) vedla z Cremony do Rivereta, naopak nejkratší „pouhých“ 107 km z Mittersil do Salzburgu. Podle neoficiálních informací se průměrná rychlost pohybovala nad hranicí 30 km/hod. Na území našeho státu vjeli cyklisté během 7. etapy z německého Passau do jihočeských Strakonic. Během poslední etapy 12. srpna se k cyklistům ve Štěchovicích připojili také starosta MČ Praha 2 Mgr. Michal Basch (na snímku druhý zprava) a radní Alan Hopp, který také přivedl celý peloton na nádvoří pražské Novoměstské radnice Zde účastníky slavnostně přivítal náš starosta. Po chvilce oddechu se nejčipernější z nich vydali ještě na prohlídku věže Novoměstské radnice.

ror

Zveřejněno: 03.09.2001 – support@publix.cz