Ve stanici I. P. Pavlova byl otevřen bezbariérový vstup

V pondělí 31. srpna 2015 v 16:00 byl slavnostně otevřen bezbariérový vstup do stanice metra I. P. Pavlova, jehož výstavbu zde Dopravní podnik zahájil vloni v červnu. Je to mj. výsledek dlouhodobých snah městské části Praha 2 o vytvoření bezbariérových přístupů na svém území. Městská část vítá, že jak Hlavní město Praha, tak i Dopravní podnik vzaly potřeby handicapovaných občanů v potaz. Pro výtah ve stanici I. P. Pavlova poskytla městská část prostory ve svém domě v Legerově 50, čímž významně přispěla k urychlení a zlevnění stavby.

Přestože I. P. Pavlova byla odborníky vyhodnocena jako nejzatíženější stanice systému Pražské integrované dopravy s největším počtem přestupů, ještě donedávna byla pro vozíčkáře a lidi cestující s kočárky tvrdým oříškem. Kromě výtahu do stanice metra tu chyběly i bezbariérové přechody. Letos před prázdninami byl zřízen přechod přes Jugoslávskou ulici, který zajišťuje bezbariérovou prostupnost směrem na Karlovo náměstí.  I.P. Pavlova je 39. stanicí metra, která má bezbariérový přístup.

Zpřístupnění stanice metra I. P. Pavlova pro handicapované občany je jen jedním krokem ve strategii městské části, zaměřené na vytvoření bezbariérové návaznosti na všechny důležité pěší komunikace. Radnice chce také zajistit bezbariérové propojení Pražské integrované dopravy s důležitými institucemi, např. s radnicí nebo nemocnicí Na Karlově.

Bezbariérový výtah ve stanici I. P. Pavlova vyúsťuje na povrch v Legerově ulici č. 50/357, kde je zajištěn přímý výstup na chodník. Stanice metra je s povrchem spojena prostřednictvím dvou na sebe navazujících osobních výtahů. Je to vůbec první bezbariérový vstup do metra na území Prahy 2.

text: len, foto: trc

Slavnostní otevření bezbariérového přístupu do stanice metra I.P. Pavlova.  Slavnostní otevření bezbariérového přístupu do stanice metra I.P. Pavlova.  Slavnostní otevření bezbariérového přístupu do stanice metra I.P. Pavlova.  Slavnostní otevření bezbariérového přístupu do stanice metra I.P. Pavlova.  Slavnostní otevření bezbariérového přístupu do stanice metra I.P. Pavlova.  Slavnostní otevření bezbariérového přístupu do stanice metra I.P. Pavlova.  Slavnostní otevření bezbariérového přístupu do stanice metra I.P. Pavlova.  Slavnostní otevření bezbariérového přístupu do stanice metra I.P. Pavlova.
Zveřejněno: 31.08.2015 – webadmin@praha2.cz