Vážení obyvatelé Prahy 2,

JČza chvíli se rozloučíme s rokem 2020. S rokem, který byl složitý a těžký, ale i tak doufám, že pokud se ohlédneme zpátky, každý z nás v něm najde i hezké vzpomínky a zážitky. Pro mne osobně to bude vzpomínka na to, jak se zejména v první vlně pandemie lidé dokázali semknout a pomáhat si. Tolik dobrovolníků a nabídek pomoci potřebným, jsme u nás na Dvojce snad ještě nikdy nezažili. Chtěla bych Vám ještě jednou za Vaši sounáležitost srdečně poděkovat. Právě takové skutečnosti a příběhy dávají naší městské části duši a dělají z ní opravdový domov. To, jak se k této nepoznané situaci postavili také naši učitelé, úředníci, policisté, hasiči, záchranáři… bylo pro mne jasným signálem, že v Praze 2 žijí a pracují skvělí lidé a že tu bude opět dobře. Pevně věřím, že to nejhorší už máme za sebou.

Advent je doba očekávání, světla a naděje. Letos jeho původní duchovní význam a poselství rezonuje mnohem víc, než kdykoliv předtím. Pojďme si udělat chvíli času, zastavit se, vnímat a užít si tyto kouzelné okamžiky závěru roku.

A i když letos nemůžeme (z nám všem známých důvodů) společně oslavit advent stejně jako v letech předešlých, snažili jsme se pro Vás připravit alespoň to, co je v této situaci možné. Od první adventní neděle (29. 11.) bude na náměstí Míru betlém i rozsvícený vánoční strom. V pondělí 30. 11. také zahájíme na stejném náměstí charitativní sbírku pro opuštěná zvířata v útulcích. Připojíme se tak již po třetí ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. První prosinec bude tradičně patřit zdobení vánočních stromků dětmi z našich mateřských škol, které z mého pohledu ozdobí náměstí Míru vždy ze všech nejlépe a nejsrdečněji. Poslední adventní neděli budeme od rána společně s kolegy z radnice rozvážet dárky a věci z charitativní sbírky do psích a kočičích útulků. Ve tři hodiny odpoledne se potom sejdeme před kostelem svaté Ludmily, abychom si společně zazpívali vánoční koledy a všem popřáli krásné svátky.

Dovolte, abych Vám popřála i touto cestou klidný advent, požehnané Vánoce a do nového roku 2021 zejména hodně zdraví.

Budu se těšit na setkání s Vámi.

Jana Černochová

Zveřejněno: 23.11.2020 – webadmin@praha2.cz