Václav Fischer: "Za všech okolností nezávislý"

Václav Fischer jednoznačně zvítězil v prvním kole doplňovacích voleb do Senátu, když získal 71,24 % hlasů. Druhá skončila Jiřina Jirásková za ODS a třetí kandidát čtyřkoalice Ivan Medek.
Úmrtím Václava Bendy došlo k zániku mandátu senátora ve volebním obvodu č. 27, ve kterém byl v roce 1996 do Senátu zvolen. Sídlem tohoto volebního obvodu je sice Praha 1, ale tento obvod zahrnuje kromě území městských částí Praha 1 a 7, 6 také část území městských částí Praha 2 a 6. Zesnulého Václava Bendu v Senátu nahradí (pouze na dobu do konce původního volebního období, tj. do roku 2002) nově zvolený Václav Fischer, kterého krátce představujeme:
Narodil se 22. 6. 1954 v Praze - Karlíně. Absolvoval pražskou Vysokou školu ekonomickou. V roce 1978 z Československa emigroval. Krátce žil ve Švýcarsku, pak se odstěhoval do Německa, kde také získal občanství. V Hamburku začal podnikat, v roce 1980 založil vlastní cestovní kancelář FISCHER REISEN, která se již v polovině 80. let stala jednou z největších cestovních kanceláří v SRN. Po návratu do vlasti v roce 1990 zaznamenal obdobný úspěch. V roce 1995 prodal svoji německou firmu společnosti Condor, dceřiné firmě Lufthansy.
Poměrně značné finanční prostředky, které tímto prodejem získal, vložil okamžitě do rozvoje firem nejen v České republice, ale také v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. V roce 1995 založil leteckou společnost Fischer Air, poté vydavatelství, reklamní agenturu MCF a nadaci Václava Fischera na podporu dětí z dětských domovů.
V Senátu by Václav Fischer chtěl pracovat ve Výboru pro evropskou integraci. Přál by si také využít všech možností pro zlepšení života našich občanů. Bude bojovat o vytvoření nového systému zdanění (daňový systém musí na podnikatelskou i občanskou sféru působit motivačně). Je třeba zlepšit také podnikatelskou kulturu a podmínky pro podnikání. Zabývat by se chtěl i českým soudnictvím – musí fungovat tak, aby byla zaručena vymahatelnost práva.
Náš obvod prý velmi dobře zná, často hovoří s lidmi o jejich každodenních starostech. Rád by učinil vše pro zlepšení životních podmínek také v Praze 2.

Zdroj, volební materiál Václava Fischera

Zveřejněno: 20.01.2000 – support@publix.cz