1 2 3 4 5  další 
 • Stůl pro jednoho vznikl v Praze 2 a stal se inspirací pro ostatní městské části


  Na adresnou pomoc konkrétním lidem bez domova se zaměřuje nový charitativní projekt Stůl pro jednoho, který vznikl z iniciativy neziskové organizace NADĚJE za podpory městské části Praha 2. Nový projekt je součástí rozšířeného terénního programu, který realizuje městská část s organizací NADĚJE od poloviny roku 2015.
 • Praha 2 postavila nové hřiště pro žáky jedné ze svých základních škol


  Dnes v deset hodin dopoledne starostka Prahy 2 Jana Černochová, spolu s ředitelkou školy Lenkou Bourovou, slavnostně přestřihla pásku u hřiště v ZŠ Botičská. Sportoviště bylo kompletně dokončeno v září. Žáci jej využijí zejména na volejbal, basketbal, kopanou a další míčové hry.
 • Začíná Týden oslav seniorů v Praze 2


  U příležitosti Mezinárodního dne seniorů uspořádala dnes městská část Praha 2 ve spolupráci s Nadací Taťány Kuchařové Krása pomoci neformální společenské setkání. Odpoledne s tvůrčími dílnami, zpíváním při kytaře a občerstvením v jídelně Centra sociálních služeb Praha 2 v Máchově 14 se stalo jednou z řady akcí v rámci tříleté spolupráce mezi oběma institucemi, které se zaměřují na trvalou a systematickou pomoc seniorům.
 • Vinobraní na Grébovce 2017


  S respektem k vinařské tradici pořádá městská část Praha 2 ve dnech 22. a 23. září 2017, tedy mezi svátky sv. Ludmily a patrona vinařů sv. Václava, Vinobraní na Grébovce. V pátek 22. září proběhne „zahřívací kolo“ na náměstí Míru, hlavní část oslav pak o den později v Grébovce. Začíná se po oba dny ve 14:00 a program potrvá až do večerních hodin.
 • Pracovníci Centra sociálních služeb Praha 2 si zaslouží vyšší platy


  Zastupitelé Prahy 2 schválili na svém dnešním zasedání navýšení limitu finančních prostředků o dva miliony korun na platy zaměstnanců Centra sociálních služeb Praha 2 (CSS Praha 2).
 • Na vinohradské radnici je babybox nové generace


  Na radnici Prahy 2 byl v úterý 5. září 2017 slavnostně uveden do provozu „babybox nové generace.“ Nová schránka pro odložené děti, kterou městská část pořídila za necelých 300 tisíc korun bez DPH, poskytuje novorozenci větší bezpečí a vyšší komfort prostředí.
 • Praha 2 vítá zákaz segwayů na celém svém území


  Dnes měli pražští radní projednat návrh vyhlášky, která rozšíří zákaz pohybu vozítek segway. Nově by jízda na nich neměla být povolena například na celém území Prahy 2.
 • Sociální projekty podpoří městská část Praha 2 více než 3 miliony korun


  Městská část Praha 2 poskytne celkem 3,24 milionů korun na podporu sociální a sociálně zdravotní oblasti. Rozhodli o tom zastupitelé Prahy 2 na svém dnešním zasedání, kde schválili přidělení grantů a dotací i výši finanční podpory jednotlivým projektům.
 • Novinku v nabídce letních dětských táborů finančně podpoří městská část Praha 2


  Letos poprvé uspořádá Dům dětí a mládeže Praha 2 dobrodružný letní tábor v Žihli s brannou tematikou. Na novinku v nabídce dětských letních táborů přispěje druhá městská část celkovou částkou 70 200 korun. Rozhodli o tom zastupitelé Prahy 2 na svém dnešním zasedání.
 • Městská část Praha 2 pokračuje s podporou prevence kriminality a boje proti drogám


  Zastupitelé městské části Praha 2 na zasedání dne 19. června 2017 rozhodli, jakým způsobem budou rozděleny finanční prostředky určené na prevenci kriminality a sociálně patologických jevů v zájmu snižování návazné kriminality.
 • Na úklidu ulic Prahy 2 se podílejí vězni


  Od počátku února pomáhají vězni s úklidem v ulicích Prahy 2. Projekt zaměstnávání odsouzených se zrodil ve spolupráci městské části Praha 2, Vězeňské služby ČR a úklidové firmy Komwag a souvisí s novou koncepcí vězeňství, kterou prosazuje ministerstvo spravedlnosti. Čtyřměsíční praxe ukazuje, že zapojení vězňů do pracovního prostředí má své výsledky.
 • Ze tří miliard magistrátních úspor nemá Praha 2 dostat ani korunu. Jako jediná!


  Radnice Prahy 2 se ohrazuje proti rozhodnutí Magistrátu hl. m. Prahy, podle nějž má být „dvojka“ jedinou velkou městskou částí (Prahy 1–15), které nebude přidělena žádná finanční částka z magistrátních úspor. Úspory magistrátní Rady z minulých let přitom činí tři miliardy korun.
 • Na radnici Prahy 2 bude babybox nové generace


  O nákupu nového babyboxu pro vinohradskou radnici rozhodli v pondělí 12. června 2017 radní Prahy 2. Babybox nové generace bude podobně jako ten stávající umístěn u vchodu z Jugoslávské ulice, kde může být 24 hodin denně přístupný a přitom zaručit anonymitu toho, kdo do něj dítě vkládá. Radnice nové zařízení, zajišťující vyšší komfort pro miminko i jeho nálezce, pořídí za 294 936 korun.
 • Dopravní Memorandum o spolupráci již podepsalo pět městských částí


  Po roce od podpisu čtyřstranného Memoranda o spolupráci v dopravě k němu v těchto dnech přistoupil pátý partner. K městským částem Praha 1, Praha 2, Praha 3 a Praha 9 se nyní připojila také Praha 10. Dodatek k Memorandu stvrzující pátého smluvního partnera byl podepsán 1. 6. 2017.
 • Nové projekty Smart City učiní Prahu 2 čistší a interaktivnější


  Nové projekty z konceptu Smart City chystá v oblasti životního prostředí a veřejné správy městská část Praha 2. Jejich cílem je zjednodušit komunikaci obyvatel Prahy 2 s úřadem, přispět k větší efektivnosti sběru odpadu na území dvojky a instalovat chytrý městský mobiliář. S tímto záměrem souhlasili radní Prahy 2 na svém dnešním zasedání.
 • Slavnostní spuštění hry Skryté příběhy


  Společnost Tripeduca a městská část Praha 2 vás zvou na slavnostní spuštění hry „Skryté příběhy“. Koná se ve čtvrtek 25. května 2017 od 16:00 na Folimance pod záštitou a za účasti starostky Prahy 2 Jany Černochové.
 • Městská část Praha 2 nabídne volné byty formou aukce


  I v letošním roce pokračuje městská část Praha 2 v prodeji obecních bytů novým vlastníkům formou veřejné soutěže na principu aukce. Záměrem radnice je prodat touto formou do konce letošního roku 45 bytových jednotek novým majitelům. První letošní aukce se koná 12. června v budově Novoměstské radnice na Karlově náměstí.
 • Nové projekty Smart City usnadní řešení v těžkých životních situacích a pomohou rodinám s dětmi


  Radní Prahy 2 dnes schválili čtyři nové projekty z konceptu Smart City v sociální oblasti. Budou realizovány v průběhu příštího roku. Usnadní obyvatelům Prahy 2 orientaci v běžných životních situacích, ale také v krizových okamžicích.
 • Deset let knihovny na adrese Vinohradská 69


  V pondělí 15. května 2017 uplyne deset let od chvíle, kdy městská část Praha 2 otevřela nově zrekonstruované prostory na Vinohradské 69. Z dosavadního sídla v Korunní 15 se sem tehdy přemístil celý knižní fond a personál Knihovny na Vinohradech, která je příspěvkovou organizací městské části.
 • Praha 2 uctila památku „neznámých“ hrdinů heydrichiády


  Městská část Praha 2 připravuje k letošnímu 75. výročí vojenské operace Anthropoid několik vzpomínkových akcí. První z nich se uskutečnila 10. dubna v Italské ulici na Vinohradech, kde starostka Prahy 2 Jana Černochová společně se zástupci Roty Nazdar, Československé obce legionářské a Iniciativy Anthropoid 1942–2017 odhalila dvě pamětní desky věnované obětavým členům domácího odboje.
 • Praha 2 podporuje práci s bezdomovci


  Městská část Praha 2 se chce i do budoucna podílet na rozšířeném terénním programu zaměřeném na práci s bezdomovci, na kterém spolupracuje od roku 2015 s organizací Naděje. Rozhodli o tom radní městské části.
 • Havlíčkovy sady i náplavku oživí různé akce, rozhodli radní Prahy 2


  Radní Prahy 2 na svém dnešním jednání rozhodli o tom, že se na území městské části bude letos na jaře konat několik zajímavých kulturních a volnočasových akcí, a to ve spolupráci s radnicí. Městská část totiž zdaleka není jen pořadatelem oblíbeného zářijového Vinobraní na Grébovce, na celé řadě jiných akcí pořádaných během roku se podílí i jako spolupořadatel.
 • Praha 2 zahajuje další ročník Senior akademie


  Celkem 12 dvouhodinových přednášek na téma ochrana života, zdraví a majetku pořádá pro své dříve narozené spoluobčany městská část Praha 2 ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy. Senior akademie byla slavnostně zahájena ve středu 1. března 2017 ve 14:00 za účasti místostarosty pro oblast bezpečnosti Martina Víška.
 • Zastupitelé Prahy 2 schválili rozpočet městské části na rok 2017


  Městská část Praha 2 bude letos hospodařit s rozpočtem ve výši 585, 5 mil. korun. Rozpočet pro letošní rok schválili zastupitelé na svém dnešním zasedání s tím, že příjmy městské části jsou navrženy ve výši 378, 9 mil. korun, což je zhruba o 14 milionů korun více než v roce 2016. Pro vyrovnané hospodaření městská část použije finanční prostředky z úspor hospodaření z předešlých let ve výši 206,6 mil. korun.
 • S úklidem ulic v Praze 2 začínají pomáhat vězni


  Do úklidu ulic v Praze 2 se od počátku tohoto týdne zapojují vězni. Revoluční novinka, s kterou nyní přichází městská část Praha 2 ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR a úklidovou firmou Komwag, souvisí s novou koncepcí vězeňství, připravenou Ministerstvem spravedlnosti ČR.
 • Centrum sociálních služeb Praha 2 je prvním akreditovaným zařízením pobytových sociálních služeb v hlavním městě


  Centrum sociálních služeb Praha 2 úspěšně prošlo akreditačním šetřením Spojené akreditační komise, o. p. s. (SAK). Je prvním poskytovatelem pobytových sociálních služeb v Praze a třetím v České republice, které toto ocenění získalo.
 • Průchod z Folimanky na Bastion je opět volný


  Více než tři roky neměli návštěvníci Folimanky možnost zvolit si při cestě na Ztracenku a směrem ke Karlovu průchod skrz novoměstské hradby, vybudovaný zároveň s rekonstrukcí Bastionu. Kvůli nedaleké havárii zdi byl, stejně jako točité schodiště vedoucí nahoru na terasy, uzavřen. Nyní jsou opravy hradeb dokončeny a nejkratší cesta k Bastionu a Ztracence je volná.
 • Advent v protiatomovém krytu na Folimance


  Přesně týden před Štědrým dnem pronikne kouzlo adventu i do krytu civilní ochrany na Folimance. Na všechny, kteří se rozhodnou využít letošní poslední možnosti bunkr navštívit, tu čeká milá předvánoční atmosféra. A na prvních 500 návštěvníků svařák zdarma. Oblíbenou víkendovou destinaci můžete navštívit 17. prosince 2016 kdykoliv mezi 9. a 15. hodinou.
 • Městská část Praha 2 odhalila pamětní desku bývalé příslušnici Britského královského letectva


  Od úterý 6. prosince 2016 připomíná pamětní deska na domě v Podskalské ulici 3, že zde žila plukovnice Britského královského letectva Joy Turner-Kadečková. Městská část Praha 2 nechala desku zřídit k nedožitým 95. narozeninám své čestné občanky. Slavnostního odhalení se zúčastnila starostka Jana Černochová.
 • Městská část přichystala pro Pražany předvánoční dárek v podobě koncertů v chrámových interiérech


  Krásnou hudbou v neméně krásném prostředí oslaví městská část Praha 2 adventní období. Letos stejně jako v předchozích dvou letech pořádá Cyklus adventních koncertů v kostelích, který začíná již 1. prosince v 18 hodin a bude pokračovat každý týden až do vánočních svátků. Vstup na všechny čtyři koncerty je zdarma.