1 2 3 4 5  další 
 • Praha 2 očkuje seniory 80+ bez front a bez stresu


  Pracovníci humanitního odboru Úřadu městské části Praha 2 vyřídili od úterního spuštění speciální informační linky 800 600 604 na 400 hovorů. Díky navázané spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze se během soboty podařilo oočkovat prvních 140 dvojkových seniorů ve věkové kategorii 80+.
 • Praha 2: Strážníků je málo a noví hned tak nebudou


  Městská policie v Praze 2 má přijít o 14 tabulkových míst. Důvod? Magistrát snížil rozpočet Městské policie hlavního města Prahy. Dlouhodobě v Praze 2 chybí téměř dvacet strážníků, v budoucnu jich tedy v ulicích dvojky může být ještě méně než dosud.
 • Klienti a zaměstnanci Centra sociálních služeb Praha 2 dostali vakcínu proti Covid-19


  Klienti a zaměstnanci Centra sociálních služeb Praha 2 podstoupili o víkendu očkování proti onemocnění Covid-19. Vakcínu už dostali senioři, kteří o očkování projevili zájem a jejich zdravotní stav jim to umožnil. Městská část Praha 2 teď plánuje pomoc při očkování seniorů ve věkové kategorii 80 let a více, které by mělo začít v nejbližších dnech.
 • Praha 2 testuje systém chytrého zavlažování v parcích, ušetří za vodu i energie


  Radnice městské části Praha 2 bude i letos pokračovat v testování systému chytrého zavlažování v parcích. Naváže tak na pilotní projekt z loňského roku v Sadech Bratří Čapků, který ukázal, že chytré zavlažování dokáže snížit spotřebu vody až o jednu čtvrtinu a šetří energie. Je to tak další konkrétní krok v rámci projektu Udržitelná dvojka, kterým se radní Prahy 2 aktivně snaží řešit důsledky klimatických změn.
 • Městská část Praha 2 získala další ocenění


  Starostka Jana Černochová převzala z rukou ředitele Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Davida Feltla ocenění za nejlépe spolupracující organizaci.
 • Soutěž o návrh revitalizace parku U Hradeb


  Městská část Praha 2 vyhlásila soutěž o návrh na revitalizaci území, které se nachází mezi ulicí Horská a novoměstským opevněním. Cílem otevřené soutěže je najít návrh s nejvhodnějším přístupem k jeho obnově z pohledu architektonického a krajinářského řešení. Soutěžící mohou své návrhy podávat do 22. 2. 2021 a výsledky by měly být zveřejněny v březnu.
 • Další krok v energetickém managementu v Praze 2


  Radnice městské části Praha 2 se nyní může pochlubit přesným systémem měření energií, který je vybaven i hlášením poruch v případě havárií. Je to další konkrétní krok v rámci projektu Udržitelná dvojka, kterým se radní Prahy 2 aktivně snaží řešit důsledky klimatických změn.
 • Vánoce s IZS a Správou služeb letos v Praze 2 jinak


  Starostka Prahy 2 Jana Černochová a radní pro bezpečnost Michal Zuna v pondělí poděkovali složkám Integrovaného záchranného systému i pracovníkům Správy služeb hlavního města Prahy za spolupráci v letošním roce a také každodenní nasazení i pomoc občanům Prahy 2. Letos poprvé se vzhledem k epidemiologické situaci tradiční vánoční setkání konalo v omezeném počtu i jednodušší formě.
 • Vánoční setkání s řediteli škol zřizovaných městskou částí Praha 2 a zástupci DDM


  Starostka Prahy 2 Jana Černochová se dnes setkala s řediteli základních a mateřských škol a zástupci Domu dětí a mládeže Praha 2. Poděkovala jim za obrovské úsilí, se kterým se ve výjimečném roce věnovali výchově a vzdělávání dětí.
 • Domovy pro seniory v Praze 2 spustily další novinku


  Centrum sociálních služeb Praha 2 přišlo v tomto předvánočním období s další novinkou. Vedle audio či videohovorů budou moci klienti v domovech pro seniory nově využívat specializované místnosti a setkávat se tak s rodinnými příslušníky i přáteli.
 • Na dvojce se po roce opět bruslí. Tentokrát Praha 2 zřídila kluziště v Grébovce a na Folimance


  Městská část Praha 2 umožnila v tomto týdnu milovníkům ledních sportů opět bruslit na umělém ledu. Nově je kluziště v parku na Folimance, aby bylo dostupnější obyvatelům nuselské, vyšehradské a novoměstské části Prahy 2. Druhé je na stejném místě jako před rokem – v Grébovce.
 • Praha 2 se důrazně ohrazuje proti informacím z reportáže České televize a nepodloženým útokům opozičních zastupitelů


  Městská část Praha 2 se důrazně ohrazuje proti informacím, jež byly zveřejněny v reportáži s názvem Investice a exekuce, která byla odvysílaná v rámci pořadu Reportéři ČT dne 7. prosince 2020.
 • Praha 2 již třetí rok podporuje Giving Tuesday


  Městská část Praha 2 se letos potřetí připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. Světový den štědrosti a dobrých skutků se slaví vždy první úterý následující po Dni díkůvzdání a účastní se ho tisíce osob, firem a organizací z celého světa.
 • V parcích Prahy 2 byly vysazeny nové stromy


  Rada městské části Praha 2 na svém jednání 2. listopadu 2020 rozhodla o zajištění náhradní výsadby stromů v parcích na území městské části Praha 2 a související odborné pětileté péči. Společnost Gartensta Plus, s. r. o., zajistí výsadbu 27 kusů dřevin, většinou listnatých, do parků Riegrovy sady, Havlíčkovy sady, Folimanka a Lumírovy sady, čímž nahradí nuceně vykácené či poničené stromy.
 • Kriminalita v Praze 2 má letos klesající tendenci


  Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to z údajů Policie České republiky. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných trestných činů.
 • Rodiče, pedagogové i děti se dočkali. Prvňáci a druháci se vrátili zpět do školních lavic i v Praze 2


  Ve středu 18. listopadu se žáci prvních a druhých tříd škol zřizovaných městskou částí Praha 2 vrátili zpět do lavic. Jednalo se celkem o 817 dětí z deseti základních škol. Radnice tento krok vítá a doufá i v brzký návrat žáků devátých ročníků.
 • Městská část Praha 2 darovala policistům vybavení do posilovny i do přímého výkonu služby


  Praha 2 dnes ráno oficiálně předala Obvodnímu ředitelství policie Praha II věcný dar v podobě nákupu posilovacího stroje s příslušenstvím, který umožní policistům zvyšování fyzické kondice a 8 ks svítilen s výstražnými kužely ke zlepšení kvality výkonu služby v celkové hodnotě 49.700,- Kč. S vyčleněním částky z rozpočtu souhlasila Rada městské části Praha 2 na svém červnovém jednání.
 • Úřad MČ Praha 2 obhájil ocenění Přívětivý úřad


  Na vchodových dveřích Úřadu městské části Praha 2 je samolepka „Přívětivý úřad“ již od června 2016. Ocenění se podařilo obhájit i v letošním, v pořadí již pátém, ročníku motivační soutěže pořádané Ministerstvem vnitra ČR.
 • Praha 2 pokračuje v řešení havarijního stavu budovy bývalého nádraží Vyšehrad


  Městská část Praha 2 pokračuje v boji o záchranu nemovité kulturní památky. V polovině října podala trestní oznámení pro obecné ohrožení a objekt na vlastní náklady zabezpečila umístěním technických zábran. Starostka Prahy 2 Jana Černochová zároveň znovu vyzvala primátora hl. m. Prahy, aby situaci neprodleně řešil.
 • Praha 2 představuje nový projekt Udržitelná dvojka


  Městská část Praha 2 startuje nový projekt Udržitelná dvojka. Jeho prostřednictvím budou mít nyní občané přehled o připravovaných nebo realizovaných opatřeních v oblasti životního prostředí, adaptace na klimatické změny a energetiky. Projekt bude také podporovat aktivity zaměřené na zlepšování životního prostředí a usilovat o zapojení škol i veřejnosti do diskuze k tématu.
 • Úřad MČ Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních a dočasně mění úřední hodiny


  V souvislosti s krizovým opatřením Vlády ČR upravila městská část Praha 2 provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později - ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do 16:00 hodin. V pátek 30. října pak zůstanou dveře úřadu zavřeny.
 • Praha 2 pomáhá seniorům i samoživitelkám


  Městská část Praha 2 ani v těchto dnech nezapomíná na nejohroženější skupinu obyvatel – seniory a také na rodiny samoživitelů, kterých se vládní restrikce dotýkají vůbec nejvíce.
 • Městská část Praha 2 odmítá akceptovat katastrofální stav budovy bývalého nádraží Vyšehrad a podává trestní oznámení


  Zástupci druhé městské části odmítají akceptovat katastrofální stav budovy bývalého nádraží Vyšehrad a naprostou nečinnost stávajícího vlastníka! Po aktuálním šetření na místě objektu, kdy bylo zjištěno výrazné narušení střešní konstrukce, podala městská část trestní oznámení pro obecné ohrožení.
 • Praha 2 zprostředkovala svým občanům psychologickou pomoc


  Občané druhé městské části si mohou promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim, stejně jako na jaře, zprostředkovala radnice Prahy 2.
 • Setkání s řediteli základních a mateřských škol


  Starostka Prahy 2 Jana Černochová se dnes v budově vinohradské radnice setkala s řediteli základních a mateřských škol zřizovaných městskou částí, aby zjistila, jak vypadá krizové opatření Vlády ČR ve školské praxi.
 • Radnice Prahy 2 si připomíná Památný den sokolstva


  Městská část Praha 2 si ve čtvrtek 8. října připomněla Památný den sokolstva, který je od roku 2019 významným dnem ČR. Slavnostního aktu u rozvinuté sokolské vlajky v budově vinohradské radnice na náměstí Míru se zúčastnila starostka v doprovodu radních i zástupci tří sokolských jednot z Prahy 2 – T. J. Sokol Pražský, T. J. Sokol Vyšehrad a T. J. Sokol Královské Vinohrady.
 • Dílčí projekt revitalizace Riegrových sadů postoupil do finále národní architektonické soutěže


  Praha 2 postupně revitalizuje jeden z nejkrásnějších pražských parků – Riegrovy sady, ten se nachází na ploše 10,5 hektarů mezi Polskou, Chopinovou, Vozovou a Italskou ulicí.
 • Městská část Praha 2 darovala strážníkům figuríny pro nácvik resuscitace


  Praha 2 dnes ráno předala Obvodnímu ředitelství městské policie Praha 2 věcný dar v podobě figurín pro nácvik resuscitace v dospělém i dětském provedení spolu s příslušenstvím v celkové hodnotě 47.843,- Kč. S vyčleněním částky z rozpočtu městské části souhlasila Rada městské části Praha 2 na svém červnovém jednání.
 • Praha 2 chrání klienty centra sociálních služeb


  Centrum sociálních služeb Praha 2 dle nařízení Hygienické stanice hl. m. Prahy v tomto týdnu přistoupilo k omezení návštěv v domovech pro seniory a také ukončilo provoz jídelny pro seniory a veřejnost v Máchově ulici.
 • Praha 2 je nejlepším místem pro podnikání v metropoli


  Městská část Praha 2 je podle srovnávacího výzkumu analytické agentury Datank nejlepším místem pro podnikatele v metropoli. Ve srovnání mezi 22 pražskými městskými částmi se Praha 2 umístila na prvním místě a potvrdila tak renomé transparentní městské části, která je přívětivá vůči podnikatelům a vytváří jim ty nejlepší podmínky.