1 2 3 4 5  další 
 • Praha 2 pokračuje v distribuci dezinfekce svým občanům, pro velký zájem rozšiřuje výdejní dobu a otvírá nové distribuční centrum


  Hned v prvním týdnu se akce setkala s velkým zájmem, kdy radnice uspokojila cca 400 žadatelů. Přistoupila proto k rozšíření výdejní doby na PO až ČT od 8 do 16 hodin. Vstříc chce vyjít také obyvatelům ze vzdálenějšího koutu městské části, proto ve dnech 8. a 9. dubna 2020 otevře v době od 9 do 16 hodin další distribuční centrum a to v informační kanceláři ul. Jaromírova 23.
 • Centrum sociálních služeb Praha 2 má dostatek ochranných prostředků a žádného nakaženého klienta


  Centrum sociálních služeb Praha 2 (CSSP2) poskytuje svým klientům i v době koronavirové epidemie špičkovou péči. Spoléhá při tom na pomoc zřizovatele, jímž je městská část Praha 2. Prioritou je zdraví klientů, jejich ochrana před nákazou a psychická pohoda.
 • NEpleteme pomlázky s Městskou policií Praha 2


  Jedenáctý ročník oblíbené akce „Pleteme pomlázky s Městskou policií Praha 2“ má kvůli probíhajícímu nouzovému stavu zcela jinou podobu. Navzdory současným krizovým opatřením však malí koledníci o tento symbol Velikonoc nepřijdou. Strážníci jim upletené pomlázky zanechají u vybraných škol.
 • Terénní jednání s vedením mateřských škol


  Další porada starostky Prahy 2 Jany Černochové, do jejíž gesce spadá oblast školství, se uskutečnila ve středu na hřišti Základní a mateřské školy Na Smetance, tentokrát s vedením mateřských škol. Zúčastněné ředitelky společně řešily zápisy do školek i jejich letní provoz.
 • Praha 2 chce pomoci samoživitelkám a samoživitelům


  Praha 2 si uvědomuje pravděpodobnost ekonomického dopadu současných krizových opatření vlády na životní úroveň a soběstačnost některých rodin, zejména samoživitelek a samoživitelů a je připravena jim nabídnout pomocnou ruku.
 • Praha 2 začne svým občanům rozdávat dezinfekci


  Radnice bude od čtvrtka 2. dubna vydávat občanům s trvalým pobytem v Praze 2 dezinfekci. Celkem v prvních dnech rozdá cca 1500 litrů dezinfekčního roztoku.
 • Praha 2 vychází vstříc podnikatelům


  Radní Prahy 2 dnes na svém jednání schválili svůj záměr pomoci živnostníkům a podnikatelům, na které dopadají krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem.
 • Na kostele svaté Ludmily na náměstí Míru bude k uctění stoletého výročí vyvěšena státní vlajka


  Slavnostní vyvěšení státní vlajky České republiky na věžích kostela sv. Ludmily na náměstí Míru v pondělí 30. března je poctou dni 100. výročí uzákonění státní vlajky Československé republiky a dnešní České republiky.
 • Praha 2 pokračuje s výsadbou stromořadí i letos


  Navzdory současnému nouzovému stavu a krizovým opatřením vlády pokračuje Praha 2 a TSK a.s. v těchto dnech s dosadbou uličních stromořadí. Jedná se v pořadí již o IV. etapu výsadby a rozhodně ne poslední. S uvolněním finančních prostředků ze svého rozpočtu počítá radnice městské části i letos.
 • V Praze 2 zasedala Bezpečnostní rada


  Dnes dopoledne opět zasedla Bezpečnostní rada městské části Praha 2 a vyhodnotila aktuální situaci a dopad vládních opatření na každodenní život občanů i provoz a chod úřadu, příspěvkových organizací a složek IZS. Jednání rady se zúčastnili radní Prahy 2 i zástupci hasičů, policie a městské policie.
 • Praha 2 chce vyjít vstříc podnikatelům


  Radní Prahy 2 dnes v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem projednávali dopad krizových opatření vlády na živnostníky, podnikatele a další občany. Předběžně rozhodli o odkladu splátek nájemného za nebytové prostory ve správě městské části těm, kterých se nařízení dotklo, a museli svou provozovnu uzavřít. Radní se zároveň shodli na pozastavení valorizace nájemného u nebytových prostor pro tento rok. Svá rozhodnutí schválí na nadcházejícím jednání rady v pondělí 30. března 2020.
 • Porada s řediteli škol proběhla v terénu


  Víc než kdy jindy městská část v těchto dnech komunikuje s řediteli škol v Praze 2 a zjišťuje jejich potřeby, mírní obavy a vyjadřuje podporu.
 • Praha 2 na seniory nezapomíná


  Městská část si uvědomuje, že senioři patří z hlediska možné nákazy koronavirem mezi nejohroženější skupinu obyvatel, a proto dělá maximum pro jejich ochranu a informovanost.
 • Praha 2 uzavřela své mateřské školy


  Rada městské části Praha 2 dnes na svém jednání rozhodla po dohodě s řediteli školek o jejich uzavření, a to od úterý 17. března 2020 do odvolání.
 • Praha 2 pokračuje v preventivních opatřeních


  V souvislosti s vyhlášením tzv. nouzového stavu přijímá městská část další preventivní opatření. Od pondělí 16. března 2020 se upravuje provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost, ruší se jednání komisí a výborů, zakazují se návštěvy v budově úřadu.
 • Praha 2 upozorňuje na časté nedodržování zákona ze strany poskytovatelů krátkodobého ubytování typu Airbnb


  Pracovní skupina hlavního města Prahy zabývající se problematikou krátkodobých ubytování připravila dle informací magistrátu legislativní změny upravující toto podnikání. Praha 2 si od navržených změn slibuje větší vymahatelnost zákonných povinností ubytovatelů.
 • Městská část Praha 2 bude opět hospodařit s vyrovnaným rozpočtem


  Zastupitelé Prahy 2 schválili na svém zasedání v pondělí 24. února 2020 rozpočet a finanční plán zdaňované činnosti městské části na rok 2020. I v tomto roce bude mít Praha 2 vyrovnané hospodaření ve výši 759,14 mil. korun. Nejvíce peněz investuje do školství.
 • V Riegrových sadech byly pokáceny tři smrky napadené kůrovcem


  Městská část Praha 2 dala pokácet tři smrky v severní části Riegrových sadů. Usychaly od loňského podzimu, v úterý odpoledne se potvrdilo napadení kůrovcem. Stromy byly pokáceny a dřevní hmota odstraněna, aby se kůrovec nešířil dál.
 • Praha 2 bude i dále bez heren a kasin!


  Rada městské části Prahy 2 v pondělí 17. února 2020 projednala návrh obecně závazné vyhlášky hl. m. Prahy, regulující provozování hazardních her na území hl. m. Prahy a odsouhlasila své stanovisko.
 • Praha 2 si připomene 200 let od narození Boženy Němcové


  Zítra 4. února tomu bude 200 let, kdy se narodila česká spisovatelka Božena Němcová, která významnou část svého života strávila na Novém Městě.
 • Aktuální informace k projektu Nový domov


  Jak jsme již několikrát avizovali, Praha 2 plánuje výstavbu moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek. Ten bude vybudován místo stávajících tenisových kurtů mezi ulicemi Italská, Lichnická, Španělská a Kunětická. V současné době probíhá výběrové řízení na projektovou dokumentaci.
 • Odhalení pamětní desky věnované Václavu Havlovi


  Městská část Praha 2 ve středu 18. prosince 2019 odpoledne odhalila pamětní desku věnovanou Václavu Havlovi na domě na Rašínově nábřeží, kde prožil většinu svého života.
 • Změny v zónách placeného stání


  Rada městské části Praha 2 na svém včerejším jednání odsouhlasila návrh změn v zónách placeného stání. Rozhodnutí tak zohlednilo četné žádosti a připomínky občanů Prahy 2.
 • Praha 2 získala titul Chytré město 2019


  O titulu Chytré město 2019 v kategorii do 100 tisíc obyvatel rozhodla porota v rámci letošního ročníku soutěže „Chytrá města pro budoucnost“, kdy vítěze jednotlivých kategorií vybírala ze dvou stovek přihlášených projektů.
 • Veřejné kluziště Na Smetance zahájilo provoz


  Milovníci ledních sportů si letos přijdou na své i v Praze 2. Dětem i široké veřejnosti se dnes otevřelo kluziště v areálu ZŠ a MŠ Na Smetance a nebude v rámci městské části rozhodně jediné. Přípravy vrcholí rovněž v Havlíčkových sadech.
 • Vinice Grébovka správce nemění


  Rada městské části na svém posledním zasedání souhlasila s výběrem dodavatele na údržbu vinice Grébovka.
 • Praha 2 zahájila veřejnou sbírku pro psí útulky


  Městská část Praha 2 se již druhým rokem připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Ten se slaví vždy první úterý následující po Dni díkůvzdání a účastní se ho tisíce osob, firem a organizací z celého světa.
 • Zastupitel Radim Perlín složil mandát


  Člen zastupitelstva RNDr. Radim Perlín, Ph.D. rezignoval na mandát člena Zastupitelstva městské části Praha 2, nahradil jej RNDr. Adam Růžička, Ph.D.
 • Ohňostroj v Praze bude!


  Rada městské části na svém dnešním jednání udělila záštitu novoročnímu ohňostroji v Praze a souhlasila s jeho uspořádáním na pozemku městské části, konkrétně v oblasti Bastionu.