1 2 3 4 5  další 
 • Slavnostní spuštění hry Skryté příběhy


  Společnost Tripeduca a městská část Praha 2 vás zvou na slavnostní spuštění hry „Skryté příběhy“. Koná se ve čtvrtek 25. května 2017 od 16:00 na Folimance pod záštitou a za účasti starostky Prahy 2 Jany Černochové.
 • Městská část Praha 2 nabídne volné byty formou aukce


  I v letošním roce pokračuje městská část Praha 2 v prodeji obecních bytů novým vlastníkům formou veřejné soutěže na principu aukce. Záměrem radnice je prodat touto formou do konce letošního roku 45 bytových jednotek novým majitelům. První letošní aukce se koná 12. června v budově Novoměstské radnice na Karlově náměstí.
 • Nové projekty Smart City usnadní řešení v těžkých životních situacích a pomohou rodinám s dětmi


  Radní Prahy 2 dnes schválili čtyři nové projekty z konceptu Smart City v sociální oblasti. Budou realizovány v průběhu příštího roku. Usnadní obyvatelům Prahy 2 orientaci v běžných životních situacích, ale také v krizových okamžicích.
 • Deset let knihovny na adrese Vinohradská 69


  V pondělí 15. května 2017 uplyne deset let od chvíle, kdy městská část Praha 2 otevřela nově zrekonstruované prostory na Vinohradské 69. Z dosavadního sídla v Korunní 15 se sem tehdy přemístil celý knižní fond a personál Knihovny na Vinohradech, která je příspěvkovou organizací městské části.
 • Praha 2 uctila památku „neznámých“ hrdinů heydrichiády


  Městská část Praha 2 připravuje k letošnímu 75. výročí vojenské operace Anthropoid několik vzpomínkových akcí. První z nich se uskutečnila 10. dubna v Italské ulici na Vinohradech, kde starostka Prahy 2 Jana Černochová společně se zástupci Roty Nazdar, Československé obce legionářské a Iniciativy Anthropoid 1942–2017 odhalila dvě pamětní desky věnované obětavým členům domácího odboje.
 • Praha 2 podporuje práci s bezdomovci


  Městská část Praha 2 se chce i do budoucna podílet na rozšířeném terénním programu zaměřeném na práci s bezdomovci, na kterém spolupracuje od roku 2015 s organizací Naděje. Rozhodli o tom radní městské části.
 • Havlíčkovy sady i náplavku oživí různé akce, rozhodli radní Prahy 2


  Radní Prahy 2 na svém dnešním jednání rozhodli o tom, že se na území městské části bude letos na jaře konat několik zajímavých kulturních a volnočasových akcí, a to ve spolupráci s radnicí. Městská část totiž zdaleka není jen pořadatelem oblíbeného zářijového Vinobraní na Grébovce, na celé řadě jiných akcí pořádaných během roku se podílí i jako spolupořadatel.
 • Praha 2 zahajuje další ročník Senior akademie


  Celkem 12 dvouhodinových přednášek na téma ochrana života, zdraví a majetku pořádá pro své dříve narozené spoluobčany městská část Praha 2 ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy. Senior akademie byla slavnostně zahájena ve středu 1. března 2017 ve 14:00 za účasti místostarosty pro oblast bezpečnosti Martina Víška.
 • Zastupitelé Prahy 2 schválili rozpočet městské části na rok 2017


  Městská část Praha 2 bude letos hospodařit s rozpočtem ve výši 585, 5 mil. korun. Rozpočet pro letošní rok schválili zastupitelé na svém dnešním zasedání s tím, že příjmy městské části jsou navrženy ve výši 378, 9 mil. korun, což je zhruba o 14 milionů korun více než v roce 2016. Pro vyrovnané hospodaření městská část použije finanční prostředky z úspor hospodaření z předešlých let ve výši 206,6 mil. korun.
 • S úklidem ulic v Praze 2 začínají pomáhat vězni


  Do úklidu ulic v Praze 2 se od počátku tohoto týdne zapojují vězni. Revoluční novinka, s kterou nyní přichází městská část Praha 2 ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR a úklidovou firmou Komwag, souvisí s novou koncepcí vězeňství, připravenou Ministerstvem spravedlnosti ČR.
 • Centrum sociálních služeb Praha 2 je prvním akreditovaným zařízením pobytových sociálních služeb v hlavním městě


  Centrum sociálních služeb Praha 2 úspěšně prošlo akreditačním šetřením Spojené akreditační komise, o. p. s. (SAK). Je prvním poskytovatelem pobytových sociálních služeb v Praze a třetím v České republice, které toto ocenění získalo.
 • Průchod z Folimanky na Bastion je opět volný


  Více než tři roky neměli návštěvníci Folimanky možnost zvolit si při cestě na Ztracenku a směrem ke Karlovu průchod skrz novoměstské hradby, vybudovaný zároveň s rekonstrukcí Bastionu. Kvůli nedaleké havárii zdi byl, stejně jako točité schodiště vedoucí nahoru na terasy, uzavřen. Nyní jsou opravy hradeb dokončeny a nejkratší cesta k Bastionu a Ztracence je volná.
 • Advent v protiatomovém krytu na Folimance


  Přesně týden před Štědrým dnem pronikne kouzlo adventu i do krytu civilní ochrany na Folimance. Na všechny, kteří se rozhodnou využít letošní poslední možnosti bunkr navštívit, tu čeká milá předvánoční atmosféra. A na prvních 500 návštěvníků svařák zdarma. Oblíbenou víkendovou destinaci můžete navštívit 17. prosince 2016 kdykoliv mezi 9. a 15. hodinou.
 • Městská část Praha 2 odhalila pamětní desku bývalé příslušnici Britského královského letectva


  Od úterý 6. prosince 2016 připomíná pamětní deska na domě v Podskalské ulici 3, že zde žila plukovnice Britského královského letectva Joy Turner-Kadečková. Městská část Praha 2 nechala desku zřídit k nedožitým 95. narozeninám své čestné občanky. Slavnostního odhalení se zúčastnila starostka Jana Černochová.
 • Městská část přichystala pro Pražany předvánoční dárek v podobě koncertů v chrámových interiérech


  Krásnou hudbou v neméně krásném prostředí oslaví městská část Praha 2 adventní období. Letos stejně jako v předchozích dvou letech pořádá Cyklus adventních koncertů v kostelích, který začíná již 1. prosince v 18 hodin a bude pokračovat každý týden až do vánočních svátků. Vstup na všechny čtyři koncerty je zdarma.
 • Připomínky Dne válečných veteránů začnou v Praze 2 už v pondělí


  Den válečných veteránů, významný den České republiky a mezinárodně uznávaný svátek, připadá na 11. listopad. Právě v tento den roku 1918 skončila první světová válka. Symbolem vzpomínky na válečné veterány je květ vlčího máku, který si dle tradice lidé (zejména západně od naší země) připínají na klopu již deset dní předem.
 • Radnice Prahy 2 uspořádala setkání k Zelené zahradě Smetanka


  Z iniciativy starostky Prahy 2 Jany Černochové se v úterý odpoledne setkali zástupci ZŠ Na Smetance, zástupci rodičů zdejších žáků, představitelé radnice Prahy 2 a členové komunitní Zelené zahrady Smetanka. Tématem setkání bylo využití pozemku na rohu ulic Italská a Na Smetance.
 • Letošní Vinobraní na Grébovce mělo nejvyšší návštěvnost v celé jeho historii


  Jubilejní 10. Vinobraní na Grébovce, které se konalo ve dnech 23. a 24. září 2016, mělo rekordní účast. Návštěvnost se blížila 35 tisícům lidí, což je zhruba o 10 tisíc návštěvníků více než v loňském roce.
 • Burčák je hotov, Vinobraní na Grébovce může začít


  Na historické vinici Grébovka bylo dnes živo. Symbolické vylisování prvních hroznů, požehnání úrodě a ochutnávka prvního burčáku po tiskové konferenci se stalo stejně jako v jiných letech předznamenáním toho, že oblíbené Vinobraní na Grébovce se blíží. Každoročně ho navštíví desetitisíce lidí.
 • Pokračování prodeje bytového fondu v Praze 2


  Zastupitelstvo městské části Praha 2 mělo 19. září 2016 na programu 20 bodů k prodeji obecních domů a bytů. Ten byl zahájen již v minulém volebním období. Ke schválení prodeje však nedošlo, navržená usnesení nezískala potřebný počet hlasů. Koalice ODS, TOP 09 a OSB tak bude hledat nové řešení, jak v prodeji pokračovat.
 • Praha 2 bude financovat restaurování sochy sv. Josefa v karlovském kostele


  Zastupitelé Prahy 2 na svém zasedání v pondělí 19. září 2016 rozhodli o přidělení dotace kostelu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově. Radnice poskytne karlovskému kostelu 150 tisíc korun na restaurování poškozené sochy sv. Josefa, tvořící součást Svaté rodiny v Betlémské kapli.
 • Praha 2 podporuje zaměstnané rodiče, postaví jim jesle


  V Praze 2 vzniknou nové jesle pro děti do tří let. Projekt bude částečně financovat městská část sama, část peněz chce získat z dotací. Zastupitelé na svém dnešním zasedání souhlasili s tím, že městská část bude žádat o finanční podporu z operačního programu Praha – Pól růstu ČR, jehož prostřednictvím hlavní město Praha přerozděluje peníze z evropských fondů jednotlivým žadatelům.
 • Desáté narozeniny Vinobraní na Grébovce s jubilantem Karlem IV. a legendárními Stromboli


  Desetiletí vinařských slavností, odehrávajících se každý rok mezi svátkem sv. Ludmily a sv. Václava pod značkou Vinobraní na Grébovce, oslaví obyvatelé Prahy 2 spolu se svými radními a zastupiteli ve dnech 23. a 24. září 2016.
 • Děti budou mít Na Smetance nové hřiště


  Multifunkční hřiště s celoročním provozem vznikne během příštího roku na pozemku na rozhraní ulic Na Smetance a Italská. Pozemek městská část v minulosti pronajímala volejbalovému oddílu a v poslední době tu dočasně hospodařil spolek Zelená zahrada. O možnost využívat pozemek pro sportovní účely požádala radnici ředitelka ZŠ Na Smetance Hana Vítová.
 • Ve Štěpánské přivítá prvňáčky manželka prezidenta se starostkou Prahy 2


  Výjimečný první školní den prožijí žáci v ZŠ u sv. Štěpána. Prvňáčky tam přijde přivítat 1. září při zahájení školního roku manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová a starostka Prahy 2 Jana Černochová.
 • Městská část Praha 2 modernizuje mapový portál


  Oficiální mapový portál Prahy 2 webGIS byl vloni v soutěži Zlatý erb ohodnocen jako „nejlepší elektronická služba“ v krajském kole a v celorepublikovém klání se umístil na skvělém druhém místě. Nyní přichází se zcela novým řešením úvodního mapového portálu a moderními mapovými aplikacemi v mapovém klientu Spinbox.
 • Radnice Prahy 2 zahajuje prodej obecních bytů ve veřejné aukci


  Městská část Praha 2 zahajuje prodej volných bytových jednotek formou veřejné aukce. V této pilotní fázi se to týká osmi bytů v oblasti Vinohrad a Nového Města.
 • Stovky dětí si užívaly nabité odpoledne na akci Stav Beztíže


  Zábavně-motivační akce pod názvem Stav Beztíže se konala 29. června 2016 na veřejném dětském hřišti u vinohradské vodárny pro širokou veřejnost i děti a mládež z rizikových skupin. Stejně jako vloni se toto zábavně-sportovní odpoledne plné turnajů, tvůrčích workshopů a tanečních a hudebních vystoupení s dětskými „hvězdami“ setkalo s živým ohlasem veřejnosti.
 • Obyvatelé Prahy 2 mají přívětivou radnici


  Na vchodových dveřích Úřadu městské části Praha 2 přibyla další samolepka, ujišťující návštěvníky o maximální vstřícnosti a otevřenosti úředníků, s nimiž tu přijdou do styku. Vinohradská radnice byla v celostátní soutěži ohodnocena jako druhá nejlepší v hlavním městě. Nálepku „Přívětivý úřad“ získala oficiálně v úterý 7. června 2016.
 • Zastupitelé rozhodli: Pracovníci Centra sociálních služeb Praha 2 si zaslouží vyšší platy


  Městská část Praha 2 finančně podpoří Centrum sociálních služeb Praha 2, které patří k nejkvalitnějším zařízením v sociální oblasti v tuzemsku. Zastupitelé Prahy 2 rozhodli na svém dnešním zasedání o tom, že na platy zaměstnanců Centra přispějí částkou 2 948 300 korun.