1 2 3 4 5  další 
 • Vinice Grébovka správce nemění


  Rada městské části na svém posledním zasedání souhlasila s výběrem dodavatele na údržbu vinice Grébovka.
 • Praha 2 zahájila veřejnou sbírku pro psí útulky


  Městská část Praha 2 se již druhým rokem připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Ten se slaví vždy první úterý následující po Dni díkůvzdání a účastní se ho tisíce osob, firem a organizací z celého světa.
 • Zastupitel Radim Perlín složil mandát


  Člen zastupitelstva RNDr. Radim Perlín, Ph.D. rezignoval na mandát člena Zastupitelstva městské části Praha 2, nahradil jej RNDr. Adam Růžička, Ph.D.
 • Ohňostroj v Praze bude!


  Rada městské části na svém dnešním jednání udělila záštitu novoročnímu ohňostroji v Praze a souhlasila s jeho uspořádáním na pozemku městské části, konkrétně v oblasti Bastionu.
 • Adventní zastavení u Ludmily


  První adventní neděli zavítaly na náměstí Míru desítky Pražanů všech věkových kategorií, kteří si nechtěli nechat ujít bohatý doprovodný program a slavnostní rozsvícení vánočního stromečku.
 • Praha 2 získala titul Město pro byznys desetiletí


  Srovnávací výzkum agentury Datank ukázal, že Praha 2 letech je nejlepším místem pro podnikatele v metropoli za posledních deset let. Za tuto dobu titul Město pro byznys získala městská část již čtyřikrát. Dnešní titul Město pro byznys desetiletí je tak oceněním mnohaleté a usilovné práce celého úřadu.
 • Vandalové poničili výsadbu stromů Sluneční stráně


  Neznámý vandal poškodil mladé stromky v parku Folimanka v lokalitě tzv. Sluneční stráně, Praha 2 podává trestní oznámení.
 • Výstava Sametové vzpomínky


  V pátek 22. listopadu 2019 byla v galerii Novoměstské radnice v Praze 2 oficiálně zahájena výstava SAMETOVÉ VZPOMÍNKY, která je vyústěním výtvarné soutěže žáků a studentů uměleckých škol v rámci letošního 4. ročníku festivalu Víno a umění Praha věnovaného 30. výročí sametové revoluce.
 • Praha 2 má konečně chodník k hlavnímu nádraží


  Po více než desetiletém úsilí se obyvatelé druhé městské části dočkali bezpečného zpřístupnění hlavního nádraží. Nově vybudovaný chodník slavnostně otevřel místostarosta Prahy 2 Jan Korseska a náměstek primátora Adam Scheinherr.
 • Výstava fotografií i nové publikace připomínají důležité milníky


  Praha 2 si dnes ve výstavním prostoru ÚMČ společně s veřejností připomněla 30. výročí sametové revoluce a 50. výročí sebeobětování Jana Palacha.
 • Praha 2 se hodlá připojit k připomínkám blížícího se výročí smrti sv. Ludmily


  Radní městské části se tento týden shodli, že doporučí zastupitelstvu schválit vstup Prahy 2 do spolku Svatá Ludmila 1100 let. Tento spolek sdružuje obce, které mají ke svaté Ludmile vztah – a mezi ně Praha 2 bezpochyby patří. Na jejím území se totiž nachází největší kostel na světě, který je této světici věnován. Se vstupem do spolku souhlasí i farář u sv. Ludmily, otec Jakub Berka.
 • Praha 2 bude vylepšovat Portál životních událostí


  Rada MČ Praha 2 odsouhlasila výběr dodavatele na zakázku malého rozsahu „Zajištění podpory Portálu životních událostí“. Vítězem se stala firma UnitX, s. r. o.
 • Multifunkční hřiště Na Smetance bylo slavnostně otevřeno


  Ve středu 6. listopadu ve 13 hodin došlo k dlouho očekávanému slavnostnímu otevření nového multifunkčního hřiště v areálu ZŠ a MŠ Na Smetance. To bylo přes mnohé překážky zprovozněno po více jak roční výstavbě.
 • Číslo veřejného osvětlení – pomocník v labyrintu města


  Praha 2 iniciovala správce veřejného osvětlení ke kontrole stožárů, resp. štítků s identifikačními čísly. Šestimístný číselný kód je totiž významným pomocníkem složek integrovaného záchranného systému.
 • Praha 2 vysadí v parcích 46 nových dřevin


  Výsadba v parcích s následnou odbornou pětiletou péčí nahradí stromy pokácené nebo zničené vichřicí. Jde o normové školkařské výpěstky, které budou dodány s kvalitním balem a zapěstovanou korunou.
 • Smetanka – hřiště, na kterém se nehraje…


  Praha 2 přistoupila před zprovozněním multifunkčního hřiště k odbornému ošetření javoru.
 • Cesta k hlavnímu nádraží


  Praha 2 v návaznosti na dnešní zprávu magistrátu o rozšíření tzv. chodníčku smrti z Vinohrad na hlavní nádraží celý proces osvětluje.
 • Praha 2 bude spolupořadatelem akce „TOTALITA?! Multimediální průvodce Československem 1948 - 1989“


  Rada městské části na svém posledním jednání rozhodla o spolupořadatelství akce „TOTALITA?! Multimediální průvodce Československem 1948 - 1989“. Praha 2 tak chce touto cestou podpořit ojedinělý projekt společnosti Media Park s. r. o., který umožní široké veřejnosti prostřednictvím moderní technologie pomyslný návrat v čase.
 • Peticí za obnovu stromořadí u Nuselských schodů se bude muset zabývat hlavní město Praha


  Radní Prahy 2 včera projednali „Petici za obnovu stromořadí u Nuselských schodů“ a se záměrem petentů vyslovili souhlas.
 • Budoucnost Čelakovského sadů v Praze 2


  Jak je to s Čelakovského sady u Národního Muzea? Proč není zachována celistvost parku? Otázky, které napadají nejednoho obyvatele Prahy 2.
 • Benefiční koncert nadačního fondu Dvojka srdcem pomůže občanům Prahy 2


  Nadační fond Dvojka srdcem v letošním roce slaví druhé výročí svého založení. U této příležitosti pořádá Benefiční koncert, který se uskuteční 6. listopadu 2019 od 19:30 hodin ve Velkém sále Novoměstské radnice. Návštěvníci koncertu se mohou těšit nejen na vystoupení houslisty Jaroslava Svěceného, za klavírního doprovodu Lucie Toth, ale i na představení mladých talentů ze ZUŠ Ilji Hurníka, kterým nadační fond pomohl úhradou školného. Slavnostní událost podpoří i patronka nadačního fondu, herečka Simona Postlerová.
 • Praha 2 vybírá vítězný projekt Nového domova


  Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.
 • Praha 2 nezapomíná


  Ve věku 92 let zemřela v neděli 6. října 2019 divadelní a filmová herečka, signatářka Charty 77 a dlouholetá členka činohry Národního divadla Vlasta Chramostová.
 • Praha 2 vítá nová jednání s firmou LIME


  Městská část Praha 2 avizovaný záměr magistrátu vypovědět memorandum s firmou LIME jednoznačně vítá. Na porušování podmínek memoranda a na nezákonnost používání těchto koloběžek radnice dlouhodobě upozorňuje.
 • Praha 2 má tiskovou mluvčí


  Městská část Praha 2 se rozhodla zřídit funkci tiskového mluvčího. Chce rozvíjet komunikaci prostřednictvím současných moderních technologií, více využívat sociální sítě a posílit vztahy s veřejností a médii.
 • Na letošním Vinobraní na Grébovce padlo hned několik rekordů


  Třinácté Vinobraní na Grébovce s podtitulem Roztančená dvojka, které se konalo ve dnech 20. a 21. září 2019, pokořilo hned několik rekordů. Rekordní byla návštěvnost, množství prodaného burčáku a v neposlední řadě i počet tančících lidí na přesně vymezeném prostoru.
 • Městská část Praha 2 chce přimět společnost Lime k respektování dohod o provozu elektrokoloběžek


  Městská část Praha 2 podává oznámení na provozovatele elektrokoloběžek, společnost Lime, pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Rozhodli o tom radní Prahy 2 na svém dnešním zasedání. Zároveň MČ Praha 2 žádá hlavní město Praha o bezodkladné vypovězení memoranda o rozvoji služeb sdílených kol, uzavřeného mezi hlavním městem a společností Lime. Důvodem je soustavné porušování stanovených podmínek provozu sdílených koloběžek a elektrokoloběžek na území Prahy 2 a trvalé nerespektování dohod, na nichž se městská část se společností Lime domluvila. Aktuálním podnětem jsou čísla ze statistik Městské policie, která dokazují problematičnost těchto forem dopravy v městském provozu.

 • Na území Prahy 2 se daň za bydlení zvyšovat nebude


  Praha 2 se vyjádřila odmítavě k navýšení daně z nemovitosti okamžitě, když vedení hlavního města s tímto návrhem oslovilo městské části. I nyní se řadí k těm, kdo navýšení neschvalují. „Daň z nemovitosti je platba obyvatel obcím za služby, které jim radnice poskytují. Její zvýšení by však mělo být kompenzováno snížením jiných daňových zatížení. Majitelé nemovitostí nemohou být rukojmím a platit vyšší daň za to, že něco vlastní. Jen proto, že například magistrát není schopen změnit své finanční vztahy k městským částem a slibuje do budoucna i nižší podporu městským částem,“ uvedl Jan Korseska, místostarosta Prahy 2 pro oblast financí.
 • Praha 2 zprovoznila službu pro sluchově postižené spoluobčany a seniory


  V České republice žije kolem 500 000 osob se sluchovým postižením. Služba, kterou Praha 2 právě uvedla do zkušebního provozu, usnadní nedoslýchavým a starším lidem komunikaci s úřadem. Podle místostarostky pro sociální oblast Alexandry Udženija, která se o vznik služby zasadila, může nový systém propojit nedoslýchavé občany až se čtyřmi pracovišti Úřadu městské části Prahy 2.
 • Vinobraní na Grébovce chce zdolat český rekord v počtu tanečníků na jednom místě


  Vinobraní na Grébovce si za svou třináctiletou existenci získalo pověst jedné z největších událostí podzimní Prahy. Letos se koná 20. a 21. září na tradičním místě v Havlíčkových sadech (Grébovce), o den dříve na náměstí Míru. Hvězdou letošního vinobraní bude rocková skupina Support Lesbiens.