Tipy

NKP Vyšehrad
GALERIE VYŠEHRAD (Nad Libušinou lázní): od 3. do 28. 3. zahajuje letošní výstavní program výstava obrazů a objektů Muzeum budoucnosti III. – průřez dosavadní tvorbou Dagmar Šimkové. Malířka, ilustrátorka, sochařka, neúnavná ochránkyně zvířat a přírody vůbec „mísí“ ve svých dílech symboliku H. Bosche s různorodostí a surrealistickou nadsázkou S. Dalího. l STÁLÉ EXPOZICE: Pevnost Vyšehrad v dějinách pražského opevnění; vstup do kasemat podzemního sálu Gorlice, kde je umístěno šest originálních soch z Karlova mostu; otevřeno denně: 9:30 – 17:00. l Vyšehradský hřbitov se Slavínem, otevřeno denně: 8:00 – 16:00. l Internet: www.praha-vysehrad.cz.

Novoměstská radnice
VÝSTAVY: Od 5. do 29. 3. výstava švédského výtvarníka českého původu Vladimíra Půhoného (viz níže); od 4. 3. do 4. 4. výstava fotografií největší slovenské amatérské fotosoutěže Watt 2004 – zároveň bude vystavena i kolekce fotografií zpěváka a fotoamatéra Petera Nagye Intimní obrazy. Otevřeno denně 10:00 – 18:00, kromě pondělí.

Muzeum Policie ČR
Od 14:00 jsou pořádány středeční pořady Odpoledne patří dětem: 3. 3. Princeznin zámek (pohádka, videoprojekce), 10. 3. Sportovní střelci, 17. 3. Naše sovy, 24. 3. Pohádky kolem křižovatky – divadélko „Hračka“ a 31. 3. Brumla ve městě (ve spolupráci s městskou policií). l Výstavy: od 2. do 21. 3. obrazy a plastiky Lenky Uchytilové Snění; od 19. 3. do 19. 4. Naše sovy; expozice jsou otevřeny denně kromě pondělí od 10:00 do 17:00. l Filmový čtvrtek: 11. 3. od 17:00 Návrat idiota. l Internet: www.mvcr.cz/policie/muzeum.htm.

REPREZENTAČNÍ PLES NA VINOHRADECH: Letošní ples, který připravil za podpory MČ Praha 2 již podeváté Národní dům na Vinohradech, se uskuteční v pátek 19. března. Od 20:00 čeká na taneční páry šest orchestrů (mj. Orchestr K. Vlacha, Slovácká krojovaná dechovka Vlčnovjanka, K. O. Band M. Kočárníka), tradiční Diskotéka J. Linky. Večerem budou provádět moderátoři A. Hemala a K. Pullmann.   Text: van, foto: archiv Národního domu

Toyen v galerii pod Vyšehradem
Od 25. února do 27. března je v Galerii Maldoror v Přemyslově 9 otevřena výstava významné české malířky a grafičky Toyen (vl. jménem Marie Čermínová), spolutvůrkyně artificialismu, zakládající členky Devětsilu i Surrealistické skupiny a členky SVU Mánes. V Paříži, kde žila od roku 1947, byla členkou Bretonovy Skupiny surrealistů. Na výstavě budou prezentovány její obrazy, kresby, objekty, grafika a knižní tvorba.

Vzpomínka na oběti nacismu a komunismu
V Bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě se v sobotu 20. března v 9:30, v den 611. výročí umučení sv. Jana Nepomuckého, koná vzpomínková bohoslužba za oběti nacismu a komunismu z řad kněží, řeholníků a řeholnic. Po skončení mše bude následovat uctění obětí u jejich památníku na Vyšehradském hřbitově.

Zveřejněno: 22.03.2004 – support@publix.cz
Vytisknout