Tipy

Vyšehrad
l Galerie Vyšehrad: od 28. 2. do 23. 3. výstava slovenské výtvarnice Evy Droppové Krajina ducha a duše v nás (obrazy - art brut); od 25. 3. do 13. 4. výstava Figurativní abstrakce arménského výtvarníka Muradiana Hovika, žijícího v Praze. l STÁLÉ EXPOZICE: Pevnost Vyšehrad v dějinách pražského opevnění, odtud vstup do kasemat a sálu Gorlice, kde je umístěno šest originálních barokních soch z Karlova mostu. l Informační centrum Špička (ul. V Pevnosti) v torzu gotické brány mezi branou Táborskou a Leopoldovou. Stálé expozice otevřeny denně 9:30 - 17:00. l Vyšehradský hřbitov se Slavínem, otevřeno denně 8:00 - 17:00. l Internet: www.praha-vysehrad.cz.

Novoměstská radnice
l VÝSTAVA: Od 3. do 21. 3. bude otevřena výstava Paličkovaná krajka výtvarnice Gabriely Tůmové; otevřeno denně 10:00 - 18:00, kromě pondělí.

Muzeum Policie ČR
Ve dnech 4. - 31. 3. 2003 se v Muzeu Policie ČR (Ke Karlovu 1) koná výstava 150 let hasičského záchranného sboru; otevřeno úterý až neděle od 10:00 do 17:00. Doprovodný program, zaměřený na ukázky výcviku, hasičské techniky, výstroje a ochranných pomůcek pro obyvatelstvo v případě ohrožení, bude probíhat ve dnech 12., 19. a 26. 3. vždy od 14:00 v areálu muzea.   

Koncert v kostele sv. Kateřiny
Všeobecná fakultní nemocnice, MČ Praha 2 a Společnost pro duchovní hudbu již třetím rokem pořádají koncerty v kostele sv. Kateřiny v zahradě psychiatrické kliniky fakultní nemocnice. V letošním roce se první koncert uskuteční opět 20. března, v předvečer 318. výročí narození J. S. Bacha. Profesor pražské konzervatoře a kapitulní varhaník kostela Všech svatých na Pražském hradě F. X. Thuri a hobojista Jan Thuri přednesou skladby J. S. Bacha,
G. F. Händla a vlastní skladby a improvizace. Koncert začíná v 15:30.
Jaroslav Eliáš, SDH

Žonglování a arteterapie
Občanské sdružení ART Prometheus pokračuje v březnu v realizaci projektu „Žonglování a arteterapie". Sdružení tak navazuje na dlouhodobou linii pořádání workshopů. Projekt, který vznikl za finanční podpory městské části Praha 2, je tentokrát orientován především na školní a předškolní děti navštěvující mateřské a základní školy v Praze 2.
V programu workshopu, neboli setkání účastníků s lektorem, je krátká performance s vybranými žonglovacími potřebami, seznámení dětí s historií a současností žonglování a především možnost vyzkoušet si všechny žonglovací pomůcky, osahat si je a naučit se základní principy.
Workshopy žonglování již proběhly v ZŠ Sázavská a ZŠ Legerova. Účast na projektu přislíbily i ostatní základní školy v Praze 2: ve dnech 11. 3. a 18. 3. se Workshop žonglování a arteterapie bude konat v Základní škole Slovenská. Účast na projektu je zadarmo.   

Až do 21. března jsou v galerii Indigo k vidění suché jehly Vladimíra Komárka. Galerii najdete na Vinohradské třídě č. 52, otevřeno je od pondělí do pátku, 11:00 - 17:00.
Vernisáže, která se konala 19. února, se zúčastnili rodinní příslušníci a přátelé Komárka, mezi nimi i Olbram Zoubek.
red, len

Zveřejněno: 05.03.2003 – support@publix.cz
Vytisknout