Tipy

Novoměstská radnice
- VÝSTAVY: Od 3. do 21. 9. pořádá Ministerstvo kultury ČR spolu s Velvyslanectvím Ruské federace v ČR výstavu 300 let Petrohradu. l Od 6. 9. do 31. 10. budou vystaveny Závěrečné práce studentů FAMU z katedry fotografie – výstavu pořádá FAMU a MČ Praha 2.
- Otevřeno denně 10:00 – 18:00, kromě pondělí.

Český barok
Nadace Český barok pořádá od 5. září v Lapidáriu na Starém Městě, Rámova 6, výstavu Barokní sochy na území Prahy 2. Projekt probíhá za podpory MČ Praha 2.

Výstava Oty Janečka
V prostorách nákupní galerie Atrium na Karlově náměstí se od 17. 9. do 8. 11. uskuteční retrospektivní výstava obrazů, soch a kreseb Oty Janečka. Výstava pod názvem Vše počíná vajíčkem zahrnuje půl století jeho tvorby od kubistických zátiší přes zasněné trávy a krajiny s rybníky i futurologická města let padesátých, dále tvary, organismy, buňky až po snové krajiny i mystické krajiny menhirů. Výstavu 16. září v 18:00 oficiálně zahájí herečka Blanka Bohdanová, na vernisáži zahraje Pražský originální synkopický orchestr Pavla Klikara.    

Program Bia Illusion
Bio Illusion v září uvede dvě premiéry: nový český film Želary a francouzský erotický thriller Chtíč. V jediném představení bude uveden také muzikál ČT z Divadla Ta Fantastika Johanka z Arku. Pod titulem Radost s krátkým dechem se skrývá nový dokument M. Šmídmajera, který hovoří o drogách a oslovuje teenagery. Premiérově bude uveden 25. 9. spolu s filmem Z. Zaorala Pavučina. Podrobný program Bia Ilusion najdete na www.praha2.cz/Kultura.   

Návštěva Karla IV.
Na svatého Václava, v neděli 28. září, se na Karlově náměstí uskuteční slavnost nazvaná Karel IV. přichází. Za podpory MČ Praha 2 ji pořádá umělecká agentura a hudební skupina Jagabab. A co všechno se chystá? Určitě zde potkáte císaře Karla IV. s chotí, císařovnou Annou Svídnickou, v doprovodu udatných rytířů a dvorních dam, které pro pobavení císaře a přihlížejících zatančí. Uslyšíte středověké kapely, své kousky předvede kejklíř. Náměstí ožije dobovými řemeslníky a udatnými rytíři.
Přítomné přijde pozdravit i novoměstský rychtář a konšelé – sehrají je starosta Michal Basch a jeho zástupci. V průběhu slavnosti bude otevřena středověká krčma a stánky dobových řemesel.
Středověký rej zahájí kolem půl jedenácté slavnostní příjezd císaře Karla IV. s chotí, císařským heroldem, rytíři a dvorem. Na závěr (18:00) se chystá slavnostní průvod všech účinkujících.    

van, len

Zveřejněno: 08.09.2003 – support@publix.cz
Vytisknout