Tělesně postižené děti podpořili hokejisté

Téměř padesát dětí z osmi ústavů pro tělesně postižené se utkalo 17. května v areálu Jedličkova ústavu při finálových zápasech celostátního turnaje Hi - Tec ligy ve stolním hokeji pro handicapované děti a mládež.
Absolutními vítězi letošního IV. ročníku se stali Martin Zubařík ze Zbůchovského ústavu a Tomáš Fojtík z brněnské Kociánky. Právě šestnáctiletý Zubařík v přátelské exibici porazil patrony finále, hokejisty Františka Ptáčka a Richarda Žemličku. Toho doslova rozstřílel, a utkání tak skončilo výsledkem 7 : 2 pro Zubaříka v normální hrací době! „Nabídku role patrona jsem přijal rád. Pokud mám čas, podobných akcí se účastním poměrně často. Mistrovský stolní hokej je náročností skoro srovnatelný s hrou na ledě. Hrával jsem ho samozřejmě i jako kluk. Musím přiznat, že na svého dnešního soupeře jsem prostě neměl,“ komentoval porážku litvínovský hokejista Žemlička.
Základní kola soutěže ve stolním hokeji uspořádaly samostatně přihlášené ústavy a nejlepší hráči pak byli nominováni do finále. I když převažovali chlapci, stejně urputné boje svedlo o vítězství ve svých kategoriích i několik děvčat. „Děti to baví. Při turnaji zažívají obdobné pocity, jako kdyby hráli hokej na opravdové ploše. Je to sport se vším všudy. Navíc mají jedinečnou možnost se poznat a zahrát si se špičkovými hokejisty,“ dodává vychovatel Jedličkova ústavu Zdeněk Motyčka.
Finále podpořila svojí účastí i Veronika Žilková. „Vážím si těch dětí i jejich vítězství a proher. Už jenom skutečnost, kolik toho musely překonat, aby se finále zúčastnily, vypovídá o jejich obrovském nasazení a vůli. Nedivte se, že mě podobné akce tak naplňují. Stačí jen přijít a od těchto dětí dostanete mnohem více, než jim stačíte dát,“ prohlásila dojatá herečka.

Text a foto: Radim Ševčík

Zveřejněno: 10.06.2003 – support@publix.cz
Vytisknout