OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: otevření mateřských školek (Procházková Helena 27.4.2020 11:12)
  Dobrý den, kdy budou otevřeny mateřské školky ? Nebo alespoň jejich část, pokud by se např. v jídelně nemohly vystřídat všechny děti ? Část rodičů by otevření školek již nutně potřebovala. Prázdninový provoz je plánován, ale je potřebné i otevření školek v květnu a červnu. Byť by byl provoz školek omezený např. jen dopolední, do oběda nebo jen pro část dětí. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.4.2020 12:47)
   Dobrý den,

   do konce dubna přislíbilo Ministerstvo školství a Ministerstvo
   zdravotnictví manuál ke znovuotevření mateřských škol. Za předpokladu,
   že bude možné stanovené podmínky pro fungování MŠ naplnit, rádi bychom znovu otevřeli ve stejném termínu, jako budou otevřeny první stupně základních škol, tedy k 25. 5. 2020.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: dotaz na zaměstnání (Iva Rainerová 13.6.2019 8:30)
  Dobrý den, jsem OZP a mám zájem učit na některé ZŠ, nejlépe na 1.stupni, na Praze 2. Jsem absolventka FF UK, obor andragogika, ale většinu profesního života jsem pracovala v psychoterapii.
  profil.doc  
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.6.2019 8:43)

   Vážená paní Rainerová,

   prosím kontaktujte mě na petra.hainzova@praha2.cz a zašlete mi své CV. Rozešlu Váš životopis na námi zřizované základní školy.

   Hezký den,

   Petra Hainzová

 • Otázka: Dotaz (Tomáš Fučikovský 5.3.2019 17:47)
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik je možné podat přihlášek do první třídy ZŠ
  Děkuji za odpověď.
  Tomáš Fučikovský
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.3.2019 9:33)

   Dobrý den,

   je možné podat přihlášku na libovolný počet základních škol. Ovšem je třeba počítat s tím, že do jiné školy než spádové se nemusí Váš prvňáček dostat. Za předpokladu, že si nakonec vyberete jinou školu než spádovou a Vaše dítě bude přijato, bylo by určitě vhodné ostatní školy upozornit.

   Odbor školství

    

 • Otázka: hřiště u draka + grébovka (Eva Pešková 2.7.2018 9:16)
  Ráda bych se zeptala, kdy opravíte "sprchu" na hřišti u Draka v Riegrových sadech. Už si ani nemůžu vzpomenout kdy naposledy fungovala, vzhledem k tomu, že nás čeká léto, tak by to bylo fajn. Vím, že tam byly problémy s odtokem, kvůli listí ze stromů, ale teď v létě listí ani květy ze stromů nepadají... Také mě zajímá, jestli prvek, kde jsou rádoby kola na šlapání funguje správně. Když na něm děti sedí a šlapou, tak se kolo netočí a musí s ním točit rodiče ale jde opravdu hodně ztuha, tak to vydržíte tak dvě otočení a pak vám dojdou síly... Nechápu, proč tento prvek nefunguje jako ten předchozí. Tzn. když děti šlapou na kole, tak se kolo otáčí a hlavně předchozí kolo šlo snadno roztočit, s tímhle se skoro nedá hnout. Mrzí mě to, kolo bylo oblíbené, teď na to děti skoro nechodí.
  Ještě dotaz k hřišti v Havlíčkových sadech, kde je mimo provoz centrální prvek s klouzačkou. Kdy ho uvedete do provozu? Bez této atrakce se toho na hřišti moc dělat nedá... Chápu, že se musí občas provést údržba, ale dělat ji těsně před prázdninami? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.7.2018 14:10)

   Vážená paní Pešková, 

   reagujeme na Vaše otázky  ohledně veřejného dětského hřiště v Riegrových a Havlíčkových sadech.

   V loňském  roce po spuštění vodního prvku na veřejném dětském hřišti v Riegrových sadech bylo zjištěno, že dochází k nadměrnému úniku vody. Bohužel  se ukázalo, že oprava bude náročnější  a z toho důvodu bylo do návrhu rozpočtu na rok 2018 zahrnuto zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci tohoto vodního prvku. V současné době zajišťuje odbor majetku a investic zpracování projektové dokumentace. Předpoklad realizace je v roce 2019. Co se týká nového šlapacího kolotoče HAGS Pedal, byl reklamován u společnosti Hags. Reklamace byla uznána a do 14 dnů by měl být opět funkční.

   U centrálního hracího prvku na horním veřejném dětském hřišti v Havlíčkových sadech se momentálně  provádí obnova nátěrů. Údržba probíhá v době vhodných klimatických podmínek a nižší návštěvnosti veřejného dětského hřiště.

   Odbor životního prostředí 

   Bc. Pavel Flener

   referent odboru životního prostředí

 • Otázka: Spádové ZŠ (Petra Kotlářová 14.5.2018 23:19)
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli se nebude upravovat vyhláška, která upravuje spádovost jednotlivých ZŠ na Praze 2. Plánujeme se přestěhovat na Prahu 2 na školní rok 2019/2020 a jedná se mi o to, jestli se již nyní můžu spolehnout, že děti budou spadat do školy, do které by spadaly letos podle platné vyhlášky http://urad.praha2.cz/Skolske-obvody-zakladnich-skol-2.html.

  Děkuji, s pozdravem, Petra Kotlářová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.5.2018 8:13)
   Vážená paní Kotlářová,
    
   úpravu vyhlášky má v kompetenci hlavní město Praha, městské části žádné vyhlášky vydávat nemůžou. Změna spádových oblastí probíhá přibližně jednou za dva roky či podle nutnosti. Vzhledem k tomu, že v Praze 2 nelze počítat s výraznou novou zástavbou, změny ve vyhlášce bývají pouze kosmetického rázu. V tuto chvíli neplánujeme žádné změny celých ulic.

   Hezký den,

   Petra Hainzová
   vedoucí odboru školství
 • Otázka: Zápis 2017/2018 do MŠ (Markéta Bubenikova 3.4.2018 13:05)
  Dobrý den, ráda bych se zeptala kolik je možnost si podat přihlášek do materskych skol? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.4.2018 13:45)

   Dobrý den,

   počet přihlášek není nijak omezený. Můžete se přihlásit na libovolný počet mateřských škol.

   Hezký den,

    

   Petra Hainzová

   vedoucí odboru školství

 • Otázka: školky přes léto 2018 (Eva Pešková 4.1.2018 16:14)
  Dobrý den, kdy bude zveřejněný prázdninový provoz školek na léto 2018? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.1.2018 9:30)

   Dobrý den,

   děkuji za dotaz. Prázdninové provozy budeme uveřejňovat v dubnu 2018.

   Hezký den,

   Petra Hainzová
   vedoucí odboru školství

 • Otázka: Přestup dětí do MŠ (L. Bahýľová 9.10.2017 22:23)
  Dobrý den, z důvodu stěhování do Prahy v průběhu školního roku řeším přestup dětí do některé z MŠ na Praze 2. Máte prosím k dispozici údaje o případné volné kapacitě v MŠ nebo mám jednotlivé MŠ kontaktovat individuálně? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.10.2017 8:58)

   Vážená paní Bahýľová,

   až budete vědět přesně, kdy přestěhování proběhne, kontaktujte odbor školství na 236 044 189. Pracovníci odboru Vám zjistí aktuální informace týkající se volných míst na mateřských školách.

   S pozdravem

   Petra Hainzová
   vedoucí odboru školství
 • Otázka: Spadova MS (Lucie Gertner 4.9.2017 11:21)
  Dobry den, chtela bych se zeptat, jaka materska skolka je spadova v pripade bydliste ditete v ulici Lublanska. Dcera chodi do soukrome MS, vedeni skolky se nas na ni dotazuje. Mela jsem za to, ze spadove jsou vsechny MS na Praze 2, ale pry je to od nynejsiho zari jinak. Predem dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.9.2017 12:52)

   Dobrý den,

   vskutku je spádová celá městská část.

   Zde přikládám odkaz na obecně závaznou vyhlášku HLMP, ze které to tak i vyplývá. Vyhláška se ovšem týká pouze zařízení zřizovaných městskou částí.

   http://www.praha.eu/file/2413362/vyhlaska_c._7.pdf

   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školství

 • Otázka: Spádovost mateřských školek (Petra Pavlisová 21.4.2017 7:54)
  I když tady opakovaně probíhají dotazy ohedně spádovosti MŠ a na Praze 2 je momentálně spádová celá MČ, může se stát, že příští nebo další rok se to zase změní a přiblíží ještě více modelu ZŠ dle ulic? Budu podávat přihlášku pro první dítě (budou jí teprve 3, takže si stejně moc šancí nedávám) a za nějaké tři roky zase pro druhé... Nerada bych, aby v budoucnu museli chodit každý někam jinam. Navíc opravdu netuším, kam bychom patřili, a kam by nás nakonec ještě přiřadili. Např. Na Rybníčku, kam to máme nejblíž, mají jen jednu třídu, která je kapacitně velmi omezená (lokalitu odhaduji dle spádovosti ZŠ, podle bydliště patříme pod ZŠ Štepánská). Na jiných MČ, kde už mají spádovost podle ulic, to pak ve výsledku řeší tak, že když se dítě nevejde do spádové MŠ podle ulice, stejně ho prostě přiřadí jinam bez možnosti výběru rodičů a některé kamáradky musejí jezdit někam přes celou MČ do školky, kterou mají v rámci jejich Prahy téměř nejdál od domu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.4.2017 8:14)

   Dobrý den,

   v tomto směru nepředpokládáme v budoucnosti žádnou změnu. Za předpokladu, že v rámci legislativy bude předškolní vzdělávání za tři roky stále povinné, bude spádovou oblastí celá městská část.


   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školství