Školáci z Prahy 2 ozdobili stromky na náměstí Míru

Náměstí Míru zkrášlily stromky ozdobené školáky ze základních škol Prahy 2. V sousedství stánků adventních trhů "vyrostlo" deset ozdobených malých vánočních stromků. Děti je zdobily vlastnoručně vyrobenými ozdobami.

Žáci každé základní školy mohil ozdobit jeden stromek. Živé stromky – smrky pichlavé – zakoupila městská část Praha 2, která je také zřizovatelem základních škol. Ozdobené smrky zůstanou v části parku na náměstí Míru až do Štědrého dne, kdy skončí adventní trhy.
Městská část v průběhu adventního času vybere nejlépe vyzdobený stromek a základní škola, jejíž žáci ho ozdobili, získá pomyslné vítězství. Nový projekt si klade za cíl zapojit žáky do adventních aktivit. Zároveň je vede k šetrnému vztahu k přírodě, protože stromky budou na jaře přesazeny do některého z parků v Praze 2.

Zveřejněno: 30.11.2017 – webadmin@praha2.cz