Školáci soutěžili ve znalostech naší historie

Dopolední program oslav Dne válečných veteránů na náměstí Míru patřil dětským a žákovským soutěžím a kvízům ze znalostí stoleté historie našeho samostatného státu. Za hlasitého povzbuzování spolužáků se vítězem stala ZŠ Na Smetance, na dalších místech skončila ZŠ Botičská, následována ZŠ Resslova.

Žáci základních škol v Praze 2 také předali zástupcům Generálního štábu Armády ČR obrazy, které namalovali pro účastníky zahraničních misí. Nechyběly na nich symbolické rudé máky, ale například i kapr uprostřed válečného konfliktu. „Děkuji za báječné obrazy,“ řekl Jindřich Plescher z Generálního štábu s tím, že obrazy budou vojákům na zahraničních misích předány k Vánocům. Školáky pak vystřídaly děti z mateřinek, které dokázaly, že toho o naší zemi vědí opravdu hodně. Nejtěžší pro ně bylo poznat lípu, náš národní strom. Děti z mateřinek poté zapichovaly květy rudého máku ke křížkům na pietním místě, které pro tu příležitost bylo zřízeno na náměstí Míru. Co křížek, to jméno vojáka, padlého při službě vlasti v naší novodobé historii.

Text a foto: kla

Zveřejněno: 09.11.2018 – webadmin@praha2.cz