Setkání s řediteli základních a mateřských škol

Setkání s řediteli základních a mateřských škol

Starostka Prahy 2 Jana Černochová se dnes v budově vinohradské radnice setkala s řediteli základních a mateřských škol zřizovaných městskou částí, aby zjistila, jak vypadá krizové opatření Vlády ČR ve školské praxi.

Společně s řediteli tak probrali aktuální epidemiologickou situaci a podrobně se věnovali lokálním problémům. Zároveň se shodli na formulaci těch nejzásadnějších požadavků:

ü  zachování provozu MŠ co možná nejdéle

ü  zlepšení komunikace MŠMT – jasně specifikovaná pravidla pro MŠ

ü  možnost realizace MŠ v přírodě

ü  zařazení profese „učitel MŠ“ na seznam zaměstnanců „klíčových profesí“, aby mohli mít jako rodiče možnost umístit děti do vybraných školských zařízení k výkonu nezbytné péče o děti ve věku od 3 do 10 let

ü  znovuzavedení klasické prezenční výuky 1. a 2. tříd ZŠ

ü  možnost zavedení prezenčních výuky formou konzultací ve skupinách pro žáky 9. tříd ZŠ u klíčových předmětů tj. matematiky, českého jazyka, případně cizího jazyka

„Uvědomujeme si, jak je pro spoustu rodičů nesmírně náročné v těchto dnech skloubit zaměstnání a péči o rodinu. Proto také jako zřizovatelé chceme mateřské školy rozhodně ponechat v provozu co nejdéle a zajistit jim co možná nejlepší podmínky k fungování. Byli bychom také rádi, aby se co nejdříve do školních lavic vrátili prvňáci a druháci. Distanční výuka pro takto mále děti, které navíc strávily v lavicích pouze několik málo týdnů, je prakticky nemožná. Za klíčové považujeme i vzdělávání deváťáků, kteří by měli mít možnost řádné přípravy na přijímací zkoušky,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová, která má oblast školství ve své gesci.

„Rozhodně obdivuji, jak naši dvojkoví pedagogové tuto nelehkou dobu zvládají. Jsou to nepochybně profesionálové, kteří pracují v první linii s obrovským nasazením. To málo, co pro ně mohu udělat, je přenést jejich zkušenosti z praxe na místa k řešení povolaná tj. ministru školství mládeže a tělovýchovy v rámci interpelací poslanecké sněmovny,“ dodala Jana Černochová.

Zprávu zpracoval Odbor komunikace ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, vedoucí odboru a tisková mluvčí, Odbor komunikace, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 26.10.2020 – webadmin@praha2.cz