S úklidem ulic v Praze 2 začali pomáhat vězni

Do úklidu ulic v Praze 2 se od počátku tohoto týdne zapojují vězni. Revoluční novinka, s kterou nyní přichází městská část Praha 2 ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR a úklidovou firmou Komwag, souvisí s novou koncepcí vězeňství, připravenou Ministerstvem spravedlnosti ČR. Za Prahu 2 iniciovala starostka Jana Černochová projekt, jehož cílem je zapojit vězně, kteří jsou k tomu způsobilí, do pracovního prostředí, zajistit jim zaměstnání po propuštění a snížit jejich opakované návraty do věznic.

Praha 2 jako první z centrálních městských částí poskytne vězňům šanci pracovat přímo před zraky veřejnosti. „V tomto smyslu je dohoda Vězeňské služby, Komwagu a naší městské části revoluční novinkou, která vězňům umožní zapojit se do běžného prostředí s vědomím, že dělají potřebnou práci. Úklidové firmy se totiž dlouhodobě potýkají s nedostatkem pracovních sil. Zatím se rozjíždí pilotní projekt, v jehož rámci budou čtyři vězni zametat ulice v Podskalí a další čtyři budou v Malešicích pomáhat s tříděním svezeného odpadu. Vždycky s nimi budou pracovat i zaměstnanci Komwagu,“ zdůraznila starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Do projektu se zapojily Vazební věznice Praha–Pankrác a Vazební věznice Praha–Ruzyně. Po čtvrt roce se pilotní projekt vyhodnotí, a pokud bude úspěšný, pracovní příležitosti vězňů se budou dále rozvíjet.

foto: len

Tisková konference ke spolupráci městské části Praha 2 s Větzeňskou službou ČR a úklidovou firmou Komwag.

generální ředitel Vězeňské služby České republiky Petr Dohnal, ministr spravedlnosti Robert Pelikán, starostka MČ Prahy 2 Jana Černochová, ředitel společnosti Komwag Jaroslav Stružka.

Tisková konference ke spolupráci městské části Praha 2 s Vězeňskou službou ČR a úklidovou firmou Komwag. Zleva zástupce starostky pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Martin Víšek, zástupce starostky pro oblast životního prostředí a veřejné zeleně, výstavby a územního rozvoje Václav Vondrášek, ředitel Věznice Praha–Pankrác Pavel Hadrava a generální ředitel Vězeňské služby České republiky Petr Dohnal.
Zveřejněno: 07.02.2017 – webadmin@praha2.cz