Psí den na náměstí Míru se vydařil (vloženo video)

Ve středu 6. 9. 2017 se na náměstí Míru konal již čtvrtý ročník Psího dne Prahy 2. Po minulých propršelých ročnících nám konečně počasí přálo a přichystalo příjemné polojasno a večer pak neuvěřitelný západ slunce. Akce začala ve čtyři hodiny odpoledne a Praha 2 společně s časopisem Haf a Mňau a Nadací na ochranu zvířat pro návštěvníky připravila mnoho zajímavých stánků, soutěží a bohatý doprovodný program. Každý, kdo přivedl svého pejska na náměstí Míru na Psí den sebou, dostal pro něj ve žlutočerveném stánku Prahy 2 hračku či pamlsek.  Na ostatních stáncích se lidem představily například čtyři útulky, kde se návštěvníci mohli dozvědět vše potřebné o adopci psů, nebo mohli přispět na některý z útulků finančně či hmotnými dary. Dále zde byl stánek úklidové firmy Komwag, která v parcích Prahy 2 uklízí nejen po pejscích. Mezi stánky byla také psí záchranná služba či chovatelské potřeby Zoo Bohouš. Páníčkům s problematickými pejsky pak radil přímo na místě odborník Rudolf Desenský z televizního pořadu Kočka není pes. Doprovodný program byl však také velmi pestrý. Asi největší úspěch sklidil Lucky Bull Team, jehož nadšení psi dokázali svou obrovskou sílou utáhnout hromadu železných řetězů, odtáhnout dospělého člověka na koloběžce či přetahovat se o lano s partou pěti dětí. V počtu diváků však nezůstával pozadu ani dog dancing, ukázky asistenčních psů, psi z celní správy či oblíbené agility. Program zakončilo v sedm večer vyhlášení divácké soutěžes předáním dárkových tašek od Prahy 2. Těšíme se na vás zase za rok na Psím dni Prahy 2.

Text: trc
Foto: vin