První ročník Dne rodiny se konal v Havlíčkových sadech

O víkendu organizace Women for women (W4W) uspořádala v Havlíčkových sadech první ročník Dne rodiny, přičemž tento mezinárodní den připadá právě na 15. května. Akce se konala ve spolupráci s městskou částí Praha 2, proto ji krátce po 13.00 zahajovala na pódiu v Růžové zahradě starostka Prahy 2 Jana Černochová. Ta se před slavnostním startem pozdravila s Ivanou Tykač, zakladatelkou W4W. Tato organizace dlouhodobě pomáhá ženám ve složité životní situaci, například samoživitelkám či obětem domácího násilí. Snaží se hlavně ženy vzdělávat, zvyšovat jejich sebedůvěru a propojovat je s jinými lidmi, jejichž rodina není úplně ideální – aby si mohly vyměnit zkušenosti, či jen zjistit, že nejsou se svým problémem samy. Poskytuje ale ženám v problematické situaci i psychologické a právní poradenství či přechodné ubytování.

Z pódia starostka poděkovala W4W za jejich záslužnou činnost, připomněla i promoci jejich prvního ročníku vzdělávacího programu pro ženy The Bridge, která se konala v březnu na Novoměstské radnici. A popřála příjemné odpoledne všem rodinám, ať už mají jakoukoli podobu.

Navzdory nepřízni počasí si Den rodiny hned na začátku našel dosti návštěvníků, a jak se odpoledne oblaka začala trhat a slunce přibývalo, přibývali i rodiče či prarodiče s dětmi. Pro malé návštěvníky byly připraveny rozmanité atrakce, čítající i živé kozy a ovce v ohrádce; pro dospělé pak také vzdělávací stánky, upozorňující například na programy pro nový životní směr a cíle. Nechyběl ani stánek Prahy 2, nabízející členství v klubu Dvojka pro děti a rodiče.

Text a foto: kav

Zveřejněno: 17.05.2016 – webadmin@praha2.cz