Přijďte na „pokec“ aneb Co nového v centru komunitní práce

Tak jsme se zase o měsíc posunuli, ale kam...
Musím přiznat, že Praha 2, tím myslím její domácí, opět nezklamala. Proč? Zkrátka proto, že se na základě článku v novinách ozvou a dokonce dojdou do místa, které vůbec neznají, naprosto úžasní „domácí“. Tedy alespoň někteří, menšina... nesmím ale zapomenout, že těch pár odvážných udělalo první krok, spousta dalších může vyčkávat. Takže nečekejte a vykročte!

Aktuálně ve zkratce
* V březnu jsme se zapojili do úžasného procesu spoluutváření vize o sociálních službách v Praze 2. To znamená všeho, co je, jaké to je, proč to je, jaké by to mělo být, co by se mělo dodělat a hlavně podle čeho a za jakých podmínek. Ale protože sociální služby tu nejsou kvůli organizacím, které je nabízejí, ale kvůli lidem, kteří je využívají, potřebujeme dobrovolné zástupce z veřejnosti ochotné zúčastnit se plánovacího procesu.
Jak se můžete dozvědět víc? Volejte každou středu mezi 9:00 – 17:00 na číslo 224 261 683; tam zjistíte, kdy se můžeme sejít a projít si vizi, kam se celá aktivita může ubírat.
* Díky několika akčním lidem v důchodovém, nikoliv neproduktivním věku vám nabízíme jedinečnou možnost sejít se naprosto hromadně, a to v pondělí 19. dubna v 10:00 v modrých prostorách v Legerově 20. Šikovným cukrářkám a kuchařkám nebráníme v ochutnávce jejich výtvorů. My dodáme kávu a čaj.
* Na závěr aktualit je příjemné zprostředkovat vám nabídku jednoho „domácího“, který je ochoten vést anglickou konverzaci pro skupinu 5 – 10 zájemců. Patříte-li mezi ně, můžete se na bližší informace doptat na čísle 224 261 683 nebo na nillo@volny.cz.
* Ještě máme jednu nabídku pro všechny, kteří vnímají rodinu jako něco, čemu jsou ochotni věnovat svoji péči. Takže jestli chcete uvažovat o rodinných otázkách v širších a hlubších souvislostech, pak se ozvěte, my vás obešleme nabídkou cyklu deseti setkání s možností pokračovat.

Co bude aktuální v dalším čísle
* fenomén osamělosti od dr. Gjuriče
* programy pro děti předškolního věku, ale to až v květnu

Na závěr vám chci jen popřát, ať po měsíci „přiznání“ v měsíci „placení“ (daní a nedoplatků na sociálním a zdravotním pojištění) neupadnete do platební beznaděje.
A když už jsem u těch přiznání, tak musím popravdě říct, že plnit si své profesní sny není vůbec tak snadné, jak by si člověk přál. A bohužel to není jenom o pracovním nasazení, ale taky o... vždyť víte. Takže kdybyste náhodou našli na zemi povalovat se zbytečné peníze, dejte vědět... Jde o to, jestli zbytečné peníze existují, natož jestli se někde povalují.
Co ale určitě existuje, jsou přebytečné věci, které zabírají místo, dejte nám o nich vědět a my dáme vědět o lidech, kteří vás jich zbaví.
Je dobré si uvědomit, že rodina je to společenství, které si v sobě nesu celý život. A že rodinu vytváří kořeny domova, kam jsme se narodili.
Hezké Velikonoce.   

Markéta Jakubcová, o. s. Člověk člověku

Zveřejněno: 16.04.2004 – support@publix.cz
Vytisknout