Předvánoční atmosféra na náměstí Míru

Vánoce jsou opět za dveřmi. Hospodyňky již zvolna uvažují o přípravě cukrovinek a pečiva, mnozí nakupují či alespoň přemýšlejí o dárcích svým bližním. Tak jako každý rok umocní atmosféru vánočních příprav trhy na náměstí Míru.
Padesát vyzdobených stánků čeká na své návštěvníky před kostelem sv. Ludmily již od 15. listopadu. Nejrůznější zboží - od vánočních ozdob, svíček a svícnů, prskavek, františků či sušených plodů anebo skla, bižuterie, keramiky až po ošacení nabízejí prodejci každý den, včetně sobot a nedělí od 10 do 19 hodin.
Na holičkách nezůstanou ani opozdilci, jež nákupy pod stromeček odkládají na poslední chvíli. Stánky z náměstí Míru totiž zmizí až v odpoledních hodinách Štědrého dne. Pokud bude třeba, zahřát se můžete horkým punčem, svařeným vínem anebo čajem s citronem. K popíjení Vám budou znít vánoční koledy. Zavoní-li vám u stánků s občerstvením rybí speciality nebo chutné uzeniny, jste také srdečně zváni.
Což takhle letos předvánočnímu zmatku a shonu předejít a dostavit se na náměstí Míru už koncem listopadu - třeba se jen podívat na Betlém či ozdobený strom.
Vánoční inspiraci tu rozhodně získáte a od počátku prosince si odsud můžete domů odnést i vlastní vonící jehličnan. Ostatně, stromek koupíte také na dalších, již stálých, místech v našem obvodě: Vinohradská č. 42, 44 a 50, Tylovo náměstí č. 6 a v parkovém prostoru nedaleko telefonních budek, Palackého a Karlovo náměstí. Kam si zajít pro kapříka, Vám prozradíme v příštím čísle NOVIN Prahy 2, které se ve Vašich poštovních schránkách objeví těsně před vánočními svátky.

Eva Bělíková

Zveřejněno: 04.02.2000 – support@publix.cz