Praha hlavním městem evropského skautingu

Ve dnech 7. - 13. července se Praha stane pro skauty hlavním městem Evropy. Konference Evropského regionu skautů a skautek se konají každé tři roky. Minulé setkání se uskutečnilo v Lucemburku a zde bylo rozhodnuto, že následující konference se bude konat v České republice. Do Prahy přijede šest stovek delegátů z téměř padesáti zemi. Pro pořadatelskou zemi je konference velkou příležitostí představit svou skautskou organizaci, její projekty, stejně jako zemi samotnou. Tato setkání se vždy se těší velké pozornosti čelných představitelů pořádající země a záštitu obvykle přebírá hlava státu, jež se účastní zahajovacího ceremoniálu (poslední konferenci zahajoval lucemburský velkovévodský pár). Záštitu nad pražskou konferencí převzal prezident V. Havel.

red

Zveřejněno: 02.07.2001 – support@publix.cz