Praha 2 zprostředkovala svým občanům psychologickou pomoc

 

 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

 

Praha 2 zprostředkovala svým občanům psychologickou pomoc

 

Občané druhé městské části si mohou promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim, stejně jako na jaře, zprostředkovala radnice Prahy 2.

Ve chvílích těžkosti a osamění tak mohou kontaktovat faráře kostela svaté Ludmily Jakuba Berku, nebo psychoterapeutku Markétu Řeřichovou z neziskové organizace Cestou necestou, kteří svou pomoc nabízejí bezplatně.

"V tomto období, kdy na nás všechny doléhají každodenní negativní zprávy, hledáme cesty jak pomoci těm nejzranitelnějším – našim seniorům. Mnozí z nich jsou dlouhodobě odtrženi od svého okolí a svých blízkých a mohou se tak cítit osamělí, zmatení, nebo dokonce bezradní. V takovém případě  by jim možná mohlo pomoci si s někým alespoň popovídat. Chceme proto touto cestou nabídnout seniorům Prahy 2 možnost promluvit si s panem farářem Jakubem Berkou, který je duchovním správcem kostela sv. Ludmily nebo s psychoterapeutkou Markétou Řeřichovou z neziskové organizace Cestou necestou, se kterou naše městská část dlouhodobě spolupracuje. Ochoty obou si velice vážíme a jsme přesvědčeni, že našim občanům mohou pomoci toto nelehké období zvládnout," říká místostarostka pro sociální oblast Alexandra Udženija.

Kontakty:

  • Farář Jakub Berka, tel.: 602 795 637
  • Psycholožka Mgr. Markéta Řeřichová, Cestou necestou, z.ú., tel.: 775 262 077

 

 

 

Zprávu zpracoval Odbor komunikace ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, vedoucí odboru a tisková mluvčí, Odbor komunikace, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 26.10.2020 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout