Praha 2 opět děkovala policistům, strážníkům a hasičům

Včerejší tradiční setkání představitelů Prahy 2 se zástupci Policie ČR, Městské policie hl. m. Prahy a a Hasičského záchranného sboru se konalo ve Velkém sálu Novoměstské radnice již podevatenácté. Za práci členům bezpečnostních složek poděkovala starostka Jana Černochová, popřála jim co nejklidnější adventní službu a zdraví v novém roce.  Slavnostního večera se účastnil též místostarosta pro bezpečnost Martin Víšek a místostarosta pro oblast financí a dopravy Jan Korseska.

Pozvání Prahy 2 přijal policejní prezident generálmajor Tomáš Tuhý, který starostce předal plaketu, jíž ocenil její setrvalou péči o bezpečnostní sbory; podotkl, že v mnoha jiných městských částech obdobná podpora chybí. Představitelé Prahy 2 naopak předali řediteli Obvodního ředitelství Praha 2 Městské policie symbolický šek na 350 000 Kč. Přestože Městskou policii zřizuje Magistrát hl. m. Prahy, městská část „své“ strážníky dlouhodobě motivuje tímto finančním příspěvkem.
 
Mezi hosty nechyběli ředitel pražského Krajského ředitelství Policie ČR brigádní generál Miloš Trojánek,  ředitel Městské policie hlavního města Prahy Eduard Šuster, ředitel Kanceláře ředitele Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, plukovník Lakis Jordanidis a radní pro bezpečnost hl. m. Prahy Libor Hadrava. A samozřejmě ti, jejichž výkon funkce je spjat s Prahou 2: ředitel Obvodního ředitelství policie římská dvě plukovník  Jan Koníř, ředitel Městské policie hlavního města Prahy, Obvodního ředitelství Praha 2, Václav Vozdecký a velitel hasičské stanice č. 1 nadporučík Jan Hanuš. Z rukou svých nadřízených pak převzali ocenění vybraní policisté, strážníci a hasiči, dostali samozřejmě i dárky od představitelů Prahy 2. Nejdojemnějším momentem večera byla minuta ticha za padlé ve službě a následně modlitba, pronesená majorem (a zároveň jáhnem karlovského kostela) Jiřím Ignácem Laňkou.

kav


Setkání představitelů Prahy 2 a policie Setkání představitelů Prahy 2 a policie Setkání představitelů Prahy 2 a policie Setkání představitelů Prahy 2 a policie Setkání představitelů Prahy 2 a policie Setkání představitelů Prahy 2 a policie Setkání představitelů Prahy 2 a policie Setkání představitelů Prahy 2 a policie Setkání představitelů Prahy 2 a policie Setkání představitelů Prahy 2 a policie Setkání představitelů Prahy 2 a policie  Setkání představitelů Prahy 2 a policie 
Vytisknout